Zpět na titulní stranuProgram divadla, hudby, poezieProgram kinaProgram předplatitelských cyklůPředplatitelský cyklus divadlaPředplatitelský cyklus poezieDárkový balíček

  

 sezona 2020–2021 

  Blíží se čas zahájení nové KULTURNÍ SEZONY 2020–2021 a doufejme, že bude lepší než-li ta uplynulá – koronavirem zkrácená sezona 2019-2020. Majitelé permanentek na zkrácenou sezonu mohou proti odevzdání průkazky na sezonu 2019-2020 uplatnit slevu ve výši 400,- Kč u předplatného divadla, a také u předplatného slova, hudby a poezie je možno uplatnit slevu ve výši 140,- Kč. 
   Tradičně máme pro Vás, návštěvníky KDJS Sedlčany, připraveny naše dva předplatitelské cykly. 

   Prvním je „PŘEDPLATNÉ DIVADLA 2020–2021“ a v tomto cyklu Vám nabízíme celkem sedm divadelních představení za velice výhodnou cenu 1.400,- Kč. Takže jedno divadelní představení vychází průměrně na 200,- Kč. 

   Druhým předplatitelským cyklem je „PŘEDPLATNÉ POEZIE, SLOVA A HUDBY 2020–2021“. V nové sezoně Vám nabízíme opět čtyři pořady za velice příznivou cenu 600,- Kč. V tomto případě vychází cena za jedno představení na 150,- Kč. 

   Cena předplatného je oproti samostatně nakupovaným vstupenkám na jednotlivá představení zvýhodněna o více než 35 %, takže předplatné je skutečně výhodné.

Důležitá informace zejména pro majitele permanentek z minulé sezony:

   Prodej průkazů předplatného probíhá od 1. června 2020 výhradně v předprodeji vstupenek v TIC na náměstí TGM v Sedlčanech. Telefonní kontakt je 318 821 158, kde si lze i dohodnout rezervaci. Pro letošní rok opět platí rezervace stávajících míst majitelům předplatitelských průkazů pro sezonu 2019–2020, ale pouze těm, kteří dali souhlas ke zpracování osobních údajů dle směrnice GDPR. Kdo má zájem o „své místo“, tak si může zakoupit novou permanentku v předprodeji v TIC, kde bude místo rezervováno pouze do 4. července 2020. Po tomto datu bude místo uvolněno do prodeje ostatním zájemcům.

   Letošní rok začal velice hezky a zažili jsme v KDJS velice pěkná představení, ale 10.3.2020 došlo k dosud nevídanému a dlouhodobému zastavení kulturního života. Nicméně s potěšením můžeme konstatovat, že dochází k tzv. uvolnění a i proto jsme dokázali zajistit pestrou programovou nabídku za velmi příznivé ceny předplatného. Tímto se snažíme zajistit předplatitelům výrazně výhodnější ceny oproti jednotlivě pořizovaným vstupenkám. Budeme se těšit na Vaši návštěvu, resp. návštěvy v nové kulturní sezoně 2020–2021.

Divadlo

 

  září 2020    

  
Darmot Canavan

TŘETÍ PRST NA LEVÉ RUCE

  Hra je o blízkosti, bezpodmínečné lásce, tanci a naději na odpuštění. Neobyčejný příběh obyčejné irské rodiny. Dvě sestry, které si bývaly velmi blízké, se dnes už téměř nevídají. Nečekaná událost je však jednoho dne znovu svede dohromady. S notnou dávkou odvahy, lásky i svérázného humoru se ve vzpomínkách vydávají do dob svého dětství a dospívání, aby si k sobě znovu našly cestu.

