Zpět na titulní stranuProgram divadla, hudby, poezieProgram kinaProgram předplatitelských cyklůZakoupit vstupenkuKulturní kalendář ke staženíFotogalerie kulturního domu, nahlédnutí do kronikyKontakty

      


  

  16. března  19.30

Taneční představení

Divadelní sál

 
   V divadelním sále se opět po roce představí taneční skupina CARAMELKA se svými hosty v pořadu 

STEPOSKOP

  Představení nejen okouzlí, ale i pobaví. Pohrává si s rytmy, melodií, zvukem a světlem, experimentuje s možnostmi pohybu. Ukazuje variabilitu tanečního stylu obecně zvaný step. Diváci shlédnou program zcela nový i starší tvorbu, která zaznamenala největší úspěchy.
CARAMELKA je sestava mladých tanečníků z Prahy, která s úspěchem vystupuje na pódiích evropských festivalů, společenských a kulturních akcí, plesů, sportovních a charitativních akcí. Skupina má za sebou víc než sedm set vystoupení po celé Evropě. V repertoáru Caramelky najdete širokou škálu tanečních stylů. Těžiště programu tvoří velmi efektní clogging (stepový taneční styl), dále tradiční i moderní country, kankán, cheerleaders a irský step. Soubor vznikl experimentálně v roce 2000 a pod vedením choreografky Jarmily Vašákové se propracoval během své existence na vysokou úroveň, srovnatelnou s předními americkými tanečními soubory. Mládí a nadšení tanečníků, vysoká technická úroveň a precizní choreografie dávají dohromady opravdu silný zážitek.
  

Vstupné: 110 Kč  •  Délka představení: cca. 80 min (bez přestávky)
Vstupenky je též možné zakoupit v předprodeji v Turistickém informačním centru na nám. TGM  nebo na místě před začátkem představení.

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  18. března  15.00

Představení pro děti a rodiče

Divadelní sál 

 
   Pro naše nejmenší diváky a jejich doprovody je připraveno pohádkové představení Divadla D5 na motivy večerníčku České televize

KÁŤA A ŠKUBÁNEK

   V malém domku spolu bydlí dva nerozluční kamarádi, holčička Káťa a strakatý pes Škubánek, kteří spolu zažívají nejen veselé, ale i napínavé příhody a dobrodružství. Jednou takhle z jara Káťa objeví v kočárku, kam si uložila čokoládové vajíčko s přáním, aby se jí něco vylíhlo, malého psa a pojmenovala ho Škubánek. Od té doby jsou nerozluční kamarádi na život a na smrt. Nebylo by to ale jen tak, aby jim někdo nezáviděl jejich přátelství. Škodolibý kocour Luciáš se snaží všemožným způsobem jejich kamarádství překazit. 
   Proto do věhlasných psích závodu v tradičním psím běhu kolem lesa příhlásí i Škubánka a spolu s dalšími účastníky – favoritem chrtem Agarem a buldokem Rambem nastraží různé léčky a překážky. Podaří se je Škubánkovi zdolat, anebo se pod ním proboří lávka a spadne rovnou do potoka? 
   Kocour Luciáš, pes Rambo a Agar to ale na Škubánka zkouší dál. Proto si jednoho dne, kdy Káťa jde za družičku na svatbu své sestřenice na Moravu, Škubánek uvaří podle starého receptu z kuchařky Džina v láhvi a rozhodne se s jeho pomocí povedené trojici postavit. Podaří se mu Luciáše, Agara a Ramba vytrestat, než se vrátí Káťa domů? To se dozvíte, když přijdete na naši pohádku.
  

Vstupné: 80 Kč  •  Délka představení: cca. 60 min (bez přestávky)
Vstupenky je též možné zakoupit v předprodeji v Turistickém informačním centru na nám. TGM  nebo na místě před začátkem představení.

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  18. března  16.00

Křest knihy

 

 
   Po skončení pohádkového představení proběhne v KDJS křest knihy

Lucie KRAIFOVÉ

Kniha se jmenuje 
Magické peříčko a Tajný svět

„Pojďte s námi vstoupit do světa víl, skřítků, elfů a jiných magických lesních bytůstek. Knížka psaná původně pro jednu malou holčičku, teď vychází pro všechny děti. Na křtu si můžete zatančit s vílou, vidět akrobatit elfy, slyšet zpívat dětské písničky. Knížka zde bude k mání za sníženou cenu, tak šupu šup, ať již otevíráte první stránku”

  20. března  19.30

Zábavný pořad

Divadelní sál

 
   V Divadelním sále KDJS uvádíme zábavný pořad – či chcete-li „talk show“

CHUŤ DO ŽIVOTA

   Protagonistka pořadu – HALINA PAWLOWSKÁ je nejznámější a nejčtenější současnou spisovatelkou. Napsala 29 knih, obdržela celou řadu českých i slovenských vydavatelských cen. V současnosti vyhledává zajímavé autory pro největší české vydavatelství Albatros media. Založila deník Metropolitan a 3 úspěšné společenské časopisy Story, Šťastný Jim a Glanc, se kterým stále spolupracuje. Je autorkou asi 40 Televizních komedií, tří seriálů a 4 celovečerní filmy. Za scénář k filmu Díky za každé nové ráno obdržela českého lva a její scénář zvítězil v celosvětové soutěži o nejlepší postsocialistický scénář vyhlášené nadací Sundance Roberta Redforda. Scénář k filmu „Vrať se do hrobu“ vyhrál v soutěži o nejlepší československý scénář v roce 1990. Halina vymyslela a zrealizovala několik nových televizních formátů, které se všechny uplatnily na televizních obrazovkách a patřily k nejpopulárnějším televizním pořadům. Je autorkou společenského magazínu V žitě, pořadu o reklamách Dokonalé štěstí, cestopisu Zanzibar a talk show Banánové rybičky. V pořadu dojde pochopitelně i na dotazy diváků, takže sami návštěvníci budou mít možnost „nasměrovat Halinu“ do oblasti, která je zajímá.
  

