Zpět na titulní stranuProgram divadla, hudby, poezieProgram kinaProgram předplatitelských cyklůZakoupit vstupenkuKulturní kalendář ke staženíFotogalerie kulturního domu, nahlédnutí do kronikyKontakty

27. září | 16.00

  Pro děti a rodiče | Divadelní sál


Pro naše nejmenší diváky jsme připravili pohádkové představení v provedení Divadelní společnosti Agáta z Prahy. 

LOTRANDO A ZUBEJDA

  „Pod dubem, za dubem, tam tě oškubem!”
Pohádkový muzikál s písničkami Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře na motivy stejnojmenné filmové předlohy.
  Za lesy hlubokými a kopci oblými se rozkládá půvabná česká kotlina. Kromě obyvatel počestných a pracovitých tu ale bydlí také loupežníci. Nejhorší z nich, starý raubíř Lotrando, si pro samé obírání pocestných málem ani nevšiml, že mu z jeho syna vyrostl pěkný, ale nevzdělaný mladík. Pošle proto mladého Lotranda do kláštera, aby se mu dostalo řádného vychování. Z chlapce, který dosud rostl jako dříví v lese, se mezi mnichy stane jemný mladý muž. Jako poslušný syn svému umírajícímu otci slíbí, že řádně převezme jeho řemeslo. Když se duše starého arcilotra konečně odebere do pekla, nastanou mladému Lotrandovi těžké chvíle. Jako slušně vychovaný člověk není schopen obrat ani toho nejneobyčejnějšího kupčíka. Ještě že potká drvoštěpa Drnce, který se s ním rozdělí o kus chleba s tvarohem. S fortelným dřevorubcem Drncem se Lotrando dostane také do daleké Solimánie. Tam už dlouhou dobu shánějí pravého studovaného doktora. Člověka, který má před lékařským jménem slabiku „Dr“. Jedině takový muž by prý mohl vyléčit jejich stonavou princeznu Zubejdu ….
  

Vstupné: 90  •  Délka představení: cca 65 minut (bez přestávky)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

1. října | 19.30

Koncert | Společenský sál

náhradní termín za 14. dubna 2020 

  Po úspěšném koncertu skupiny HOP TROP v minulé sezoně se na sedlčanské podium vrací legenda české folkové muziky Jaroslav Samson Lenk. Opět nepřijíždí sám, ale společně s dalšími hudebními přáteli, kteří společně vystupují pod názvem

SAMSON A JEHO PARTA,

Soubor je pokračovatelem legendární skupiny Máci v čele s dnes již legendárním písničkářem a autorem Jaroslavem Samsonem Lenkem. Svižný koncert, který provází hlavní protagonista vtipným slovem. Uslyšíme oblíbené skladby, jakými bez pochyby jsou Laciný víno, Už to nenapravím, Katce, Pohoda, Český les a mnoho dalších zlidovělých písniček hraných v soudobém soundu. 
   Koncert proběhne při klubové úpravě sálu, tj. u stolů s možností mírné a příjemné konzumace.
  

Vstupné: 350  •  Délka představení: cca 110 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

 

do 7. října

Výstava | Koncertní sál


(zdroj snímku: Facebook.com)


První výstavou nové kulturní sezony 2020/2021, kterou nabídneme našim návštěvníkům je výstava obyvatelky nedaleké obce Líchovy 

OLGY PÍRKOVÉ.

Výstava má poetický název 
MOJE DUŠE

a jak sama autorka říká – je to „kreslení forem a poezie“. Na vernisáž jste srdečně zváni nejen ke zhlédnutí výtvarných děl, ale také na autogramiádu nové knihy Olgy Pírkové, která vyšla jako její prvotina a naše shodný název jako výstava – tedy MOJE DUŠE.
 
  

Výstava je přístupná v Kulturním domě Josefa Suka v Sedlčanech – v pracovní dny v době od 8.00 do 16.00 hodin a při každé večerní kulturní akci.

od 4. října | 17.00

Taneční kurz | Červený sál


  Taneční škola RŠ Vás zve na kurz 

LADY LATINO

  Kurz Lady Latino je zaměřen na výuku latinsko–amerických tanců v sólové úpravě pro ženy. Je tedy určen všem slečnám a dámám, které se chtějí naučit tančit základní kroky a variace tanců samba, čača, rumba a jive.

  Termín konání: neděle 17:00 – 18:00 hodin
                          Začínáme 4. října 2020.

 Cena kurzovného za osobu: 1000,- Kč
 Kurz obsahuje 10 lekcí.