   Hru uvádí ADF Agentura Praha a v režii Martina Vokouna a Adély Šotolové hrají

Grace – Iva PAZDERKOVÁ
Niamh – Martina RANDOVÁ

    


zdroj: ADF.cz, foto: Václav Beran

  říjen 2020    

  
Viktorie Hradská

COMMEDIA FINITA

   Ema Destinová – mimořádně nadaná operní pěvkyně světového formátu, která v Čechách neobstála. Viktorie Hradská mistrně vykreslila poslední léta života velké pěvkyně, které trávila v Čechách, očima čtyř žen – učitelky hudby, uklízečky, placené společnice a komorné.
   Velice úsměvné setkání s autentickými ukázkami světových árií operní zpěvačky. Tak trochu nastavené zrcadlo české povahy. Čtyři monology plné závisti, žárlivosti, nepochopení, v podání známých hereček, nám vtipnou formou ukazují stále přítomnou českou malost, která potírá velké talenty...

   Hru uvádí Divadelní společnost Karel Soukup a v režii Reného Příbila hrají:

učitelka zpěvu - Kateřina MACHÁČKOVÁ
uklízečka - Lucie KOŽINOVÁ
kamarádka - Valerie ZAWADSKÁ
komorná - Anna KULOVANÁ
pořadatel - Karel SOUKUP

  

  prosinec 2020    

  
Neil Simon

BOSÉ NOHY V PARKU

   Líbánky skončily a mladí novomanželé Pavel a Viktorie si začínají budovat společné hnízdečko lásky. Jde o to, jak přežít první společnou noc v nezařízeném maličkém bytě. Jak vůbec přežít vztah a život ve dvou, když protiklady se, jak známo, přitahují? Do příběhu mladých novomanželů brzy vstupuje jejich soused, exotický sukničkář Hektor, a Viktoriina konzervativní matka Ester, která znovu zahoří mateřskou láskou. Manželství zažívá opravdový křest ohněm. Bosé nohy v parku nabízí úžasnou podívanou na první novomanželské trable, které jsou podány s vtipem a nadhledem a divák se baví od začátku až do konce. Mezi Pavlem a Viktorií to zkrátka správně jiskří, ať už se hádají, či milují.

   Hru uvádí Agentura HARLEKÝN Praha a v režii Kateřiny Ivákové hrají:

Viktorie Bratterová - Anna KAMENÍKOVÁ (Linhartová)/Karolína VÁGNEROVÁ,
 Pavel Bratter - Radúz MÁCHA, Ester Banksová - Veronika FREIMANOVÁ,
 Hektor Velasco - Rudolf HRUŠÍNSKÝ 
    

  únor 2021     

  
Paul Portner

SPLAŠENÉ NŮŽKY

  Komedie Splašené nůžky má kouzlo jako žádná jiná. Dokazují to stovky repríz po celém světě. Přijďte s námi vyřešit zločin, který se stal v jednom příbramském kadeřnictví!
   Byla to vražda přímo v domě, kde žila slavná klavíristka a kde působí velmi originální kadeřník. Jak už to tak bývá, přicházejí sem lidé různí a všichni mají své osudy a problémy, s nimiž se přišli svěřit nebo je naopak utajit…? Jeden z nich je vrah. A je na vás, divácích, abyste ho pomohli odhalit.

Hru uvádí Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a v režii Milana Schejbala hrají:

Barbara Marková - Eliška NEJEDLÁ, Matěj Veverka - Robert TYLEČEK
Antonín „Tony” Řezníček - Martin DUSBABA, Eda Lorenc - Vladimír SENIČ,
 Pankrác Rosický - Petr FLORIÁN, Paní Schubertová - Helena KAROCHOVÁ    zdroj: divadlopribram.eu

  březen 2021    

  
Giuseppe Verdi

RIGOLETTO

   Jedna z nejslavnějších stálic operního repertoáru, výrazně inspirovaná slavnou hrou Victora Huga „Král se baví“. Samotná hra, stejně jako její pozdější hudební zpracování, je kromě jiného především kritickou sondou nekompromisně dokládající obraz vulgární, obscénní, marnivé společnosti, jež se ocitá v zářném kontrastu s citem bezvýhradným, samozřejmým, s citem bez otazníků, s křehkým vztahem otce a dcery. 

