Zpět na titulní stranuProgram divadla, hudby, poezieProgram kinaProgram předplatitelských cyklůZakoupit vstupenkuKulturní kalendář ke staženíFotogalerie kulturního domu, nahlédnutí do kronikyKontakty

od 29. srpna

Výstava | Koncertní sál


(zdroj snímku: Facebook.com)


První výstavou nové kulturní sezony 2020/2021, kterou nabídneme našim návštěvníkům je výstava obyvatelky nedaleké obce Líchovy 

OLGY PÍRKOVÉ.

Výstava má poetický název 
MOJE DUŠE

a jak sama autorka říká – je to „kreslení forem a poezie“. Na vernisáž jste srdečně zváni nejen ke zhlédnutí výtvarných děl, ale také na autogramiádu nové knihy Olgy Pírkové, která vyšla jako její prvotina a naše shodný název jako výstava – tedy MOJE DUŠE.

Vernisáž výstavy 29. srpna ve 14.00 hodin.
 
  

Výstava je přístupná v Kulturním domě Josefa Suka v Sedlčanech – v pracovní dny v době od 8.00 do 16.00 hodin a při každé večerní kulturní akci.

3. září | 19.00

Koncert | Divadelní sál


Prvním pořadem nové kulturní sezony bude zbrusu nové koncertní představení

LÁSKA A INTRIKY V ŽIVOTĚ MOZARTOVĚ.

   Koncert Vás vtáhne do života a díla tohoto rakouského hudebního velikána. Společně se projdeme od jeho první opery až po tu poslední. Můžete se proto těšit na ty nejslavnější árie a ansámbly. Scénicky pojaté operní výstupy budou proloženy výstupy moderátorů, kteří Vám představení opepří nejednou zajímavostí z životních osudů tohoto nejslavnějšího hudebního skladatele všech dob.

Tvůrci: 
Jan Kukal
, Vincenc Ignác Novotný

Moderování/herci:
Petr Jeřábek (Divadlo Na Fidlovačce), Terezie Jelínková (Jihočeské divadlo - činohra)

Sólisté:
Nela Skarková - soprán (HAMU), Martina Závodná - soprán (HAMU), Linda Kunclová - soprán (JAMU), Kristýna Melicharová - alt (Konzervatoř Jana Deyla), Kateřina Vogelová - alt (Konzervatoř Jana Deyla), Zuzana Petrasová - alt (Anton Bruckner Privatuniversität Linz), Vincenc Ignác Novotný - tenor (Universität für Musik und d. K. Wien), Václav Mašek - tenor (Gymnázium a Hudební škola hlavního města Prahy), Ondřej Benek - tenor (Pražská konzervatoř), Radek Martinec - baryton (HAMU), David Malát - bas (Pražská konzervatoř), Michal Marhold - basbaryton (Švýcarská státní opera v Bernu)

Sólisty doprovodí Classfest orchestra, což je patnácti členné komorní těleso, jehož členové se věnují historicky poučené interpretaci staré hudby. 
  

Vstupné: 120  •  Délka představení: cca 65 minut (bez přestávky)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

5. září | 18.00

Koncert | Zámek Červený Hrádek


   Každoroční tradiční koncert, který uvádíme pod názvem „Hudební klenoty na Zámku Červený Hrádek“ se uskuteční v krásném prostředí sálu zámku Červený Hrádek. Tento koncert je věnován památce barona Jana Mladoty – bývalého majitele zámku - a je naplněn swingovou a jazzovou hudbou. Letos uvítáme kapelu

PRAGUE RHYTHM KINGS

orchestr zabývající se originální interpretací jazzové a populární hudby z let 1923 – 1932. Repertoár orchestru čerpá ze zvukových záznamů nejpřednějších amerických, ale i českých hudebních těles. Díky použití historických interpretačních prvků a hudebních nástrojů se snaží přiblížit autentickému zvuku jazzových orchestrů 20. let.

Obsazení orchestru: 
Veronika Šerá –saxofony, klarinet, kapelník
Jan Veverka – trubka, kornet, zpěv
Miroslav Nejdl – trombon
Kristýna Kanická – baryton saxofon
Václav Janů – kytara, banjo
Dalimil Smrž – klavír
Radka Říhová – zpěv, kazoo, choo choo
  

Vstupné: 200  •  Délka představení: cca 90 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

8. září | 19.00

Koncert | Společenský sál


  Do Společenského sálu Vás i v letošním roce zveme na

BENEFIČNÍ KONCERT PRO KŘÍDLA

  Letos vystoupí na podporu DOMÁCÍHO HOSPICE KŘÍDLA sedlčanští umělci – hudební DUO Anna Chmelařová & Emily Steele, populární divadelní uskupení ZÁŽEH a kapela PRVNÍ KÁVA.