Pro přihlášení do kurzu a další informace nás kontaktujte na e-mailové adrese tanecniskolars@gmail.com

Neváhejte a přijďte si užít skvělou atmosféru a radost z pohybu.
Těšíme se na Vás!

  

od 4. října | 19.00

Taneční kurz | Červený sál


  Taneční škola RŠ Vás zve na 

ZÁKLADNÍ KURZ SPOLEČENSKÉHO TANCE
PRO DOSPĚLÉ

  Kurz je určen úplným začátečníkům a všem, kteří si chtějí oživit základní kroky a variace do standardních i latinsko-amerických tanců.

  Termín konání: neděle 19:00 – 20:45 hodin
                          Začínáme 4. října 2020.

 Cena kurzovného za celý pár: 2000,- Kč
 Kurz obsahuje 10 lekcí.

Pro přihlášení do kurzu a další informace nás kontaktujte na e-mailové adrese tanecniskolars@gmail.com

Neváhejte a přijďte se přesvědčit, že tančit může opravdu každý.
Těšíme se na Vás!

  

6. října | 19.30

Koncert | Divadelní sál


  Každoroční tradiční koncert věnovaný vážné hudbě v provedení špičkových interpretů uvádíme i letos

GALAKONCERT

Jeho hlavní protagonistkou bude vynikající české pěvkyně

ANDREA TOGLICH KALIVODOVÁ

sólistka Národního divadla Praha, temperamentní pěvkyně, k jejím nejznámějším rolím patří Carmen, kterou ztvárnila na mnohých jevištích v ČR i v zahraničí, aktuálně v Národním divadle v Praze. V Carmen je jedinečná nejen kvůli hlasovým možnostem v daném oboru, ale také díky výjimečné barvě hlasu, pohybovým schopnostem a atraktivnímu vzhledu. V současné době patří k nejžádanějším pěvkyním současnosti. O hudební doprovod se postará nám dobře známý soubor 
MORAVSKÉ KLAVÍRNÍ TRIO
. 
Toto špičkové hudební seskupení účinkuje ve složení:
Jana Ryšánková – klavír
Jiří Jahoda – housle
Miroslav Zicha - violoncello
  

Vstupné: 290 – 420 Kč  •  Délka představení: cca 85 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

11. října | 18.00

Divadlo | Divadelní sál


Do Divadelního sálu Vás i v letošním roce zveme na představení benešovského spolku deFormace, kterým je letos univerzální mexická telenovela

KOLA VÁŠNĚ

   Dynastie Ruizových vlastní kakaové plantáže po celém Mexiku. Juan José, statný, pohledný a charakterní mladík, spravuje rodinné dědictví a jeho rázná nevlastní matka Doňa Mercedes mu již plánuje svatbu se svou báječnou svěřenkou Orianou. ALE! Všechny plány naruší záhadná a tragická autonehoda Juana Josého. Do domu přichází krásná ošetřovatelka Anna Maria, která miluje ananasy. A to Juan José přece také! 
   Láska. Vášeň. Facky. Smích. Pláč. Intriky. Zrada. Rodinná tajemství. EMOCE. EMOCE. EMOCE. To jsou KOLA VÁŠNĚ! 

Autorská komedie Divadelního spolku deFormace z Benešova
   Hrají: 
Anna Maria Peňarreal: Monika Bartůšková, Juan José Ruiz Garviria: Vojtěch Krátký, Oriana Isabel Espiňoza Cortazar: Klára Gavendová, Doňa Mercedes Ruiz Suaréz: Vanda Doskočilová, Miguel Jorgés Cervantes Zorrilla: Michal Žaba, Louisa Brunella Ruiz Suaréz: Andrea Černá, Chupito Fernandéz: David Zamrazil, Francesco: Vojtěch Gavenda 
Režie: Martina Vašáková
Hudba: Vojtěch Gavenda
  

Vstupné: 120  •  Délka představení: cca 85 minut (bez přestávky)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

od 12. října

Výstava | Koncertní sál


VÝSTAVA KRESEB LIDMILY SUNEGOVÉ

bude od 12. října 2020 nainstalována v Koncertním sále KDJS. Sama autorka Vás zve k návštěvě výstavy těmito slovy:

„Jmenuji se Lidmila Sunegová, je mi 80 let a chtěla bych Vám představit výstavu svých kreseb. Mé životní koníčky byly BALET ( statistka v Národním Divadle ), DIVADLO a KRESBA. Jsem vystudovaná zdravotní sestra a proto je polovina mých kreseb z lékařského a zdravotnického prostředí, (lékaři, zdravotní sestry, pacienti) a polovina z doby, kdy jsem působila jako civilní zaměstnanec u ozbrojených složek. Dvě výstavy jsem měla v Praze na klinice, nyní předkládám výstavu jako režisérka Sedlčanského ochotnického divadla (od roku 2005). Při režijní práci využívám kresbu pro návrhy některých plakátů nebo scénografií divadelních představení. Zájem a určitý talent pro kresbu jsem zdědila po své mamince, jejíž jméno – Libuše Kazdová – si mnozí ze starších občanů vybaví a která se podílela svými kresbami v mateřské školce a spolku zahrádkářů.”
  

Výstava je přístupná v Kulturním domě Josefa Suka v Sedlčanech – v pracovní dny v době od 8.00 do 16.00 hodin a při každé večerní kulturní akci.

13. října | 19.30

Koncert | Divadelní sál


foto: Jana Pechlátová


   Na jeviště sedlčanského divadelního sálu se vrací oblíbená zpěvačka, skladatelka a muzikantka

RADŮZA

   Její umělecká dráha připomíná některé „pohádkové” životopisy. Na ulici ji v roce 1993 objevila Zuzana Navarová a již tři dny na to zpívala ve svatyni českých zpěváků, v pražské Lucerně. O pár týdnů později zde pak triumfovala jako „předskokanka” slavné americké písničkářky Susanne Vega, o šest let později měla stejnou čest při koncertě Mikea Oldfielda. Od té doby vydala několik velmi úspěšných sólových alb, která bez jakékoliv reklamy lámou rekordy v prodejnosti, získala několik zlatých Andělů a bodovala také v anketě Zlatý slavík. Díky své jedinečnosti a originálním písním, čerpajících především z české tradice, zaujala i publikum v zahraničí, například Polsku a ve Francii.
   Tentokrát nám představí se svou kapelou průřez dosavadní tvorbou. Zazní nejen písně z posledního alba Muž s bílým psem (říjen 2018), ale i písničky z prvních desek. Radůza se zvládne doprovodit na několik hudebních nástrojů, její zpěv hřmí, ale i jemně vypráví dojemné příběhy.
  

Vstupné: 290  •  Délka představení: cca 90 minut (bez přestávky)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

14. října | 19.30

Travesti show | Divadelní sál


   Oblíbená travesti show přijíždí znovu do našeho města, tentokrát s novým zábavným pořadem nazvaným 

NEMOCNICE NA POKRAJI ZKÁZY

Každý si vyzkoušel za život už několikrát roli pacienta na vlastní kůži. Málo kdo ale ví, jak to chodí z té druhé strany. Během tohoto pořadu budete mít možnost nahlédnout pod pokličku do nemocnice, která si žije tak trochu vlastním životem. Zdravotní sestřička Jiřina je sice od rány, pacienti jí často lezou krkem, ale i přesto má svoji práci ráda. Zábavný pořad protkaný vtipnými scénkami z nemocničního prostředí, plný známých melodií a písniček, s výpravou více než 70 kostýmů a divadelní scénou - to je „NEMOCNICE NA POKRAJI ZKÁZY”.
  

Vstupné: v předprodeji 310 Kč, v den akce 330 Kč  •  Délka představení: cca 120 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

20. října | 18.00

Koncert | Divadelní sál   Do divadelního sálu KDJS Vás zveme na tradiční podzimní

UČITELSKÝ KONCERT ZUŠ

   V pestrém hudebním programu zazní tradičně široké žánrové spektrum hudby – od klasiky, přes pop a swing až po rockovou hudbu. Připravena jsou vystoupení sólistů a pochopitelně i několika hudebních seskupení. Jednotlivé skladby českých i zahraničních autorů zazní v orchestrálních či zpívaných provedeních a aranžérsky za většinou skladem je podepsán skvělý kytarista, skladatel, aranžér a pedagog Pavel Fořt. Mimo učitelů místní ZUŠ vystoupí i někteří hudební hosté čí bývalí učitelé …, Koncertem bude provázet nová moderátorská dvojice Jan Zdeněk a Jan Štemberk.
  

