Zpět na titulní stranuProgram divadla, hudby, poezieProgram kinaProgram předplatitelských cyklůZakoupit vstupenkuKulturní kalendář ke staženíFotogalerie kulturního domu, nahlédnutí do kronikyKontakty

      

  20. ledna  17.30
  20. ledna  20.00

Zábavné show

Divadelní sál  

  
   V divadelním sále se uskuteční – a to hned dvakrát – úspěšné show

PARTIČKA

   A bude to moc krutě přísná show! Ale hlavně hromada legrace. Jak scénky této povedené „partičky” dopadnou, nikdo dopředu neví, je vždy velkou neznámou nejen pro samotné aktéry, ale i pro publikum. Bez něj by to prostě nebyla Partička! A jak takové trápení bavičů vypadá? Nevěříte, že se jedná o opravdovou improvizaci? Chcete se i Vy stát součástí některé z her? Na geniální Geňovu párty však může přijít i Váš nápad! A nebo se někdo z přítomných diváků stane našim spojencem a pohlídá třeba právě Ríšu v zákulisí před párty! Kdo bude nespokojený režisér? Na to vše a mnoho dalšího najdete odpověď na vystoupení Partičky!
   Skvělá improvizační show tak jak ji všichni známe. Michal Suchánek, Richard Genzer, Igor Chmela, Michal Novotný, Marián Čurko, Dano Dangl  nebo  Dalibor Gondík  vždy všechny rozesmějí.
  

Vstupné: 480  •  Délka představení: cca 90 minut (bez přestávky)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

Vstupenky prodává výhradně TICKETSTREAM

 od 7. ledna

Výstava

Koncertní sál  

  
   První výstava roku 2020 se jmenuje

OBRAZY ČESKÉ KRAJINY

Svá díla bude vystavovat sedlčanský amatérský výtvarník

ZDENĚK ŠŤOVÍČEK.

   Po deseti letech se opět představí se svými obrazy a výtvarnými díly návštěvníkům KDJS. Je to jeho pátá samostatná výstav a všechny byly zrealizovány právě v KDJS. Vystavoval i na několika společných výstavách malířů, a také jako „host“ svých přátel - výtvarníků. Přijďte se potěšit krásou české krajiny – tak jak o obsahu výstavy napovídá její název. Výstava bude zájemcům k dispozici od 7. ledna 2020.  

   Výstava je přístupná v Kulturním domě Josefa Suka v Sedlčanech – v pracovní dny v době od 8.00 do 16.00 hodin a při každé večerní kulturní akci. 


  23. ledna  19.30

Předplatné divadla

Divadelní sál  

  
   V divadelním sále se uskuteční další představení z předplatitelského cyklu divadla. Tentokráte uvádíme hru Johna Mista

MADANE RUBINSTEIN

   Malovali ji Salvator Dalí i Picasso. Zdobila se šperky, které patřily Kateřině Veliké a sňatkem získala titul kněžny. Helena Rubinstein byla královnou kosmetického impéria, které vystavěla na dvanácti kelímcích obyčejného krému. Nesnášela prázdné tlachání, byla prostořeká a firmu řídila pevnou rukou do posledního dechu. Jediné oslovení, které připouštěla, bylo Madame.
Osoby a obsazení: Helena Rubinstein - Dana Syslová, Elizabeth Arden - Milena Steinmasslová, Patrick O’Higgins - Jiří Hána

Vstupné: 320  •  Délka představení: cca 95 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  26. ledna  15.00

Pro děti a rodiče

Divadelní sál  

  
   Pro naše nejmenší diváky jsme připravili klasickou pohádky na motivy 
K. J. Erbena, ale tentokrát v muzikálovém podání

OBUŠKU Z PYTLE VEN

   Co svět světem stojí, někteří lidé touží jen po bezpracném životě, bohatství a moci. Napravit všechny špatnosti je velká práce i pro kouzelné bytosti. Buďme proto rozvážní a opatrní. Když chudý švec Matěj dostane zázračný ubrousek a beránka snášejícího zlaťáky, v krčmě už na něj čeká vykutálená dvojička hostinských, která ho nestydatě okrade. Tentokrát ji však stihne zasloužený výprask. Teprve když je po starostech, mohou si všichni oddechnout. 
   Příběh plný písniček a komických situací je určen pro dětské diváky od 3 do 10 let i pro dospělé.

Vstupné: 90  •  Délka představení: cca 65 minut (bez přestávky)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  28. ledna  19.30

Koncert

Divadelní sál  

  
   Po delší době se na sedlčanské jeviště vrací úspěšný a populární zpěvák

PETR KOLÁŘ

   Tentokrát máme tu čest uvést premiéru koncertu - Akustický komorní recitál

„ACOUSTICS”

   Zpěvák vystoupí za doprovodu malé hudební skupiny – tria. Uslyšíme jeho starší osvědčené hity a také novější skladby, které na svoji slávu teprve čekají.
  

