Zpět na titulní stranuProgram divadla, hudby, poezieProgram kinaProgram předplatitelských cyklůZakoupit vstupenkuKulturní kalendář ke staženíFotogalerie kulturního domu, nahlédnutí do kronikyKontakty

      

 od 3. září

Výstava

Koncertní sál  
  
   První výstava nové kulturní sezony nese název

KVĚTINY, LOUKY, LESY

   Svá díla nám představí náš domácí sedlčanský autor 

STANISLAV KADLEC

   Výtvarné činnosti se věnuje již mnoho let. Narodil se v Příbrami v roce 1951, do svých 22 let žil v Jincích a v Sedlčanech žije a tvoří od roku 1973.
   Autor o sobě napsal: „Celý život se učím od mnohých malířů, to co mne zajímá je hlavně dojem a intuitivní pojetí. Snažím se zachytit vnitřní aspekt přírody - světlo v ní. Budou vystaveny hlavně nové obrazy za poslední dva roky i některé starší. Větší prostor než doposud dostanou květiny ať už ve formě klasické jako zátiší či jako součást přírody.“

Vernisáž se koná v úterý 3. září 2019 od 18.00 hodin. Na vernisáži v Koncertním sále KDJS zahraje sám autor i několik vlastních klavírních improvizací a zve návštěvníky na vernisáž a k zhlédnutí svých obrazů. 

Výstav trvá do 16. října 2019.

   Výstava je přístupná v Kulturním domě Josefa Suka v Sedlčanech – v pracovní dny v době od 8.00 do 16.00 hodin a při každé večerní kulturní akci. 

  7. září  18.00

Koncert na Červeném Hrádku

Rytířský sál, Červený Hrádek  

  
   Každoroční tradiční koncert, který uvádíme pod názvem „Hudební klenoty na Zámku Červený Hrádek“ se uskuteční v krásném prostředí sálu zámku Červený Hrádek. Tento koncert je věnován památce barona Jana Mladoty – bývalého majitele zámku – a je naplněn swingovou a jazzovou hudbou. Letos uvítáme kapelu

OLD TIMERS JAZZ BAND PRAHA

   Toto hudební uskupení vzniklo v roce 1968 a svým projevem stylově navazuje na hru neworleánských veteránů a stejně jako oni hraje převážně improvizovaný jazz se silně emotivním nábojem a srdečností sobě vlastní.

Účinkují: 
Josef Krajník - trubka, zpěv, vedoucí
Rudolf Musil - klarinet, soprán a tenor saxofon, zpěv
Jaroslav Zelený - trombon, zpěv
Antonín Šturma - banjo, el. kytara
Pavel Šlosar -kontrabas 
Petr Zimák - bicí nástroje

Vstupné: 200 Kč  •  Délka představení: cca 100 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  12. září  19.30

Zábavný pořad

Divadelní sál  

  
   Do divadelního sálu KDJS Vás zveme na hudebně-zábavný pořad

HVĚZDY JAK JE NEZNÁTE

   Večerem provází Václav D. Kosík a hlavní protagonistkou je skvělá herečka

JIŘINA BOHDALOVÁ.

O hudební složku večera se postará oblíbený zpěvák 

BOHUŠ MATUŠ

Uvádí Agentura NELLY.

Vstupné: 340 Kč  •  Délka představení: cca 95 minut (bez přestávky)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  19. září  19.30

Divadlo - předplatné

Divadelní sál  

  
   Do divadelního sálu KDJS Vás zveme na první přestavení letošního předplatitelského cyklu divadla, kterým je komedie kanadské autorky C. Smithové

ČARODĚJKY V KUCHYNI

   Co se stane, když osud svede dvě kuchařky, které se dlouhá léta nenávidí, do jedné televizní kuchařské show? Jedna vaří francouzskou kuchyni a ta druhá kuchyni domácí. Stanete se svědky jakoby živého natáčení a dokonce můžete ochutnat, co si obě naservírují. Dámy se nešetří ani v případě, když jde o přímý přenos. Dojde nakonec ke smíření? … Na konci nás čeká překvapivé rozuzlení. 