V režii Oldřicha Kříže hrají: operní soubor, orchestr a sólisté Divadla F. X. Šaldy Liberec
    


  duben 2021     

  
Allan a Barbara Peasovi, Miroslav Hanuš

PROČ MUŽI NEPOSLOUCHAJÍ 
A ŽENY NEUMÍ ČÍST V MAPÁCH

  Hudební komedie, která vám poradí, jak předcházet partnerským krizím vychází z knihy manželů Peasových, které zkoumají rozdíly mezi myšlením žen a mužů a staly se světovým bestsellerem. Miroslav Hanuš si jejich dílo vzal jako základ své hudební komedie. 

   V režii Richarda Otradovce hru uvádí Spolek divadelních ochotníků Sedlčany.

    

  květen 2021    

  
 J. Verne & M. Vačkář & O. Havelka

CESTA KOLEM SVĚTA ZA 80 DNÍ

  Kdyby nebylo sázky v Reformním klubu, těžko by se anglický džentlmen Phileas Fogg rozhodl objet za osmdesát dní celý svět. Na cestě ho doprovází jeho věrný sluha Passepartout, se kterým zažívá četná dobrodružství a která mu přinesou nejen slávu, ale i štěstí v lásce. Přijměte pozvání na hudební výlet po železnici, lodí i pěšky s osvědčeným uměleckým týmem Městského divadla Mladá Boleslav.

V režie Ondřeje Havelky hrají:

Phileas Fogg - Martin ZBROŽEK, Passepartout - Vojtěch HAVELKA, Auda - Rozálie HAVELKOVÁ, Chandra, párský vůdce slonů - Václav WORTNER, Člen Reformního klubu - Petr BUCHÁČEK, 2. člen Reformního klubu - Radim MADEJA, Žena - Eva REITEROVÁ, 3. člen Reformního klubu - Jakub ŠAFR 

  


zdroj: mdmb.cz

Poezie

  

  září 2020    

  
LÍSTKY DO PAMÁTNÍKU 

  Program je sestaven z citací z knih známé herečky, spisovatelky a malířky Ivy Hüttnerové, jíž doba počátku minulého století přímo učarovala a také je plný krásné hudby našich klasiků počínaje F. Škroupem, B. Smetanou, či A. Dvořákem. Kromě skvostů české hudby. Zazní Smetanova Vltava nebo Luisina polka, Dvořákovy písně, či známý Valčík A Dur, také si vyslechneme i nádherný Fibichův Poem, Blodkovo Andante cantabile, písně L. Janáčka a B. Martinů, ale též skladby tvůrců minulého století (Novák, Folprecht, Schneider – Trnavský).

Účinkují: 
MUSICA DOLCE VITA 
- Daniela DEMUTHOVÁ, Žofie VOKÁLKOVÁ, Zbyňka ŠOLCOVÁ


 


zdroj: musicadolcevita.eu
foto: Stanislava Brůhová

  listopad 2020    

  
ŽIVÁ SLOVA JOSEFA SUKA

  Tento hudebně–literární večer vznikl cíleně jako pocta k 85. výročí úmrtí mistra Josefa Suka. Zazní například úryvky z mistrových vzpomínek na Antonína Dvořáka, z přednášky ke 100. výročí úmrtí L. Beethovena či z rozhlasových pořadů. Vše doprovodí krásná hudba Josefa Suka v podání vynikajícího klavíristy Tomáše Víška.

Účinkují: 
Martina KONVALINKOVÁ a Pavel NĚMEC 
– mluvené slovo, umělecký přednes

Tomáš VÍŠEK 
- klavír

  leden 2021    

  
BLÍZKÉ SETKÁNÍ
…TENTOKRÁT S HANOU MACIUCHOVOU

   Pozvání moderátora a hudebníka Jiřího Holoubka do Sedlčan přijala herečka a pedagožka Hana Maciuchová. Srdečně Vás zveme na večer s povídáním o divadle, filmu i poezii, ale také o životě, který byl k paní Haně někdy nemilosrdný, ale jehož nástrahy vždy zvládala s noblesou a elegancí. Jiří Holoubek pak doplní setkání písničkami z repertoáru svého domovského Spirituál kvintetu i vlastními. A samozřejmě bude prostor i pro dotazy diváků.