Vstupné: 290  •  Délka představení: cca 80 minut (bez přestávky)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  29. ledna  18.00

Beseda, projekce, show

Divadelní sál  

  
   V sále sedlčanského divadla se uskuteční již téměř tradiční sportovně a motoristicky laděná akce 

POSEDLÍ DAKAREM

   Zažijte Dakar 2020 s Martinem Macíkem a Janem Brabcem z týmu Big Shock Racing. Neuvěřitelné příhody, nezveřejněné „onboardy“ z kritických míst, informace ze zákulisí. Připravte se na pořádnou dávku adrenalinu, svérázný humor a záběry, ze kterých mrazí. Bezprostředně po návratu českých jezdců z nejnáročnějšího motoristického závodu na světě. 
  

Vstupné: 50  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  5. února  19.30

Zábavný pořad – Dárkový balíček

Divadelní sál  

  
   Do divadelního sálu Vás zveme na zábavný pořad 

TALK SHOW JOSEFA DVOŘÁKA

   Zábavný pořad nejznámějšího českého vodníka, ale i skvělého divadelního, televizního a filmového herce Josefa Dvořáka, kterého doprovází populární redaktor Českého rozhlasu Jan Burda. 

Účinkují: Josef Dvořák a Jan Burda
  

Vstupné: 290  •  Délka představení: cca 90 minut (bez přestávky)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  11. února  19.30

Divadlo – Dárkový balíček

Divadelní sál  

  
   Posledním dárkem z letošního Dárkového balíčku, který rozbalíme, bude velice úspěšná bláznivá divadelní komedie francouzského autora Sébastiena Thiéry

DVA NAHATÝ CHLAPI

   Seriózní advokát, věrný manžel a otec dvou dětí, se jednoho dne probudí nahý v posteli se svým kolegou z práce. Ani jeden netuší, jak se do této situace dostali, manželka jednoho z nich však vymyslí způsob, jak zjistit pravdu. Ale ta je, jak se nakonec ukáže opravdové pravdě hodně vzdálená.

Hrají: 
Martin Zounar, Martina Randová, 
Martin Kraus, Daniela Šinkorová  

Vstupné: 350  •  Délka představení: cca 105 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  16. února  15.00

Pro děti a rodiče

Divadelní sál  

  
   Pro naše nejmenší diváky jsme připravili ve spolupráci s pražskou divadelní Agenturou KK pohádkové představení 

O SNĚHURCE A SEDMI TRPASLÍCÍCH

   Klasická činoherní pohádka o princezně Sněhurce, sedmi trpaslících, zlé královně a krásném princi z pera velmi hraného autora Vlastimila Pešky. Scénografie, kostýmů a loutek se úspěšně ujala mladá výtvarnice Lucie Heřmánková. Autorem krásných písniček a scénické hudby je skladatel a aranžér Richard Mlynář.

Účinkují:
Tereza Slánská / Lucie Lichnerová a Kamil Koula

Děti se aktivně účastní děje.

Vstupné: 90  •  Délka představení: cca 55 minut (bez přestávky)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

 od 18. února

Výstava

Koncertní sál  

  
   VÝSTAVA MLADŠÍCH ŽÁKŮ 
VÝTVARNÉHO OBORU ZUŠ SEDLČANY 2020

   Pedagogové: Diana Pinkasová, Lenka Feldsteinová a Vladimíra Křenková o výstavě napsali:
   V letošním roce pracujeme na velmi aktuálním tématu. Poznáváme, zkoumáme, vymýšlíme, jak chránit naši přírodu okolo nás. S nejmladšími objevujeme krásy lesa četbou knížky Neplač, Muchomůrko od Daisy Mrázkové, Ptačí sněm a Cestu do Pravěku. Poznáváme, zkoumáme vrstvy pod zemí od jádra Země až po kořeny stromů, co se děje ve vzduchu a jak reagují živočichové na současnou krajinu. Vydali jsme se na objevnou cestu s přírodovědcem Charlesem Darwinem, zaměřili se na práci archeologů a ochranářů přírody. Přemýšlíme, jak člověk vyspělé společnosti bohužel často zneužívá přírodu a v jakém přebytku.

   Vernisáž výstavy se koná v úterý 18. února od 17.00 hodin.

   Výstava je přístupná v Kulturním domě Josefa Suka v Sedlčanech – v pracovní dny v době od 8.00 do 16.00 hodin a při každé večerní kulturní akci. 