  

Vstupné: 150  •  Délka představení: cca 180 minut (+ 2 krátké přestávky)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

10. září | 19.30

Předplatné slova, hudby a poezie | Koncertní sál


   Prvním pořadem letošního předplatitelského cyklu slova, hudby a poezie je hudebně-poetický pořad 

LÍSTKY DO PAMÁTNÍKU

  program je sestaven z citací z knih známé herečky, spisovatelky a malířky Ivy Hüttnerové, jíž doba počátku minulého století přímo učarovala a také je plný krásné hudby našich klasiků počínaje F. Škroupem, B. Smetanou, či A. Dvořákem. Kromě skvostů české hudby. Zazní Smetanova Vltava nebo Luisina polka, Dvořákovy písně, či známý Valčík A Dur, také si vyslechneme i nádherný Fibichův Poem, Blodkovo Andante cantabile, písně L. Janáčka a B. Martinů, ale též skladby tvůrců minulého století (Novák, Folprecht, Schneider – Trnavský).

Účinkují: 
MUSICA DOLCE VITA 
- Daniela DEMUTHOVÁ, Žofie VOKÁLKOVÁ, Zbyňka ŠOLCOVÁ
  

Vstupné: 150  •  Délka představení: cca 75 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

 

14. září | 19.30

Koncert | Divadelní sál


  Po úspěšném a zcela vyprodaném minulém tour vyráží populární písničkář

POKÁČ

na další část koncertů k nové desce Úplně Levej. Jedna z jeho Covidem posunutých zastávek je i koncert v Sedlčanech. Jako host tohoto populárního písničkáře vystoupí Pavel ČADEK.

  

Vstupné: 350  •  Délka představení: cca 95 minut (bez přestávky)  •  Prodej vstupenek výhradně na www.smsticket.cz

15. září | 16.00

Divadlo – představení pro důchodce | Divadelní sál

16. září | 19.30

Divadlo – mimo předplatné | Divadelní sál

  
Sedlčanský divadelní spolek NAŠLOSE, z.s. uvádí detektivní hru francouzského dramatika Roberta Thomase 

OSM ŽEN,

kterou proslavil také půvabný hudební film Francois Ozona z roku 2002. 
„Byl jednou jeden hodný muž a kolem toho muže bylo osm žen… Bojoval, jak nejlíp uměl, ale ty ženy byly silnější než on. Večer si šel ten chudák lehnout, unavený, zničený, zrazený. A pak to začalo…“
Na zasněženém sídle uprostřed pustiny, které patří oblíbenému a úspěšnému podnikateli Marcelovi, se sjíždí na Vánoce celá rodina. Je tu jeho žena Gábi, která má velmi ráda své pohodlí a luxus, starší dcera Zuzanka, studující bez dohledu rodičů v Anglii, mladší dcera Káťa, drzá a provokující puberťačka, Gábinina sestra Augusta, hysterická stará panna, jejíž nezdar v hledání partnera odnášejí všichni kolem a Marcelova tchýně, babička, žijící pohodlně u své dcery, kterou, jak říká, zbožňuje. Do domu občas zavítá i Marcelova svůdná sestra Blanka, cynická a životem otrkaná „údajná oběť mužů“ a do kruhu nejbližších patří i stará hospodyně Chanelová, která zná nejedno tajemství tohoto domu, stejně jako mladá pohledná komorná Luiza, která si umí jít tvrdě za svým. Během jedné prazvláštní noci se osudy všech náhle protnou. Marcel je zabit a začíná nelítostné amatérské pátrání po vrahovi, během kterého vychází najevo nejedno překvapení. Charaktery všech zúčastněných dam se začínají tříbit, sněhová vánice za okny sílí a přichází čas na detektivku jako z románů Agathy Christie. Zanedlouho už totiž z domu není úniku, klubko polopravd a lží se zaplétá čím dál víc a nic ve skutečnosti není, jak se zdá! Užijte si s námi francouzský retro šarm této slavné hry plné napětí i lehké nadsázky a těšte se na skvělé herecké příležitosti, připravené pro našich osm hereček!!!
„Jedna z nás lže a to je vrah. Ale ostatní lžou taky… Samozřejmě z jiných důvodů, a proto nemůžeme vraha vypátrat. Musíme být k sobě asi upřímnější, jinak… já nevím.

   V režii Pavla Vopata  hrají: Jitka Jandová, Petra Belková, Jana Durďáková, Olga Šafrová, Olga Laštovičková, Jana Roškotová, Lída Hegerová, Eliška Hegerová

Hudební doprovod: Jakub Benetin
  

Vstupné: 150 Kč (představení pro důchodce 80 Kč)  •  Délka představení: cca 120 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.  

