Zpět na titulní stranuProgram divadla, hudby, poezieProgram kinaProgram předplatitelských cyklůZakoupit vstupenkuKulturní kalendář ke staženíFotogalerie kulturního domu, nahlédnutí do kronikyKontakty

od 12. října

Výstava | Koncertní sál


VÝSTAVA KRESEB LIDMILY SUNEGOVÉ

bude od 12. října 2020 nainstalována v Koncertním sále KDJS. Sama autorka Vás zve k návštěvě výstavy těmito slovy:

„Jmenuji se Lidmila Sunegová, je mi 80 let a chtěla bych Vám představit výstavu svých kreseb. Mé životní koníčky byly BALET ( statistka v Národním Divadle ), DIVADLO a KRESBA. Jsem vystudovaná zdravotní sestra a proto je polovina mých kreseb z lékařského a zdravotnického prostředí, (lékaři, zdravotní sestry, pacienti) a polovina z doby, kdy jsem působila jako civilní zaměstnanec u ozbrojených složek. Dvě výstavy jsem měla v Praze na klinice, nyní předkládám výstavu jako režisérka Sedlčanského ochotnického divadla (od roku 2005). Při režijní práci využívám kresbu pro návrhy některých plakátů nebo scénografií divadelních představení. Zájem a určitý talent pro kresbu jsem zdědila po své mamince, jejíž jméno – Libuše Kazdová – si mnozí ze starších občanů vybaví a která se podílela svými kresbami v mateřské školce a spolku zahrádkářů.”
  

Výstava je přístupná v Kulturním domě Josefa Suka v Sedlčanech – v pracovní dny v době od 8.00 do 16.00 hodin a při každé večerní kulturní akci.

od 1. prosince

 Předplatné


DÁRKOVÝ BALÍČEK 2021

   Od 1. prosince je možné zakoupit Dárkový balíček 2021, který obsahuje dvě představení.

Prvním pořadem je divadelní představení
S PYDLOU V ZÁDECH
v hlavní roli s Josefem Dvořákem.

Druhým pořadem je hudebně-zábavný program
ŠMOLDASŮV DRZÝ JAZZYK
s Ivo Šmoldasem a vokálním souborem Antikvartet

Bližší informace naleznete zde.

Předplatné Dárkový balíček je možné zakoupit v TIC na náměstí TGM nebo prostřednictvím internetu.

 

6. ledna | 19.30

POŘAD SE PŘESOUVÁ NA POZDĚJŠÍ TERMÍN


  V divadelním sále se uskuteční nový celovečerní zábavný program 
Lukáše Pavláska

KDO NEPLÁČE, NENÍ ČECH

   90-minutová one man show s podtitulem Češi, alkohol a Rock and roll je klasickou standup comedy. Jen komik a mikrofon. Dozvíte se který národ, je nejlepší na světě, kde začíná zóna debilů, proč pití prospívá naší civilizaci, co pít když chcete, aby se vám narodil Václav Klaus, povíme si jak strávit pořádnou dovolenou, kterou nám pokazí dámská jízda, sestavíme si nekompromisní punkovou kapelu, rozebereme si některé lidové písně a nakonec si všichni společně zazpíváme o tom, co nám leze na nervy, protože správnej Čech není nikdy spokojenej...
   Lukáš Pavlásek patří mezi průkopníky a nejvýraznější tváře české standup comedy, natočil desítky výstupů do pořadů Na stojáka a Comedy club a absolvoval stovky vystoupení. Jeho celovečerní speciál je esencí toho nejlepšího z jeho tvorby.
   Uvádí Agentura AURA-PONT. 
  

Vstupné: 200 Kč  •  Délka představení: cca 90 minut (bez přestávky)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

13. ledna | 19.30

POŘAD SE PŘESOUVÁ NA POZDĚJŠÍ TERMÍN


  BLÍZKÉ SETKÁNÍ…
     TENTOKRÁT S HANOU MACIUCHOVOU

  Pozvání moderátora a hudebníka Jiřího Holoubka do Sedlčan přijala herečka a pedagožka Hana Maciuchová. Srdečně Vás zveme na večer s povídáním o divadle, filmu i poezii s vynikající herečkou, které Jiří Holoubek doplní setkání písničkami z repertoáru svého domovského Spirituál kvintetu i vlastními. 
  