Vstupné: dospělí 120 Kč, děti do 15 let 80 Kč  •  Délka představení: cca 80 minut (bez přestávky)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

22. října | 19.30

Zábavný pořad | Divadelní sál


  V divadelním sále se uskuteční nový celovečerní zábavný program 
Lukáše Pavláska

KDO NEPLÁČE, NENÍ ČECH

   90-minutová one man show s podtitulem Češi, alkohol a Rock and roll je klasickou standup comedy. Jen komik a mikrofon. Dozvíte se který národ, je nejlepší na světě, kde začíná zóna debilů, proč pití prospívá naší civilizaci, co pít když chcete, aby se vám narodil Václav Klaus, povíme si jak strávit pořádnou dovolenou, kterou nám pokazí dámská jízda, sestavíme si nekompromisní punkovou kapelu, rozebereme si některé lidové písně a nakonec si všichni společně zazpíváme o tom, co nám leze na nervy, protože správnej Čech není nikdy spokojenej...
   Lukáš Pavlásek patří mezi průkopníky a nejvýraznější tváře české standup comedy, natočil desítky výstupů do pořadů Na stojáka a Comedy club a absolvoval stovky vystoupení. Jeho celovečerní speciál je esencí toho nejlepšího z jeho tvorby.
   Uvádí Agentura AURA-PONT. 
  

Vstupné: 200 Kč  •  Délka představení: cca 90 minut (bez přestávky)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

25. října | 15.00

  Pro děti a rodiče | Divadelní sál


  Pro naše nejmenší diváky jsme připravili muzikálové pohádkové představení Dany Bartůňkové

SNĚHOVÁ KRÁLOVNA 
V LEDOVÉM KRÁLOVSTVÍ

   …V ledovém království na konci světa žije zlá Sněhová královna, která má srdce z ledu. Jedno dne, když se prohání, jako mrazivá meluzína nad Královstvím slunce, zahlédne prince Gaje, který si ze sněhu staví sněhuláka. Jeho mladší sestřičky Ela a Any si z bratrovi nešikovnosti dělají legraci…a tak, když mu Sněhová královna nabídne náruč stříbrného prachu a celé království z ledu, očarovaný Gaj se nechá unést do jejího království. Jeho náhlé zmizení trápí obě sestřičky, které se ho vydají se sněhulákem Olíkem hledat. Cestou zažijí mnohá dobrodružství a potkají se s pohádkovými bytostmi, které nikdy předtím neviděly…
  

Vstupné: 90 Kč  •  Délka představení: cca 60 minut (bez přestávky)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

26. října | 19.00

Koncert | Divadelní sál


  Jedna z největších hvězd české populární hudby, držitelka Diamantové desky Supraphonu a devítinásobná Zlatá slavice 

HANA ZAGOROVÁ,

vystoupí se svým dlouholetým kolegou 
PETREM REZKEM

s nímž natočila řadu duetů jako např. Duhová víla, Ta pusa je tvá, Dotazník či Vánoční tajemství. Na koncertu je bude doprovázet skupina Boom! Band Jiřího Dvořáka.
   Zpěvačka, textařka, herečka a moderátorka Hana Zagorová se stala během své pěvecké kariéry druhou nejúspěšnější držitelkou ocenění Zlatý slavík v kategorii zpěvačka v historii (po Lucii Bílé), když získala devět Slavíků v řadě v letech 1977 až 1985. Nazpívala již přes 880 písní a získala řadu prestižních cen za hudbu a zpěv. V roce 2015 byla uvedena v rámci hudebních cen Anděl uvedena do síně slávy.
   Ačkoli se dá říct, že mezi nejoblíbenější písně od ní se všeobecně řadí především písně staršího data (např. písně Studánko stříbrná, Maluj zase obrázky, Málokdo ví, Hej, mistře basů, Rybičko zlatá, přeju si, Za každou chvíli s tebou platím, Je naprosto nezbytné atd.), Hanka pokračuje i nadále v produkci nových nahrávek, které také uslyšíme.
  

Vstupné: 490 – 690 Kč  •  Délka představení: cca 100 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

29. října | 19.30

Předplatné - divadlo | Divadelní sál


  V divadelním sále se uskuteční druhé představení z letošního předplatitelského cyklu divadla. Tentokráte uvádíme hru Viktorie Hradské

COMMEDIA FINITA

Ema Destinová - mimořádně nadaná operní pěvkyně světového formátu, která v Čechách neobstála. Viktorie Hradská mistrně vykreslila poslední léta života velké pěvkyně, které trávila v Čechách, očima čtyř žen – očima učitelky hudby, uklízečky, placené společnice a komorné. Čtyři monology plné závisti, žárlivosti, nepochopení, v podání známých hereček, nám vtipnou formou ukazují stále přítomnou českou malost, která potírá velké talenty…
Představení je velice úsměvné a navíc s autentickými ukázkami světových árií operní zpěvačky. Tak trochu nastavené zrcadlo české povahy.