22. září | 19.30

Předplatné divadla | Divadelní sál

  
V divadelním sále se uskuteční první představení z letošního předplatitelského cyklu divadla. Tentokráte uvádíme hru Darmota Canavana

TŘETÍ PRST NA LEVÉ RUCE

Hra je o blízkosti, bezpodmínečné lásce, tanci a naději na odpuštění. Neobyčejný příběh obyčejné irské rodiny. Dvě sestry, které si bývaly velmi blízké, se dnes už téměř nevídají. Nečekaná událost je však jednoho dne znovu svede dohromady. S notnou dávkou odvahy, lásky i svérázného humoru se ve vzpomínkách vydávají do dob svého dětství a dospívání, aby si k sobě znovu našly cestu.
Hru uvádí ADF Agentura Praha a v režiji Martina Vokouna a Adély Šotolové hrají

Grace – Iva PAZDERKOVÁ
Niamh – Martina RANDOVÁ

  

Vstupné: 320 Kč  •  Délka představení: cca 105 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.  

27. září | 16.00

  Pro děti a rodiče | Divadelní sál


Pro naše nejmenší diváky jsme připravili pohádkové představení v provedení Divadelní společnosti Agáta z Prahy. 

LOTRANDO A ZUBEJDA

  „Pod dubem, za dubem, tam tě oškubem!”
Pohádkový muzikál s písničkami Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře na motivy stejnojmenné filmové předlohy.
  Za lesy hlubokými a kopci oblými se rozkládá půvabná česká kotlina. Kromě obyvatel počestných a pracovitých tu ale bydlí také loupežníci. Nejhorší z nich, starý raubíř Lotrando, si pro samé obírání pocestných málem ani nevšiml, že mu z jeho syna vyrostl pěkný, ale nevzdělaný mladík. Pošle proto mladého Lotranda do kláštera, aby se mu dostalo řádného vychování. Z chlapce, který dosud rostl jako dříví v lese, se mezi mnichy stane jemný mladý muž. Jako poslušný syn svému umírajícímu otci slíbí, že řádně převezme jeho řemeslo. Když se duše starého arcilotra konečně odebere do pekla, nastanou mladému Lotrandovi těžké chvíle. Jako slušně vychovaný člověk není schopen obrat ani toho nejneobyčejnějšího kupčíka. Ještě že potká drvoštěpa Drnce, který se s ním rozdělí o kus chleba s tvarohem. S fortelným dřevorubcem Drncem se Lotrando dostane také do daleké Solimánie. Tam už dlouhou dobu shánějí pravého studovaného doktora. Člověka, který má před lékařským jménem slabiku „Dr“. Jedině takový muž by prý mohl vyléčit jejich stonavou princeznu Zubejdu ….
  

Vstupné: 90  •  Délka představení: cca 65 minut (bez přestávky)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

1. října | 19.30

Koncert | Společenský sál

náhradní termín za 14. dubna 2020 

  Po úspěšném koncertu s kapelou HOP TROP v roce 2019 se na sedlčanské podium vrací, tentokráte s populární skupinou 

SAMSON A JEHO PARTA,

legenda tohoto stylu hudby JAROSLAV SAMSON LENK. Společně se skupinou Hop Trop a Máci šestkrát vyhrál interpretační Portu, dvakrát autorskou a dvakrát cenu diváků. S Hop Tropem i sám je držitelem Zlaté Porty. Byl vyhlášen Osobností Porty 87, dále i Rytířem folku 2006 a za 44 let na pódiu má za sebou cca 8 000 představení. Na sedlčanském koncertě za doprovodu party svých kamarádů zahraje své hity – např. Průšvihovej den, Katce, Hloupej,…
  

Vstupné: 350  •  Délka představení: cca 120 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

5. listopadu | 16.00

Divadlo – představení pro důchodce | Divadelní sál

5. listopadu | 19.30

Divadlo – mimo předplatné | Divadelní sál

7. listopadu | 19.30

Divadlo – mimo předplatné | Divadelní sál

9. listopadu | 19.30

Divadlo – mimo předplatné | Divadelní sál

10. listopadu | 19.30

Divadlo – mimo předplatné | Divadelní sál

náhradní termín za duben 2020

   Již tradičně jsou součástí hudebního festivalu Sukovy Sedlčany divadelní představení Spolku divadelních ochotníků Sedlčany, který v rámci letošního ročníku nastudoval hru podle stejnojmenného filmu Martina Friče, Otakara Vávry a Huga Haase

MRAVNOST NADE VŠE

  Ve hře je profesor Karas příkladem muže pevných zásad a mravného života, ale jen do okamžiku, než se objeví jeho prohřešek z mládí... Jde o typickou komedii se všemi atributy tohoto žánru. Za úsměvnými scénkami vyplouvá na povrch podstata hlouposti, snobismu a pokrytectví a kdy vnímavý divák ocení pravdivý přístup k životu - skutečnou mravnost! 