Vstupné: 250 Kč  •  Délka představení: cca 75 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

17. ledna | 15.00

DIVADLO SE PŘESOUVÁ NA POZDĚJŠÍ TERMÍN


  PRINCEZNA SE ZLATOU HVĚZDOU NA ČELE

  Klasická pohádka s písničkami nás zavede do země krále Dobroslava, jehož jediná dcera Lada slaví své osmnácté narozeniny. Ty zkazí návštěva obhroublého krále Kazisvěta, který vládne v sousední zemi a nutí Ladu, aby se stala jeho ženou. Lada musí před zlým Kazisvětem z otcovského království uprchnout a hledat štěstí daleko od domova. Při tom se jí zjeví zemřelá matka a dá jí radu, aby se přestrojila za chudé děvče v myším kožíšku. Když Lada v myším kožíšku doputuje do zámku sympatického prince Radovana, pracuje tam v zámecké kuchyni. Potají se vloudí na princův ples a prince okouzlí. Svou totožnost ale skrývá až do okamžiku, kdy Kazisvět na Radovana zaútočí a Radovan pochopí, že neznámá princezna do níž se zamiloval na plese je jeho vlastní kuchtička a svatbě už nic nebrání. 
  

Vstupné: 90 Kč  •  Délka představení: cca 65 minut (bez přestávky)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

19. ledna | 19.30

KONCERT SE PŘESOUVÁ NA POZDĚJŠÍ TERMÍN


foto: Jana Pechlátová


   Na jeviště sedlčanského divadelního sálu se vrací oblíbená zpěvačka, skladatelka a muzikantka

RADŮZA

   Její umělecká dráha připomíná některé „pohádkové” životopisy. Na ulici ji v roce 1993 objevila Zuzana Navarová a již tři dny na to zpívala ve svatyni českých zpěváků, v pražské Lucerně. O pár týdnů později zde pak triumfovala jako „předskokanka” slavné americké písničkářky Susanne Vega, o šest let později měla stejnou čest při koncertě Mikea Oldfielda. Od té doby vydala několik velmi úspěšných sólových alb, která bez jakékoliv reklamy lámou rekordy v prodejnosti, získala několik zlatých Andělů a bodovala také v anketě Zlatý slavík. Díky své jedinečnosti a originálním písním, čerpajících především z české tradice, zaujala i publikum v zahraničí, například Polsku a ve Francii.
   Tentokrát nám představí se svou kapelou průřez dosavadní tvorbou. Zazní nejen písně z posledního alba Muž s bílým psem (říjen 2018), ale i písničky z prvních desek. Radůza se zvládne doprovodit na několik hudebních nástrojů, její zpěv hřmí, ale i jemně vypráví dojemné příběhy.
  

Vstupné: 290  •  Délka představení: cca 90 minut (bez přestávky)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

od 20. ledna

Výstava | Koncertní sál


Od 20. ledna 2021 bude pro návštěvníky připravena výstava s názvem

ŽIVOTNÍ KONÍČEK.

Autor PETR KOTRŠAL bude vystavovat své obrazy a sošky. Jeho tvůrčí heslo zní: Dát beztvaré hmotě tvar, který povznese člověka nad starosti všedního dne.

    

Výstava je přístupná v Kulturním domě Josefa Suka v Sedlčanech – v pracovní dny v době od 8.00 do 16.00 hodin a při každé večerní kulturní akci.

21. ledna | 19.30

POŘAD SE PŘESOUVÁ NA POZDĚJŠÍ TERMÍN


S PYDLOU V ZÁDECH

  Legendární inscenace s Josefem Dvořákem o postavičce prostého lidového chytráka, který se zaplétá v šachové partii mocných, poskytuje prostor pro řadu brilantních klaunských čísel.
  Hrají: Josef Dvořák, Markéta Hrubešová, Rostislav Trtík, Karel Gult, Dagmar Schlehrová

  

Vstupné: 320 Kč  •  Délka představení: cca 120 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

27. ledna | 19.30

Zábavný pořad - Dárkový balíček KDJS


ŠMOLDASŮV DRZÝ JAZZYK

  Hudebně-zábavný pořad věnovaný inteligentnímu humoru, hudbě a také vzpomínkám na Dušana Vančuru, dlouholetého člena Spirituál kvintetu a zakladatele souboru Antikvartet.

