Zpět na titulní stranuProgram divadla, hudby, poezieProgram kinaProgram předplatitelských cyklůPředplatitelský cyklus divadlaPředplatitelský cyklus poezieDárkový balíček

  

 sezóna 2018–2019 

  PŘEDPLATNÉ DIVADLA 2018 – 2019 – v tomto cyklu Vám nabízíme celkem sedm divadelních představení za výhodnou cenu 1.300,- Kč (oproti samostatně nakupovaným představením je to sleva cca 35%). Takže jedno divadelní představení vychází přibližně na 185,- Kč.
  PŘEDPLATNÉ POEZIE, SLOVA A HUDBY 2018 - 2019 – v nové sezoně Vám nabízíme opět čtyři pořady za velice příznivou cenu 550,- Kč. V tomto případě vychází cena za jedno představení na 138,- Kč.

Důležitá informace:

  Prodej průkazů předplatného probíhá od 1. června 2018 v předprodeji vstupenek v novém TIC na náměstí TGM v Sedlčanech. Telefonní kontakt je 318 821 158. Po delší době a zejména na žádost mnoha nových zájemců o předplatné v letošním roce nebudou rezervována současná místa majitelům letošních předplatitelských průkazů. Kdo má zájem o „své místo”, tak si jej může zarezervovat v předprodeji v TIC a nakoupit později, anebo si jej zajistí včasným nákupem předplatného. 
   Jsme rádi, že jsme dokázali zajistit zajímavé pořady za velmi příznivé ceny předplatného. Tím se snažíme zajistit předplatitelům výrazně výhodnější ceny oproti jednotlivě pořizovaným vstupenkám. Budeme se těšit na Vaši návštěvu, resp. návštěvy v nové kulturní sezoně.

Divadlo

 

  září 2018    

  
Kryzstof Jaroszynsku

SEXTET

  Nejste spokojeni s tím, jak vás pánbůh stvořil? Změňte to! Ne vždy je však s takovou změnou srozuměno i vaše okolí. Ale co, člověk si zvykne na leccos – hlavně, když se to bere s humorem.

V režii Gustava Gillara hrají: Zuzana Slavíková, Vladislav Beneš, Kateřina Urbanová, Matěj Merunka 

Uvádí DIVADLO METRO Praha
  

  říjen 2018    

  
Lutz Hubner

ÚČA MUSÍ PRYČ!

   Hra se odehrává na podzim v 5. třídě základní školy, kde se sešlo pět rodičů dětí a očekávají jejich třídní učitelku. Emoce vřou, v prvním pololetí se známky dětí rapidně zhoršily, atmosféra ve třídě je špatná, navíc čekají děti po pololetí přestupové zkoušky na osmiletá gymnázia. Kdo za známky nese zodpovědnost? Samozřejmě učitelka! A proto je nutné ji ihned odvolat. Pět rodičů je pět rozdílných charakterů - zatrpklý nezaměstnaný, který je neustále za zadkem své dceři, ambiciózní ranařka, nerozhodná intelektuálka a manželský pár v krizi, navíc vykořeněný přestěhováním do místa školy kvůli práci. Učitelka však nedává svoji kůži zadarmo - nastaví rodičům zrcadlo a ukazuje se, že jejich děti jsou různým způsobem problémové a zdrojem nepokojů ve třídě.

V režii Thomase Zielinskoho hrají: Igor Chmela, Petra Špalková, Linda Rybová, David Prachař, Kateřina Winterová a Jana Janěková ml.

Uvádí DIVADLO VERZE Praha
  

  listopad 2018    

  
Jiří Hubač

DŮM NA NEBESÍCH

   Stárnoucí žena Klára, pracující v bufetu na nádraží, sní svůj sen, že si odkoupí dům, kde bydlí v nájmu - pojmenovala si ho Dům na nebesích. Stará se o majitelku, starší nemocnou paní - ta jí přislíbila, že jí dům prodá, pokud se o ni bude starat. Klára vzorně pečuje i o svoji rodinu - bratra Fandu, který si nečekaně přivádí nevěstu, dívku která si nese životem ošklivý zážitek, a otce, kterého dohánějí hříchy v podobě bývalých milenek a dětí…

V režii Petra Svobody uvádí Spolek divadelních ochotníků Sedlčany
    

  leden 2019   >>  NÁHRADNÍ TERMÍN 23. LEDNA 2019  

  
POZOR, ZMĚNA !!!

Z důvodu dlouhodobé nemoci se ruší představení
„ŘEDITELSKÁ LÓŽE”
a je nahrazeno představením

KUTLOCH 
aneb I muži mají své dny

  Velmi komická černá komedie plná ironie o těžkém údělu muže v současném světě. Doba je v krizi, svět je v krizi, vztahy jsou v krizi, to je všeobecně známo, ale pozor: I muži jsou v krizi! Přicházejí postupně o svá poslední výsadní práva a pozice neohrožených vládců vesmíru. Jedno z posledních míst mužského sebevědomí a sebeurčení se nachází v kotelně pod supermarketem Happycentrum. Schází se zde každou sobotu čtyři stateční muži schovaní před svými shoppingujícími manželkami. Na pár hodin se stávají opět pravými chlapy. Kouří, pijí pivo a koukají se na fotbal. Podaří se jim uhájit tento ostrůvek svobody? A jsou tu opravdu ještě sami sebou, nebo se tu jen zbaběle schovávají před faktem, že svůj boj o důstojné místo ve společnosti už prohráli?
    