Účinkují: 
Dana MACIUCHOVÁ 
Jiří HOLOUBEK


Autor: David Sedlecký – vlastní dílo, 
CC BY-SA 4.0

  březen 2021    

  
VEČER HUDBY A POEZIE

  Tradiční hudebně-poetický pořad, v němž se spojuje krása mluveného slova a hudby. Zazní poezie J. Seiferta, V. Nezvala, V. Renče a dalších a skladby českých i světových autorů G. B. Cervetta, A. Dvořáka, A. Arutjunjaa a dalších.

Účinkují:
Petra ŠPALKOVÁ – umělecký přednes
Jan SLÁDEČEK – violoncello
Vítězslav PODRAZIL – klavír


Petra Špalková Vítězslav Podrazil

Dárek

Nový Dárkový balíček 2021 obsahuje 2 představení, jeho cena je 490 Kč a zakoupit jej můžete od 1. prosince 2020 v TIC na náměstí T. G. Masaryka, Sedlčany nebo prostřednictvím internetu.


  21. ledna | 19.30     

  
S PYDLOU V ZÁDECH

  Legendární inscenace s Josefem Dvořákem měla svou premiéru v Divadle Semafor 4. 6. 1981 a dočkala se téměř 500 repríz. Nyní po mnoha letech se legendární semaforská inscenace vrací zpět na sedlčanská divadelní prkna...

  Postavička prostého lidového chytráka, který se zaplétá v šachové partii mocných, poskytuje vynikajícímu Josefu Dvořákovi prostor pro řadu brilantních klaunských čísel.
„…Ta snaha neustále předstírat, hrát vždy tu roli, která se právě žádá, vytěžit z každé situace i něco pro sebe, onen bezpáteřný konjukturalismus, snaha vytvářet i na troskách za každou cenu zdání idylky… není nám to všechno příliš povědomé?“

Hrají: 
Josef Dvořák, Markéta Hrubešová, 
Rostislav Trtík, Karel Gult, Dagmar Schlehrová

    

  27. ledna | 19.30     

   
ŠMOLDASŮV DRZÝ JAZZYK

  Hudebně-zábavný pořad věnovaný inteligentnímu humoru, hudbě a také vzpomínkám na Dušana Vančuru, dlouholetého člena Spirituál kvintetu a zakladatele souboru Antikvartet.

Ivo ŠMOLDAS:
Známý český básník, překladatel, scénárista, kulturní publicista, redaktor, nakladatel a moderátor. V poslední době se ale dostal do povědomí diváků hlavně jako vyhledávaný moderátor a oblíbený host různých televizních show a zábavných pořadech, jakožto muž s neobyčejně pohotovými a vtipnými reakcemi.

ANTIKVARTET:
Vokální soubor byl založen v roce 1962 Dušanem Vančurou. Činnost skupiny byla brzy přerušena, neboť po krátké době část členů přešla do Spirituál kvintetu, kam později přešel i sám zakladatel. Po padesáti letech nečinnosti byl Antikvartet na podzim roku 2013 manželi Dušanem a Zuzanou Vančurovými znovu obnoven. Jeho repertoár se pohybuje napříč žánry a staletími, sahá od klasiky až k spirituálům, které zpívá převážně ve vlastních úpravách a s vlastními texty.

    

Změna programu vyhrazena!

  

  

HVĚZDÁRNA | FILMOVÝ KLUB | TANEČNÍ | KULTURNÍ KALENDÁŘE | ODKAZY | TECHNICKÉ INFORMACE | DOKUMENTY, GDPR