Ivo ŠMOLDAS:
Známý český básník, překladatel, scénárista, kulturní publicista, redaktor, nakladatel a moderátor. V poslední době se ale dostal do povědomí diváků hlavně jako vyhledávaný moderátor a oblíbený host různých televizních show a zábavných pořadech, jakožto muž s neobyčejně pohotovými a vtipnými reakcemi.

ANTIKVARTET:
Vokální soubor byl založen v roce 1962 Dušanem Vančurou. Činnost skupiny byla brzy přerušena, neboť po krátké době část členů přešla do Spirituál kvintetu, kam později přešel i sám zakladatel. Po padesáti letech nečinnosti byl Antikvartet na podzim roku 2013 manželi Dušanem a Zuzanou Vančurovými znovu obnoven. Jeho repertoár se pohybuje napříč žánry a staletími, sahá od klasiky až k spirituálům, které zpívá převážně ve vlastních úpravách a s vlastními texty.

  

Vstupné: 320 Kč  •  Délka představení: cca 90 minut (bez přestávky)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

28. ledna | 18.00

 Talk-show


POSEDLÍ DAKAREM 2021

   Dakarský gang se vrací. Pilot kamionu Martin Macík, navigátor František Tomášek a tým Big Shock! Racing vám vezou nálož zážitků z Dakaru 2021. Nepropásněte 3. ročník svérázné talk show Posedlí Dakarem. Užijte si mrazení v zádech při sledování exkluzivních videí i salvy smíchu po odtajnění zákulisních historek. Nabijte se vlnou neuvěřitelné energie, která vzniká, když se čeští závodníci potkají se svými fanoušky. Zjistěte, kde se bere síla, díky níž kluci ze Sedlčan dokážou porážet nadnárodní tovární týmy v nejnáročnějším motoristickém závodu světa. 
   Potřeste si rukou s Martinem a Ferrym bezprostředně po návratu ze Saúdské Arábie. Jejich rozjetá talk show Posedlí Dakarem v únoru opět naplní sály. Fanouškům naservírují informace, které se jinde nemají šanci dozvědět. Zážitky z první ruky a autentická videa v plné palbě na velkoplošných plátnech. Připravte si bránice na drsný dakarský humor. Kdo zažil kudlibabky, pána v igelitu nebo kauzu čudlík ví, o čem je řeč.
   Dakar není jen o jezdcích řítících se pouští. Stejně důležití jsou všichni, kteří fandí.
  

Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

24. 11. PŘELOŽENO

NÁHRADNÍ TERMÍNY 18. 2. 2021


  Na jeviště sedlčanského divadelního sálu se vrací oblíbená zpěvačka, skladatelka, muzikantka a také jubilantka

VĚRA MARTINOVÁ

  Jedinečný koncert Věry Martinové se skupinou Meritum!
  Populární česká zpěvačka, kytaristka a autorka Věra Martinová se skupinou Meritum přijíždí s novým koncertem právě k vám! Královna české country představí nejen své největší hity z posledních více než třech dekád, ale také písničky z novinkového alba Meritum. Právě toto album vyšlo letos na jaře a ve svém žánru se okamžitě stalo navzdory nepříznivé době hudební událostí roku!
„Moc se těším po nějaké době na své posluchače a samozřejmě i na živé vystoupení, které mi moc chybělo. Byla bych ráda, kdyby právě tento koncert se stal pro vás pohlazením v naší bouřlivé době“, říká Věra Martinová.
Diváci uslyší v jejím podání novinky a samozřejmě i hity, které milují: Až na vrcholky hor, Malý dům nad skálou, Pane náš a mnoho dalších! Koncert Věry Martinové má prokazatelně léčivý efekt, tak neváhejte!