   Hrají: M. Dolinová, S. Pogodová/V. Žilková, V. Navrátil, L. Ondřej, M. Duchek


Vstupné: 290 Kč  •  Délka představení: cca 110 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  25. září  19.30

Koncert

Divadelní sál  

  
   Po úspěšných podzimních galakoncertech tzv. vážné hudby, kdy jsme v Sedlčanech uvítali předloni Štefana Margitu a vloni Evu Urbanovou, jsme připravili podobný GALAKONCERT zařazený do Hudebního festivalu Sukovy Sedlčany. Opět vystoupí špičková umělkyně, dlouhodobá pěvecká stálice, která s úspěchem účinkovala na nejprestižnějších světových podiích a svojí návštěvou poctí i Sedlčany. Je jí jedinečná operní pěvkyně

DAGMAR PECKOVÁ

   Je to koncert plný známých skladeb vynikajících skladatelů, jakými byli například Brahms, Dvořák, Bizet, Janáček v provedení skvělé pěvkyně za doprovodu renomovaného brněnského ansámblu Moravské klavírní trio. Toto špičkové hudební seskupení účinkuje ve složení:
          Jana Ryšánková – klavír
          Jiří Jahoda – housle
          Miroslav Zicha - violoncello


Foto: Ilona Sochorová 
Vstupné: 490 až 590 Kč  •  Délka představení: cca 100 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  26. září  19.30

Travesti show

Divadelní sál  

  
   V divadelním sále se uskuteční show travesti skupin Techtle Mechtle a Kočky v novém pořadu 

„SNY VE VEGAS”

   Známá travesti skupina v obsazení slečen Dolores, Cathrin, Stacey a Giny (v civilu však pánové Lukáš, Martin, Honza a Jirka) již tradičně přijíždí s novým pořadem. Přijďte se přesvědčit o tom, že i když s námi život někdy dokáže pořádně zamávat, a ne vždy je úplně jednoduchý, na to abychom si splnili své sny není nikdy pozdě. I v pokročilém věku je dobré umět se odvázat, hodit starosti všedních dní za hlavu a jít zatím, o čem jste tak dlouho snili. Jiřina celý život snila o tom, že se prosadí jako hvězda hudební show v Las Vegas. Místo toho ale pracuje jako uklízečka a svůj život věnovala dětem a manželovi, který ji na stará kolena opustil pro mladší milenku. Po šedesátce se už těžko prosadí, svůj žal zapíjí alkoholem a vzpomíná na to, jaká byla dřív. Dokáže se oprostit od stereotypu a jít za tím, o čem vždycky snila? Žijeme jednou, a nikdy není pozdě začít s tím, na co jste dříve neměli odvahu. Žijme teď a tady, žijme pro současnost a pro své sny.

Vstupné: v předprodeji 290 Kč, na místě 310 Kč  •  Délka představení: cca 105 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  29. září  15.00

Pro děti a rodiče

Divadelní sál  Představení pro děti a rodiče

  
   Známe mnoho příběhů ze zvířecí a hmyzí říše, všichni si vzpomeneme na krásná dobrodružství Ferdy Mravence, Včelky Máji, Krtečka nebo třeba Krysáků a Divadlo Za2 k vám přichází s dalším hrdinou střevlíkem Pepou, ve zbrusu nové pohádce

VELKÁ DOBRODRUŽSTVÍ MALÉHO BROUKA

   Střevlík Pepa, je další hmyzí postavička, která si vás získá svým vtipem, chytrostí, odvahou a smyslem pro čest. Pepa žije na louce u Černého lesa a se svým nejlepším přítelem zlatohlávkem Jardou se jednoho dne vydají hledat to pravé štěstí. Od té chvíle se stanete svědky vzrušujícího putování, budete se smát popletenému brouku Jimovi, který na louku zabloudil z daleké ciziny, se zatajeným dechem budete čekat, zdali Pepa unikne zlému sršni Karlovi a jak dopadne setkání s datlem Herbertem, kterému ale všichni říkají Růžena? Pepa na cestě za štěstím zažije ještě mnohá podivuhodná setkání a dobrodružství a ptáte-li se, jestli štěstí najde, přijďte se podívat na naši novou výpravnou pohádku s krásnými písničkami.
  