  18. února  19.30

Divadlo

Divadelní sál  

  
   Díky blízké spolupráci s Divadlem UNGELT Praha uvádíme výbornou hru a zveme Vás na nevšední divadelní zážitek

MISS DIETRICH LITUJE

   Matka a dcera. Regina Rázlová jako MARLENE DIETRICH a Simona Postlerová jako MARIA RIVA ve strhujícím rodinném souboji. Láska a sebeláska. Zlatý prach slávy a neúprosný čas. Věčná bitva s minulostí. Kdo zvítězí? 
   Slovo majitele Divadla UNGELT – pana Milana HEINA: 
   „Vážení diváci, hra Britky Gail Louw byla snad napsána pro naše divadlo. Provokativní Regina Rázlová je ideální představitelkou famózní Marlene Dietrich. A emotivní Simona Postlerová její dcery Marii Rivy.
   Herečky, původně profesorka a žačka, byly kolegyněmi v Národním divadle a jsou dlouholeté kamarádky.
   Užijte si je! Milan Hein”

  


(zdroj: Divadlo Ungelt)

Vstupné: 380  •  Délka představení: cca 100 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  22. února  14.00

Maškarní karneval pro děti

Společenský sál  

  
   Do Společenského sálu Vás i v letošním roce zveme ve spolupráci s KLUBEM VELKÁ KOBRA na tradiční

VELKÝ DĚTSKÝ KARNEVAL

   Letos se koná již 27. ročník. A jako již tradičně Vás čekají soutěže a hry, mnoho hudby a tance, občerstvení, volba nejhezčí a nejkurióznější masky a hlavně hodně pěkné zábavy.

Vstupenky je možné si zakoupit pouze před začátkem karnevalu v pokladně KDJS. Akce trvá do 17.00 hodin.
  

  23. února  19.00

Koncert

Divadelní sál  

  
   Do Divadelního sálu Vás zveme na velice zajímavý koncert skvělé skupiny muzikantů, protože

MALINA BROTHERS SLAVÍ 10 LET 

   Bratři Malinové, tedy banjista Luboš (Druhá tráva), kytarista Pavel a houslista Josef se společně sešli na pódiu v unikátním projektu nazvaném Malina Brothers, ke kterému přizvali ještě kontrabasistu Pavla Peroutku. Za několik posledních dekád se objevili jako hudebníci či producenti snad na všech důležitých albech tohoto žánru u nás. Mj. spolupracovali s Robertem Křesťanem, Pavlem Bobkem, Věrou Martinovou, Wabim Daňkem, Charliem McCoyem (Bob Dylan, Elvis Presley) aj. Mají za sebou řadu koncertů v USA i na domácích pódiích. Vydali tři řadová CD a na jaře 2019 natočili DVD s hosty Charliem Mc Coyem a Kateřinou García. Skupina v roce 2020 slaví deset let existence a v rámci TOUR 2020 představí nové DVD i v Sedlčanech. 

Vstupné: 220  •  Délka představení: cca 100 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  24. února  19.30

Travesti show

Divadelní sál  

  
   Travesti show Techtle Mechtle a Kočky v novém pořadu

TANČÍRNA 

   přijíždí znovu do našeho města. Na své si přijdou však nejen milovníci tance, ale také dobré zábavy a legrace. Novou posilou souboru je pro letošní sezónu nejmenší travesti umělec v Čechách – slečna Saša. Malá je však jen svým vzrůstem, na jevišti jí rozhodně nepřehlédnete. Samozřejmě se na Vás těší známé oblíbené tváře – Dolores, Cathrin a Gina. Přijďte se přesvědčit, jak snadno se z pánů Lukáše, Martina, Jirky a Alexandra stanou známé zpěvačky, které při svých vystoupeních parodují. Tančírna Vás zaručeně roztančí a zapomenete na všechny starosti!

Vstupné: v předprodeji 290 Kč, na místě 310 Kč  •  Délka představení: cca 110 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

 

DÁLE PŘIPRAVUJEME

 
úterý 3. 3.    KRÁS(K)A NA SCÉNĚ 
Divadlo – předplatné
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
úterý 10. 3.   POKÁČ 
Koncert
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
čtvrtek 12. 3.   RIGOLETO 
Divadlo – předplatné
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
středa 18. 3.   OSM ŽEN
Divadlo – Našlose
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
pátek 20. 3.   PRVNÍ KÁVA
Koncert
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
úterý 24. 3.   PETRA ŠPALKOVÁ
Večer hudby a poezie - Předplatné poezie
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
pátek 27. 3.   DURHAM UNIVERSITY ORCHESTRA
(Velká Británie)

Koncert
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
neděle 29. 3.   VESELÉ VELIKONOCE
Pohádka pro děti a rodiče
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
čtvrtek 2. 4.   CAVEMAN
Divadlo
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
úterý 14. 4.   SAMSON A JEHO PARTA
Koncert při stolové úpravě
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
úterý 5. 5.   ÚSMĚVY PEPY NÁHLOVSKÉHO
Zábavný pořad
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
čtvrtek 14. 5.   VĚRA MARTINOVÁ
Koncert
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU

  a dále...

   

HOUSLE (divadlo UNGELT), SEDLČANSKÁ VONIČKA (koncert), MARNOST NADE VŠE (divadlo), ANDREA KALIVODOVÁ (koncert), LUKÁŠ PAVLÁSEK (show),...

  

HVĚZDÁRNA | FILMOVÝ KLUB | TANEČNÍ | KULTURNÍ KALENDÁŘE | ODKAZY | TECHNICKÉ INFORMACE | DOKUMENTY, GDPR