Vstupné: 350 Kč  •  Délka představení: cca 90 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

17. 11. PŘELOŽENO

NÁHRADNÍ TERMÍNY 15. 3. 2021


   Oblíbená travesti show přijíždí znovu do našeho města, tentokrát s novým zábavným pořadem nazvaným 

NEMOCNICE NA POKRAJI ZKÁZY

Každý si vyzkoušel za život už několikrát roli pacienta na vlastní kůži. Málo kdo ale ví, jak to chodí z té druhé strany. Během tohoto pořadu budete mít možnost nahlédnout pod pokličku do nemocnice, která si žije tak trochu vlastním životem. Zdravotní sestřička Jiřina je sice od rány, pacienti jí často lezou krkem, ale i přesto má svoji práci ráda. Zábavný pořad protkaný vtipnými scénkami z nemocničního prostředí, plný známých melodií a písniček, s výpravou více než 70 kostýmů a divadelní scénou - to je „NEMOCNICE NA POKRAJI ZKÁZY”.
  

Vstupné: v předprodeji 310 Kč, v den akce 330 Kč  •  Délka představení: cca 120 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

6. října PŘELOŽENO

NÁHRADNÍ TERMÍN 8. 4. 2021


  Každoroční tradiční koncert věnovaný vážné hudbě v provedení špičkových interpretů uvádíme i letos

GALAKONCERT

Jeho hlavní protagonistkou bude vynikající české pěvkyně

ANDREA TÖGEL KALIVODOVÁ

sólistka Národního divadla Praha, temperamentní pěvkyně, k jejím nejznámějším rolím patří Carmen, kterou ztvárnila na mnohých jevištích v ČR i v zahraničí, aktuálně v Národním divadle v Praze. V Carmen je jedinečná nejen kvůli hlasovým možnostem v daném oboru, ale také díky výjimečné barvě hlasu, pohybovým schopnostem a atraktivnímu vzhledu. V současné době patří k nejžádanějším pěvkyním současnosti. O hudební doprovod se postará nám dobře známý soubor 
MORAVSKÉ KLAVÍRNÍ TRIO
. 
Toto špičkové hudební seskupení účinkuje ve složení:
Jana Ryšánková – klavír
Jiří Jahoda – housle
Miroslav Zicha - violoncello
  

Vstupné: 290 – 420 Kč  •  Délka představení: cca 85 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

od 5. 11. PŘELOŽENO

NÁHRADNÍ TERMÍNY 15. 4. 2021

 

5. 11. 2020 >> náhradní termín 15. 4. 2021
7. 11. 2020 >> náhradní termín 17. 4. 2021 
9. 11. 2020 >> náhradní termín 19. 4. 2021 
10. 11. 2020 >> náhradní termín 21. 4. 2021 

 Již tradičně jsou součástí hudebního festivalu Sukovy Sedlčany divadelní představení Spolku divadelních ochotníků Sedlčany, který v rámci letošního ročníku nastudoval hru podle stejnojmenného filmu Martina Friče, Otakara Vávry a Huga Haase

MRAVNOST NADE VŠE

  Ve hře je profesor Karas příkladem muže pevných zásad a mravného života, ale jen do okamžiku, než se objeví jeho prohřešek z mládí... Jde o typickou komedii se všemi atributy tohoto žánru. Za úsměvnými scénkami vyplouvá na povrch podstata hlouposti, snobismu a pokrytectví a kdy vnímavý divák ocení pravdivý přístup k životu - skutečnou mravnost! 

   V režii Lidmily Sunegové hrají:
          Prof. Antonín Karas: Miroslav BOUČEK
          Karolína, jeho žena: Martina ŠTEMBERKOVÁ
          Eva, jejich dcera:      Růžena ŠACHOVÁ
          Ivan, jejich syn:         Jan ŠTEMBERK
          Věra Gregorová, nemanželská dcera: Tereza BOUČKOVÁ
          MUDr. Jílovský, lékař: Jakub CHALOUPECKÝ
          JUDr. Mach, Karasův přítel: Jiří BOSÁK
          Sochař Konrád:           Pavel HERAN
          Spolek pro povznesení mravnosti: Petra DAŇKOVÁ, Hana NOVOTNÁ
                                                                 Jana ŠIMKOVÁ, Petra POHNÁNOVÁ
          Dále hrají: Barbora KOLÁŘOVÁ, Tereza HURTÍKOVÁ, 
                             Irena, ČEDÍKOVÁ, Dominik TOMÁŠEK
  