Hru uvádí  Divadelní společnost Karla Soukupa

Hrají:
Učitelka zpěvu: Kateřina Macháčková
Uklízečka: Lucie Kožinová
Kamarádka: Valerie Zawadská
Komorná: Anna Kulovaná
Pořadatel: Karel Soukup
  

Vstupné: 320 Kč  •  Délka představení: cca 100 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

5. listopadu | 16.00

Divadlo – představení pro důchodce | Divadelní sál

5. listopadu | 19.30

Divadlo – mimo předplatné | Divadelní sál

7. listopadu | 19.30

Divadlo – mimo předplatné | Divadelní sál

9. listopadu | 19.30

Divadlo – mimo předplatné | Divadelní sál

10. listopadu | 19.30

Divadlo – mimo předplatné | Divadelní sál

náhradní termín za duben 2020

   Již tradičně jsou součástí hudebního festivalu Sukovy Sedlčany divadelní představení Spolku divadelních ochotníků Sedlčany, který v rámci letošního ročníku nastudoval hru podle stejnojmenného filmu Martina Friče, Otakara Vávry a Huga Haase

MRAVNOST NADE VŠE

  Ve hře je profesor Karas příkladem muže pevných zásad a mravného života, ale jen do okamžiku, než se objeví jeho prohřešek z mládí... Jde o typickou komedii se všemi atributy tohoto žánru. Za úsměvnými scénkami vyplouvá na povrch podstata hlouposti, snobismu a pokrytectví a kdy vnímavý divák ocení pravdivý přístup k životu - skutečnou mravnost! 

   V režii Lidmily Sunegové hrají:
          Prof. Antonín Karas: Miroslav BOUČEK
          Karolína, jeho žena: Martina ŠTEMBERKOVÁ
          Eva, jejich dcera:      Růžena ŠACHOVÁ
          Ivan, jejich syn:         Jan ŠTEMBERK
          Věra Gregorová, nemanželská dcera: Tereza BOUČKOVÁ
          MUDr. Jílovský, lékař: Jakub CHALOUPECKÝ
          JUDr. Mach, Karasův přítel: Jiří BOSÁK
          Sochař Konrád:           Pavel HERAN
          Spolek pro povznesení mravnosti: Petra DAŇKOVÁ, Hana NOVOTNÁ
                                                                 Jana ŠIMKOVÁ, Petra POHNÁNOVÁ
          Dále hrají: Barbora KOLÁŘOVÁ, Tereza HURTÍKOVÁ, 
                             Irena, ČEDÍKOVÁ, Dominik TOMÁŠEK
  

• Vstupné: 130  (představení pro důchodce 80,-)  •  Délka představení: cca 100 minut (+přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

 

PŘIPRAVUJEME ...

12. 11.  

4TET verze V.
Koncert
  

15. 11.  

O KLUKOVI Z PLAKÁTU
Pořad pro děti a rodiče
  

16. 11.  

ŽEBRÁCKÁ OPERA
Divadlo
  

19. 11.  

ŽIVÁ SLOVA JOSEFA SUKA
Předplatné slova, hudby a poezie
  

22. 11.  

TADY BYDLÍM JÁ
Divadlo
  

24. 11.  

VĚRA MARTINOVÁ
– JUBILEUM TOUR 2020

– náhradní termín za 14. 5. 2020

26. 11.  

BLUE ORCHESTRA
Koncert
  

30. 11.  

BOSÉ NOHY V PARKU
Divadlo - předplatné
  

8. 12.  

ÚSMĚVY PEPY NÁHLOVSKÉHO
– náhradní termín za 5. 5. 2020
  

2. 2.  

HOUSLE
– divadlo Ungelt Praha
– náhradní termín za 21. 5. 2020

  

   a dále...

ADVENTNÍ PROGRAM ZUŠ (pořad ZUŠ Sedlčany), POHÁDKY NA VÁNOCE (pro děti a mládež), J.J.Ryba – ČESKÁ MŠE VÁNOČNÍ (koncert), ŠTÍSTKO A POUPĚNKA (pro děti a mládež), VÁNOČNÍ KONCERT ORCHESTRU VÁCLAVA MARKA A LEONA MACHÁLKOVÁ (koncert), …

  

 

HVĚZDÁRNA | FILMOVÝ KLUB | TANEČNÍ | KULTURNÍ KALENDÁŘE | ODKAZY | TECHNICKÉ INFORMACE | DOKUMENTY, GDPR