  únor 2019     

  
Jakub Maceček

FRIDA KAHLO

   Strhující příběh slavné mexické malířky a aktivistky. Frida během svého života prošla mnoha těžkými zkouškami, ale nikdy neztratila chut' žít dál. Její milostné eskapády s mnoha slavnými muži i ženami své doby nemohly zůstat bez odezvy veřejnosti. Společně s Fridou projdeme nejen jejím životem, ale také dějinným obdobím, které utvářelo dnešní svět. 

V režii Jakuba Macečka hlavní roli hraje a zpívá Světlana Nálepková, dále hrají Martin Sochor a Miroslav Pěknic
Představení živě doprovází hudební soubor Blue Angel Memory Band Jiřího Toufara. Nové české texty původních písní napsal Michal Svatý.

Uvádí umělecká agentura ADF Praha
    

  březen 2019    

  
Bedřich Smetana

PRODANÁ NEVĚSTA

   Na naše jeviště se vrací nejklasičtější česká klasika – Smetanova Prodaná nevěsta - premiérována 30. května 1866 v pražském Prozatímním divadle. Tehdy ve dvou jednáních, bez mnohých dnes známých hudebních čísel, ovšem s operetně laděným kupletem Principála a Esmeraldy „Ten staví se svatouškem“ a s mluvenou prózou místo později vžitých recitativů. Tentokrát přinášíme skladatelovu verzi finální, jak k ní dospěl po třech návratech a mnohém pilování v letech 1866–1869. Poslední revize Prodané nevěsty byla premiérována 25. září 1870. Ač původně Smetana zamýšlel vytvořit lehkou, avšak kvalitní českou operetu, tak jeho tvůrčímu principu trvalé snahy po obsahové i formální dokonalosti díla můžeme děkovat za vznik jedné z nejpopulárnějších a nejhranějších českých oper vůbec. V této divadelní sezoně bude toto slavnostní představení zahajovat 55. ročník Hudebního festivalu Sukovy Sedlčany.

V režii Zbyňka Brabce hrají: operní soubor, orchestr a solisté Severočeského divadla Ústí nad Labem.
    

  duben 2019    

  
L. Smrčková & P. Khek

DEBURAU

   Životní příběh nejslavnějšího mima s českými kořeny. Jean Gaspard Deburau, muž, který rozdával smích a štěstí, a sám zůstával smutným králem ticha.
   Do ordinace doktora Ricorda vstoupil jednoho listopadového večera roku 1840 hubený, černě oděný muž. „Jste nemocen, pane?” „Ano, doktore. Myslím, že smrtelně.” „Co je vám?” „Jsem smutný, melancholický. Trpím, a nevím proč. Trápím se. Srdce mě bolí. Bojím se lidí, i sebe. Nemohu spát.” „To není smrtelné. Vím o léku pro vás. Běžte se podívat do divadla na Deburaua!"” Bledý muž se uklonil a řekl smutně: „Já jsem Deburau, doktore.”


V režii Pavla Kheka hrají: Radim Madeja, Svatava Milková, Malvína Pachlová, Milan Ligač, Petr Prokeš, Ivo Theimer, Lucie Matoušková, Oldřich Vízner, Libor Stach a Michal Kopčan
Orchestr řídí a na klavír hraje Jakub Šafr.

Uvádí Městské divadlo Mladá Boleslav
  


(zdroj: Městské divadlo Mladá Boleslav)

Poezie

  

  září 2018    

  
VEČER HUDBY A POEZIE 

  V souladu s názvem pořadu uslyšíme výběr z poezie českých a francouzských básníků doplněný zajímavým výběrem hudebních děl (Debussy, Ravel, Mozart, Vivaldi). To vše v „klasickém pojetí tradičního večera poezie“.

Účinkují:
Jan ŠŤASTNÝ
- umělecký přednes
Dana HEGEROVÁ
- flétna
Vítězslav PODRAZIL
- klavír
 


(zdroj: Divadlo na Vinohradech)
  listopad 2018    

  
LÁSKA TO (NE)JSOU (JEN) PÍSMENA

  Pořad je nový komorní recitál, v němž se skvělá herečka, zpěvačka a hudebnice Jitka Molavcová představí v komorním recitálu propojujícím šanson s osobitým humorem a poezií. O čem bude pořad převážně pojednávat je zřejmé již z jeho názvu.