   V režii Lidmily Sunegové hrají:
          Prof. Antonín Karas: Miroslav BOUČEK
          Karolína, jeho žena: Martina ŠTEMBERKOVÁ
          Eva, jejich dcera:      Růžena ŠACHOVÁ
          Ivan, jejich syn:         Jan ŠTEMBERK
          Věra Gregorová, nemanželská dcera: Tereza BOUČKOVÁ
          MUDr. Jílovský, lékař: Jakub CHALOUPECKÝ
          JUDr. Mach, Karasův přítel: Jiří BOSÁK
          Sochař Konrád:           Pavel HERAN
          Spolek pro povznesení mravnosti: Petra DAŇKOVÁ, Hana NOVOTNÁ
                                                                 Jana ŠIMKOVÁ, Petra POHNÁNOVÁ
          Dále hrají: Barbora KOLÁŘOVÁ, Tereza HURTÍKOVÁ, 
                             Irena, ČEDÍKOVÁ, Dominik TOMÁŠEK
  

• Vstupné: 130  (představení pro důchodce 80,-)  •  Délka představení: cca 100 minut (+přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

 

PŘIPRAVUJEME ...

6. 10.  

ANDREA KALIVODOVÁ
a Moravské klavírní trio

Galakoncert

11. 10.  

KOLA VÁŠNĚ
Divadlo
  

13. 10.  

RADŮZA
Koncert
  

14. 10.  

NEMOCNICE NA POKRAJI ZKÁZY
Travesti-show
  

20. 10.  

KONCERT UČITELŮ ZUŠ
Koncert
  

22. 10.  

LUKÁŠ PAVLÁSEK 
– KDO NEPLÁČE NENÍ ČECH

Zábavné show

25. 10.  

SNĚHOVÁ KRÁLOVNA
Pořad pro děti a rodiče
  

26. 10.  

HANA ZAGOROVÁ
Koncert
  

29. 10.  

COMMEDIA FINITA
Divadlo – předplatné
  

12. 11.  

4TET verze V.
Koncert
  

24. 11.  

VĚRA MARTINOVÁ
– JUBILEUM TOUR 2020

– náhradní termín za 14. 5. 2020

8. 12.  

ÚSMĚVY PEPY NÁHLOVSKÉHO
– náhradní termín za 5. 5. 2020
  

2. 2.  

HOUSLE
– divadlo Ungelt Praha
– náhradní termín za 21. 5. 2020

  

   a dále...

O KLUKOVI Z PLAKÁTU (pro děti a rodiče), ŽEBRÁCKÁ OPERA (divadlo), ŽIVÁ SLOVA JOSEFA SUKA (hudebně-poetický večer), TADY BYDLÍM JÁ (divadlo), BLUE ORCHESTRA (koncert), BOSÉ NOHY V PARKU (divadlo), J.A.NÁHLOVSKÝ + P. ŠTROS (zábavný pořad), VÁNOČNÍ KONCERT ORCHESTRU VÁCLAVA MARKA A LEONY MACHÁLKOVÉ (koncert), …

  

  
ZRUŠENÁ PŘEDSTAVENÍ:

1) RIGOLETTO – představení 12. 3. 2020 je ZRUŠENO BEZ NÁHRADY
2) VEČER HUDBY A POEZIE – představení 25. 3. 2020 je ZRUŠENO BEZ NÁHRADY
3) Koncert DURHAM UNIVERSITY – plánovaný na 27. 3. 2020 je v jarním období ZRUŠEN BEZ NÁHRADY
4) Koncert PĚVECKÝCH SBORŮ – plánovaný na 31. 3. 2020 je v jarním období ZRUŠEN BEZ NÁHRADY
5) DLOUHÝ, ŠIROKÝ A BYSTROZRAKÝ ZRUŠENO BEZ NÁHRADY
6) METROPOLITAN JAZZ BAND – koncert 21. 4. 2020 je zrušen a jedná se o přesunutí na jiný termín
7) SUKŮV KOMORNÍ ORCHESTR – koncert 22. 5. 2020 je ZRUŠEN BEZ NÁHRADY
8) MLADOTA ENSEMBLE PRAGUE – koncert 23. 5. 2020 je ZRUŠEN BEZ NÁHRADY
9) SEDLČANSKÁ VONIČKA – koncert 28. 5. 2020 je ZRUŠEN BEZ NÁHRADY

Zakoupené vstupenky na přeložená představení zůstávají v platnosti. Vstupenky na zrušená představení, nebo na přeložená představení v nevhodném novém termínu, je možno vrátit v TIC na náměstí TGM v Sedlčanech (v provozní době).
  

 

HVĚZDÁRNA | FILMOVÝ KLUB | TANEČNÍ | KULTURNÍ KALENDÁŘE | ODKAZY | TECHNICKÉ INFORMACE | DOKUMENTY, GDPR