Vstupné: 220 Kč  •  Délka představení: cca. 90 min (+ přestávka)
Vstupenky je též možné zakoupit v předprodeji v Turistickém informačním centru na nám. TGM  nebo na místě před začátkem představení.

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  od 9. března 

   Výstava

Koncertní sál

 
Výstava fotografií Vladimíra Stibora 

„Poslední obrazy“

   Prozaický titulek přibližuje již osmou výstavní kolekci více než padesáti barevných velkoplošných fotografií Vladimíra Stibora. Je synem novináře Štěpána Stibora z Počepic. Autor /59 let/ pochází z Nechvalic u Sedlčan, kde prožil krásné dětství a kam se po dvacetiletém působení v Praze vrátil. Je otcem již dospělých dcer Diany a Luciány, patnáctiletého syna Štěpána. Soustavně se věnuje reportážní a umělecké fotografii, snímky této expozice spadají časem svého vzniku do období posledních dvou let. Výstava přibližuje nezvyklé pohledy na přírodu zdejšího kraje lidí a kamenů, nabízí portréty osobností žijících na pravém břehu Vltavy. Rovněž přináší momentky i odvrácenou tvář lidského života. V poslední části expozice lze nalézt i obrázky z cest. Na své pouti za hledáčkem objektivu měl Vladimír to štěstí potkat se s mistry české současné fotografie. Seznámil se s fotografem Janem Reichem, který pobýval řadu let na chalupě v nedaleké Křemenici. Na čaji v Neoluxoru sedával s pražským umělcem Františkem Dostálem, několikrát spolupracoval s litoměřickým tvůrcem fotografie Stanislavem Ladou, přátelství jej spojilo i s moravským mistrem Jindřichem Streitem. 

Všichni příznivci i milovníci fotografie jsou srdečně zváni.

Vernisáž výstavy proběhne v pátek 9. března 2018 od 18.00 hodin v koncertním sále KDJS.

Výstava je přístupná v Kulturním domě Josefa Suka v Sedlčanech – v pracovní dny v době od 8.00 do 16.00 hodin a při každé večerní kulturní akci. 
 

  27. března  19.30

Předplatné slova, hudby a poezie

Divadelní sál

 
   Na poslední představení letošního předplatitelského cyklu slova, hudby a poezie Vás zveme do Koncertního sálu KDJS na klasický hudebně-poetický pořad nazvaný

VEČER HUDBY A POEZIE

Účinkují: 
Petra Špalková - umělecký přednes
Jitka Jiříčková – housle
Vítězslav Podrazil - klavír

   V pořadu zazní například poezie Jaroslava Seiferta, Heinricha Heineho, Františka Gellnera a hudební složka bude sestavena z děl Antonína Dvořáka, Josefa Suka, Claude Debussyho, Pabla de Sarasatese.

  


Petra Špalková

Vstupné: 180 Kč  •  Délka představení: cca. 80 min (+ přestávka)
Vstupenky je též možné zakoupit v předprodeji v Turistickém informačním centru na nám. TGM  nebo na místě před začátkem představení.

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  29. března  20.00

Taneční večer

Společenský sál

 
   Na poměrně netradiční akci (pro KDJS) Vás zveme do Společenského sálu KDJS. Sami protagonisté s ní mají velice dobré zkušenosti například z úspěšných koncertů v téměř legendární Malostranské besedě v Praze, takže úspěšný pořad je připraven i pro sedlčanské publikum.

BLUE ORCHESTRA se tentokrát představí ve zcela novém světle. Večer plný taneční hudby, parket plně k dispozici, skvělá nálada a vybraná společnost – to vše a ještě víc je

VELIKONOČNÍ TANČÍRNA

   Dárek pro všechny příznivce každoročních koncertů sedlčanského orchestru v KDJS, kteří kdy zalitovali, že při vystoupení nemohou tančit. V přibližně tříhodinovém hudebním pásmu zazní dobře známé melodie, ale chybět nebudou ani zcela nové skladby. Afterparty povede DJ Swing Garden (Elektro Swing Bohemia) až do 1 hodiny po půlnoci.
  

Vstupné: k sezení u stolu 180 Kč, na stání 140 Kč  •  Délka akce je cca. 300 minut
Omezený počet míst k sezení v sále •
Vstupenky je též možné zakoupit v předprodeji v Turistickém informačním centru na nám. TGM  nebo na místě před začátkem představení.

ZAKOUPIT VSTUPENKU

 

DÁLE PŘIPRAVUJEME

 
čtvrtek 5. 4.    ADÉLA JONÁŠOVÁ
Koncert
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
úterý 10. 4.   KONCERT ÚH AČR
se sólisty Lucií Silkenovou a Janem Smigmátorem
Koncert
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
středa 11. 4.   OBSLUHOVAL JSEM 
ANGLICKÉHO KRÁLE 

Předplatné cyklu divadla
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
úterý 17. 4.   TEĎ A TADY
Jitka Molavcová, Bára Janská a Dáša Zázvurková

Koncert 
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
od 18. 4.   LOTRANDO A ZUBEJDA 
série 9 představení Spolku sedlčanských ochotníků
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU

  

HVĚZDÁRNA | FILMOVÝ KLUB | TANEČNÍ KURZY | KULTURNÍ KALENDÁŘE | ODKAZY | TECHNICKÉ INFORMACE | DOKUMENTY