• Vstupné: 130  (představení pro důchodce 80,-)  •  Délka představení: cca 100 minut (+přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

25. října PŘELOŽENO

  NÁHRADNÍ TERMÍN 23. 5. 2021


  Pro naše nejmenší diváky jsme připravili muzikálové pohádkové představení Dany Bartůňkové

SNĚHOVÁ KRÁLOVNA 
V LEDOVÉM KRÁLOVSTVÍ

   …V ledovém království na konci světa žije zlá Sněhová královna, která má srdce z ledu. Jedno dne, když se prohání, jako mrazivá meluzína nad Královstvím slunce, zahlédne prince Gaje, který si ze sněhu staví sněhuláka. Jeho mladší sestřičky Ela a Any si z bratrovi nešikovnosti dělají legraci…a tak, když mu Sněhová královna nabídne náruč stříbrného prachu a celé království z ledu, očarovaný Gaj se nechá unést do jejího království. Jeho náhlé zmizení trápí obě sestřičky, které se ho vydají se sněhulákem Olíkem hledat. Cestou zažijí mnohá dobrodružství a potkají se s pohádkovými bytostmi, které nikdy předtím neviděly…
  

Vstupné: 90 Kč  •  Délka představení: cca 60 minut (bez přestávky)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

20. října PŘELOŽENO

TERMÍN UPŘESNÍME POZDĚJI   Do divadelního sálu KDJS Vás zveme na tradiční podzimní

UČITELSKÝ KONCERT ZUŠ

   V pestrém hudebním programu zazní tradičně široké žánrové spektrum hudby – od klasiky, přes pop a swing až po rockovou hudbu. Připravena jsou vystoupení sólistů a pochopitelně i několika hudebních seskupení. Jednotlivé skladby českých i zahraničních autorů zazní v orchestrálních či zpívaných provedeních a aranžérsky za většinou skladem je podepsán skvělý kytarista, skladatel, aranžér a pedagog Pavel Fořt. Mimo učitelů místní ZUŠ vystoupí i někteří hudební hosté čí bývalí učitelé …, Koncertem bude provázet nová moderátorská dvojice Jan Zdeněk a Jan Štemberk.
  

Vstupné: dospělí 120 Kč, děti do 15 let 80 Kč  •  Délka představení: cca 80 minut (bez přestávky)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

29. října PŘELOŽENO

TERMÍN UPŘESNÍME POZDĚJI


  V divadelním sále se uskuteční druhé představení z letošního předplatitelského cyklu divadla. Tentokráte uvádíme hru Viktorie Hradské

COMMEDIA FINITA

Ema Destinová - mimořádně nadaná operní pěvkyně světového formátu, která v Čechách neobstála. Viktorie Hradská mistrně vykreslila poslední léta života velké pěvkyně, které trávila v Čechách, očima čtyř žen – očima učitelky hudby, uklízečky, placené společnice a komorné. Čtyři monology plné závisti, žárlivosti, nepochopení, v podání známých hereček, nám vtipnou formou ukazují stále přítomnou českou malost, která potírá velké talenty…
Představení je velice úsměvné a navíc s autentickými ukázkami světových árií operní zpěvačky. Tak trochu nastavené zrcadlo české povahy.

Hru uvádí  Divadelní společnost Karla Soukupa

Hrají:
Učitelka zpěvu: Kateřina Macháčková
Uklízečka: Lucie Kožinová
Kamarádka: Valerie Zawadská
Komorná: Anna Kulovaná
Pořadatel: Karel Soukup
  

Vstupné: 320 Kč  •  Délka představení: cca 100 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