Účinkují: 
Jitka MOLAVCOVÁ – recitace a zpěv
Petr OŽANA - klavírní doprovod
  

  leden 2019    

  
12 LET S PANEM HORNÍČKEM
aneb „Buď zpívejte a nebo se ptejte“

   Tento speciální vzpomínkový pořad vytvořený k 100. výročí narození pana Miroslava Horníčka (10. 11. 1918) - šansonový recitál doplněný vzpomínkami, složený jednak z privátních nahrávek pořízených na společných vystoupeních na československých scénách a jednak z osobních vzpomínek šansoniéra Igora Šeba a pianisty Jiřího Toufara na 12 let trvající pánské jízdy ve společnosti Miroslava Horníčka. 
    ansony v podání Igora Šeba na klavír doprovodí Jiří Toufar. 

Účinkují:
Igor ŠEBO mluvené slovo a zpěv
Jiří TOUFAR - klavírní doprovod

  březen 2019    

  
ČTYŘI ŽENY KARLA IV.

  Tento výjimečný pořad je dramatizací naučného vyprávění o vztazích velkého českého krále Karla IV. s jeho postupně tragicky umírajícími čtyřmi manželkami. Pojednává také o politických i duchovních souvislostech jeho pohnutého života v přesahu do naší, moderní doby.
  Děj tohoto dramaticko-naučného vyprávění počíná vystavěním mostu mezi dobami. Dva barokní alchymisté a hudebníci studují Historii o Karlovi IV. od Prokopa Lupáče z Hlaváčova z roku 1584 a další literární památky. Jsou jimi fascinováni a pochopí jejich trvalé poselství. Díky svému zalíbení ve starých manuskriptech objevují a svou hrou barokně tvořivě komentují i hudební památky z doby Karla IV. Nadšeným vyprávěním a zkoumáním souvislostí vyvolávají zjevení císaře Karla IV. a jeho manželek. Mezi nimi pak vznikají humorné i poetické manželské dialogy. Jan Potměšil cituje přímo z díla Karla VI. a Jitka Nerudová se postupně převtěluje do všech čtyř královen. Symbolizuje čtvernost ročních dob i alchymických elementů. Hudební alchymisté vše komentují v těch nejširších souvislostech.
  Celá tato alegorická hra je jakousi alchymickou přeměnou duše diváka do vyšší roviny poznání. Souhra hlubokých myšlenek i nečekaných propojení vytváří předivo významů, které nenechá posluchače stejnými. Život Karla IV. je jako prohlídka kaple Svatého Grálu na Karlštejně, plné drahokamů obdivu k příběhu velikého člověka žijícího ve veliké době.

Účinkují:
Jan POTMĚŠIL – Karel IV.
Jitka NERUDOVÁ – Blanka z Valois, Anna Svidnická, 
                                    Anna Falcká a Alžběta Pomořanská

Václav NÁVRAT, Přemysl VACEK – vypravěči a hudební alchymisté 
                                                               (barokní housle a arciloutna)

  

Dárek

Prodej průkazů předplatného probíhá v předprodeji vstupenek v Turistickém informačním centru na náměstí TGM v Sedlčanech. Telefonní kontakt je 318 821 158. Cena Dárkového balíčku je 600,- Kč.

 8. ledna  divadelní představení  
  
Do Divadelního sálu KDJS Vás zveme na první představení letošního Dárkového balíčku, kterým je vtipná autorská hra 4 žen

MŮŽEM I S MUŽEM

   Během jedné dámské jízdy, posilovány aperolem rozlousknou tyto čtyři ženy rozdíl mezi ženským a mužským pohledem na svět, lásku, vztahy... A uvidíme co ženy dělají, když si myslím že je nikdo nevidí.
  Hru uvádí agentura MR. V režii Víta Karase hrají 

Kateřina Kaira Hrachovcová, Vandy Hýbnerová, 
Jitka Sedláčková a Dáša Zázvůrková
.

 17. ledna  divadelní představení  
  
 Jako v pořadí druhý dárek z letošního Dárkového balíčku KDJS rozbalíme skvělou hru autora Willlyho Russella v režijním zpracování Zdenka Kaloče

SHIRLEY VALENTINE

  O této hře se nedá mnoho napsat. To prostě musíte vidět!!! Bravurní herecký koncert 

SIMONY STAŠOVÉ

Vás doslova přimrazí do sedadel. Budete s němým úžasem a otevřenou pusou zírat na jeviště a hltat každý její pohyb, každé gesto, každé slovo. Z jeviště na Vás bude zářit to, čemu se říká opravdový kumšt.
   Uvádí Agentura ADF Kateřiny Schauerové.

 22. ledna  zábavný program  
  
   Posledním letošním dárkem z Dárkového balíčku je 

NÁVŠTĚVNÍ DEN U MILOSLAVA ŠIMKA

   Zábavný pořad ve stylu legendárních „Návštěvních dnů“ Šimka a Grossmanna, v němž se představí řada bývalých spolupracovníků Miloslava Šimka, kteří připomenou nejznámější scénky, povídky a písničky.

Hrají a zpívají:
L. Sobota, J. Krampol, P. Jablonský, 
V. Sodoma, M. Voborníková, J. Svobodová
 
a další.

Změna termínu vyhrazena.

  

  

HVĚZDÁRNA | FILMOVÝ KLUB | TANEČNÍ | KULTURNÍ KALENDÁŘE | ODKAZY | TECHNICKÉ INFORMACE | DOKUMENTY, GDPR