Vstupné: v předprodeji 90 Kč  •  Délka představení: cca 60 minut (bez přestávky)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  od 6. 10.

Taneční kurzy

Červený sál

  
   TANEČNÍ KURZY

   KDJS ve spolupráci s TANEČNÍ ŠKOLOU RŠ připravili novinku letošní sezony – dva nové taneční kurzy určené (nejen) dospělým zájemcům o tanec.

•o•
LADY LATÍNO
 

– je kurz zaměřený na výuku latinsko-amerických tanců v sólové úpravě pro ženy. Je tedy určen pro slečny a dámy, které se chtějí naučit tančit základní kroky a variace do tanců samba, cha-cha, rumba či jive.
   Kurz obsahuje 10 hodinových lekcí a bude se konat v KDJS Sedlčany 10 nedělních podvečerů v době od 18.00 do 19.00 hodin. Začínáme 6. 10. 2019 a cena kurzovného na osobu je 1 000 Kč.

•o•
ZÁKLADNÍ KURZ SPOLEČENSKÉHO TANCE PRO DOSPĚLÉ 

– je kurz určený úplným začátečníkům i všem, kteří si chtějí oživit základní kroky do standartních i latinsko-amerických tanců.
   Kurz obsahuje 10 lekcí a bude se konat v KDJS Sedlčany 10 nedělních večerů v době od 20.00 do 21.45 hodin. Začínáme 6.10.2019 a cena kurzovného za pár je 2 000 Kč.

Zájemci o přihlášení do kurzů se mohou hlásit na mailové adrese tanecniskolars@gmail.com

NEVÁHEJTE A PŘIJĎTE SI UŽÍT SKVĚLOU ATMOSFÉRU 
A RADOST Z POHYBU.

 

DÁLE PŘIPRAVUJEME

 
čtvrtek 3. 10.   JAKUB SMOLÍK
Koncert
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
středa 9. 10.   ČTENÍ KE KAFI 
Předplatné slovy, hudby a poezie
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
čtvrtek 10. 10.   PARDÁL
Divadlo – představení divadla Ungelt
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
úterý 15. 10.   BIG BAND ÚH AČR 
a Josef LAUFER

Koncert
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
sobota 19.10.   ROCK´N´ROLLOVÝ VEČÍREK 
Koncert + taneční večer
  
čtvrtek 24. 10.   1+1=3 …ANEB JAK TO TEDY BYLO ANTONÍNE?
Předplatné cyklu divadla
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
sobota 26. 10.   ROBERT FULGUM JE OPRAVÁŘ OSUDŮ 
Scénické čtení – beseda
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
pondělí 28. 10.   KRKONOŠSKÉ POHÁDKY
Pohádka pro děti a rodiče
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
29. – 31. 10.   „ŠEDESÁTKY” 
Divadlo mimo předplatné
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
středa 13. 11.   Vzpomínka na Petra NOVÁKA
Koncert
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
neděle 17. 11.   KOUZELNÁ ŠKOLKA 
– MICHAL K SNÍDANI

Zábavný program pro děti
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU

  a dále...

   

KONCERT UČITELŮ ZUŠ (koncert), …NA HRUŠCE SEDÍ DIKTÁTOR (divadlo), KAREL KAHOVEC, VIKTOR SODOMA a G&B (koncert), ZAHRADNÍ SLAVNOST (divadlo), BLUE ORCHESTRA (koncert), NA SPRÁVNÉ ADRESE (divadlo), DOPISY OLZE (poetický večer), STRAHOVANKA (koncert), VODNÍK ČESÍLKO (pořad pro děti), SPIRITUÁL KVINTET (koncert), VÁNOČNÍ KONCERT ZÁBOJ A ZÁBOJÁČEK (koncert), NEZMAŘI (Vánoční koncert)…

  

HVĚZDÁRNA | FILMOVÝ KLUB | TANEČNÍ | KULTURNÍ KALENDÁŘE | ODKAZY | TECHNICKÉ INFORMACE | DOKUMENTY, GDPR