16. 11. PŘELOŽENO

TERMÍN UPŘESNÍME POZDĚJI


  Divadelní spolek NAŠLOSE uvádí divadelní hru Václava Havla

ŽEBRÁCKÁ OPERA

   Představení Žebrácká opera 2020 splácí dluh zakázané tvorbě a dramatikovi Václavu Havlovi, jehož díla byla před rokem 1989 zakázána. Komedie se silným tématem korupce, spolupráce policie a podsvětí Žebrácká opera měla premiéru a zároveň derniéru 1. listopadu 1975 v Horních Počernicích. Po premiéře se strhlo vyslýchání režiséra Andreje Kroba, herců a diváků. 
   „Každý hlídá každého, každý je ochoten kohokoli zradit, policie řídí a kontroluje stát. Sliby jsou lži, city jen účelové pokrytectví. Lumpové mluví vybraným jazykem intelektuálů. Vznešeně a s patosem se hovoří o principech. Jde o nelítostný boj mezi dvěma nejsilnějšími muži podsvětí za účasti třetího hráče šéfa londýnské policie. Bitvy beze zbraní se vedou slovy.”
   Při příležitosti 45. výročí premiéry hrajeme představení s mladými lidmi ze Sedlčanska. 

   V režii Jaroslavy Trojanové hrají:
MACHEATH, šéf zlodějské organizace:        Martin Pešek
WILLIAM PEACHUM, šéf jiné zlodějské organizace: Lukáš Pánek
ELIZABETH PEACHUMOVÁ, jeho žena:        Tereza Pinkasová
POLLY, jejich dcera a Macheathova žena:   Tereza Trojanová
BILL LOCKIT, velitel policie:                        Šimon Pinkas
MARY LOCKITOVÁ, jeho žena:                     Hana Pinkasová
LUCY, jejich dcera a Macheathova žena:     Leontýna Zoulová
HARRY FILCH, nezávislý kapsář:                 Pavel Hodys
DIANA, majitelka dámského salonu:           Anna Novotná
JENNY, její zaměstnankyně:                       Zuzana Trojanová
BETTY, její zaměstnankyně:                        Jana Chlumecká
VICKY, její zaměstnankyně:                        Anna Mášová
INGRID, její zaměstnankyně:                      Eva Kloudová
HAROLD, policejní pomocník:                      David Heran
JIM, člen Macheathovy organizace:             Jan Lhota
JACK, člen Macheathovy organizace:          Daniel Hamberger
OPILEC:                                                      Jiří Jirout
HLAS PÁNA:                                                Daniel Hamberger
  

Vstupné: 150 Kč  •  Délka představení: cca 135 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

19. 11. PŘELOŽENO

TERMÍN UPŘESNÍME POZDĚJI


  Letošní druhé představení z cyklu Předplatné slova, hudby a poezie je věnováno osobnosti, po níž náš kulturní stánek již dlouhá léta nese jméno – Josefu Sukovi. 
   V hudebně –literárním večeru nazvaném

ŽIVÁ SLOVA JOSEFA SUKA

účinkují
MARTINA KONVALINKOVÁ, PAVEL NĚMEC – umělecký přednes
TOMÁŠ VÍŠEK - klavír

Mimo krásných hudebních děl v podání skvělého klavíristy uslyšíme úryvky z mistrových vzpomínek na A. Dvořáka, z jeho rozhlasových vystoupení a z projevů k různým významným událostem v tehdejší společnosti.

  

Vstupné: 180 Kč  •  Délka představení: cca 75 minut (bez přestávky)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

26. 11. PŘELOŽENO

TERMÍN UPŘESNÍME POZDĚJI


  Tradiční součástí kulturního života v Sedlčanech se staly koncerty sedlčanského Big Bandu. Srdečně vás zveme na každoroční koncert 

BLUE ORCHESTRA

   Členové této kapely Vás zvou na svůj koncert: „Zahájili jsme šestnáctý rok existence kapely a obohatili naše řady o několik dalších talentovaných muzikantů. Těšíme se zase po dlouhých měsících na viděnou s vámi, naším domácím publikem. Připravili jsme si pro vás kultovní melodie popové a jazzové hudby i skladby známé především z filmového plátna. Pusťte starosti z hlavy a nalaďte se na naši vlnu. “

Vstupné: 180 Kč  •  Délka představení: cca 120 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

30. 11. PŘELOŽENO

TERMÍN UPŘESNÍME POZDĚJI


  V divadelním sále máme připraveno třetí plánované představení z letošního předplatitelského cyklu divadla. Tentokráte uvádíme hru Neil Simona

BOSÉ NOHY V PARKU

   Romantická komedie nejen o lásce. Líbánky skončily a mladí novomanželé se vydávají na dlouhou trať každodenní rutiny a začínají si budovat společné hnízdečko lásky. Jde o to, jak přežít první společnou noc v nezařízeném bytě. A následně si odbýt setkání s její konzervativní matkou a exotickým sousedem, sukničkářem. Opravdový křest ohněm. Skvělá podívaná na první trable novomanželů, kde to s vtipem a nadhledem zkrátka správně jiskří, ať už se hádají či milují.
   Hru uvádí Agentura HARLEKÝN Praha – v režii Kateřiny Ivákové hrají: 

Anna Kameníková (Linhartová) / Karolína Vágnerová, Radúz Mácha, Veronika Freimanová, 
Rudolf Hrušinský 

Vstupné: 360 Kč  •  Délka představení: cca 100 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

26. října PŘELOŽENO

NÁHRADNÍ TERMÍN 6. 10. 2021


  Jedna z největších hvězd české populární hudby, držitelka Diamantové desky Supraphonu a devítinásobná Zlatá slavice 

HANA ZAGOROVÁ,

vystoupí se svým dlouholetým kolegou 
PETREM REZKEM

s nímž natočila řadu duetů jako např. Duhová víla, Ta pusa je tvá, Dotazník či Vánoční tajemství. Na koncertu je bude doprovázet skupina Boom! Band Jiřího Dvořáka.
   Zpěvačka, textařka, herečka a moderátorka Hana Zagorová se stala během své pěvecké kariéry druhou nejúspěšnější držitelkou ocenění Zlatý slavík v kategorii zpěvačka v historii (po Lucii Bílé), když získala devět Slavíků v řadě v letech 1977 až 1985. Nazpívala již přes 880 písní a získala řadu prestižních cen za hudbu a zpěv. V roce 2015 byla uvedena v rámci hudebních cen Anděl uvedena do síně slávy.
   Ačkoli se dá říct, že mezi nejoblíbenější písně od ní se všeobecně řadí především písně staršího data (např. písně Studánko stříbrná, Maluj zase obrázky, Málokdo ví, Hej, mistře basů, Rybičko zlatá, přeju si, Za každou chvíli s tebou platím, Je naprosto nezbytné atd.), Hanka pokračuje i nadále v produkci nových nahrávek, které také uslyšíme.
  

Vstupné: 490 – 690 Kč  •  Délka představení: cca 100 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

 

PŘIPRAVUJEME ...

2. 2.  

HOUSLE
– divadlo Ungelt Praha
– náhradní termín za 21. 5. 2020

18. 2.  

VĚRA MARTINOVÁ 
– JUBILEUM TOUR 2020
– koncert
  

24. 2.  

SPLAŠENÉ NŮŽKY
– Divadlo – předplatné
  

  
...dále budou na měsíc únor přesunuta některá představení, 
která nebyla odehrána v době nouzového stavu
  

8. 12.
náhradní termín 
2. 3. 2021
  

ÚSMĚVY PEPY NÁHLOVSKÉHO
– náhradní termín za 5. 5. 2020
  

12. 11.  
náhradní termín 
26. 10. 2021

4TET verze V.
Koncert
  

1. 12. 
náhradní termín 
bude upřesněn
 

KONCERT UČITELŮ ZUŠ
koncert

19. 12. 
náhradní termín 
bude upřesněn
 

ŠTÍSKO A POUPĚNKA
Pořad pro děti a rodiče

26. 12. 
náhradní termín 
v roce 2021
 

LEONA MACHÁLKOVÁ 
a orchestr V.MARKA 
Vánoční koncert

  

   a dále...

 …

  

  

HVĚZDÁRNA | FILMOVÝ KLUB | TANEČNÍ | KULTURNÍ KALENDÁŘE | ODKAZY | TECHNICKÉ INFORMACE | DOKUMENTY, GDPR