Zpět na titulní stranuProgram divadla, hudby, poezieProgram kinaProgram předplatitelských cyklůZakoupit vstupenkuKulturní kalendář ke staženíFotogalerie kulturního domu, nahlédnutí do kronikyKontakty

      

  

  Aktuálně: 

  

INFORMACE K ZÁKAZU AKCÍ
ke dni 16.3.2020

Dobrý den,
podle Usnesení Vlády ČR o zákazu volného pohybu osob jsme nuceni zrušit aktuální představení. Průběžně Vás budeme informovat prostřednictvím našich informačních kanálů (mail, web, FB, vývěsky) o aktuálních změnách. Sledujte prosím tyto informační zdroje a žádáme Vás tímto o pochopení a trpělivost.
    Prioritně se snažíme o zajištění nových termínů, ale dosud není jasné, do kdy bude omezení trvat. 

  

  12. března

   ZRUŠENO - jednáme o přesunutí na jiný jarní termín

  
   Zveme Vás na slavnostní divadelní představení – součást 56. ročníku tradičního Hudebního festivalu SUKOVY SEDLČANY. V letošním roce uvádíme jednu z nejslavnějších stálic operního repertoáru, italskou operou z pera skladatele Giuseppe Verdiho

RIGOLETTO

   Opera měla svou premiéru roku 1851, kdy se libretista Francesco Maria Piave nechal výrazně inspirovat slavnou hrou Victora Huga „Král se baví”. Samotná hra, stejně jako její pozdější hudební zpracování, je kromě jiného především kritickou sondou nekompromisně dokládající obraz vulgární, obscénní, marnivé společnosti, jež se ocitá v zářném kontrastu s citem bezvýhradným, samozřejmým, s citem bez otazníků, s křehkým vztahem otce a dcery. I z těchto důvodů byla hra ve své době pod velmi silným tlakem tehdejší cenzury a její osud nebyl zdaleka jednoduchý. 
   Hrají členové operního souboru a orchestru Divadla F. X. Šaldy z Liberce.
Dirigent: Martin Doubravský. Režie: Oldřich Kříž.

  


Vstupné: 450  •  Délka představení: cca 160 minut (+ 2 přestávky)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  17. a 18. března

   ZRUŠENO - jednáme o přesunutí na jiný termín

  
   Sedlčanský divadelní spolek NAŠLOSE, z.s. uvádí detektivní hru francouzského dramatika Roberta Thomase 

OSM ŽEN

kterou proslavil také půvabný hudební film Francois Ozona z roku 2002. 

   „Byl jednou jeden hodný muž a kolem toho muže bylo osm žen… Bojoval, jak nejlíp uměl, ale ty ženy byly silnější než on. Večer si šel ten chudák lehnout, unavený, zničený, zrazený. A pak to začalo…“
   Na zasněženém sídle uprostřed pustiny, které patří oblíbenému a úspěšnému podnikateli Marcelovi, se sjíždí na Vánoce celá rodina. Je tu jeho žena Gábi, která má velmi ráda své pohodlí a luxus, starší dcera Zuzanka, studující bez dohledu rodičů v Anglii, mladší dcera Káťa, drzá a provokující puberťačka, Gábinina sestra Augusta, hysterická stará panna, jejíž nezdar v hledání partnera odnášejí všichni kolem a Marcelova tchýně, babička, žijící pohodlně u své dcery, kterou, jak říká, zbožňuje. Do domu občas zavítá i Marcelova svůdná sestra Blanka, cynická a životem otrkaná „údajná oběť mužů“ a do kruhu nejbližších patří i stará hospodyně Chanelová, která zná nejedno tajemství tohoto domu, stejně jako mladá pohledná komorná Luiza, která si umí jít tvrdě za svým. Během jedné prazvláštní noci se osudy všech náhle protnou. Marcel je zabit a začíná nelítostné amatérské pátrání po vrahovi, během kterého vychází najevo nejedno překvapení. Charaktery všech zúčastněných dam se začínají tříbit, sněhová vánice za okny sílí a přichází čas na detektivku jako z románů Agathy Christie. Zanedlouho už totiž z domu není úniku, klubko polopravd a lží se zaplétá čím dál víc a nic ve skutečnosti není, jak se zdá! Užijte si s námi francouzský retro šarm této slavné hry plné napětí i lehké nadsázky a těšte se na skvělé herecké příležitosti, připravené pro našich osm hereček!!!
   „Jedna z nás lže a to je vrah. Ale ostatní lžou taky… Samozřejmě z jiných důvodů, a proto nemůžeme vraha vypátrat. Musíme být k sobě asi upřímnější, jinak… já nevím.”

   V režii Pavla Vopata  hrají: Jitka Jandová, Petra Belková, Jana Durďáková, Olga Šafrová, Olga Laštovičková, Jana Roškotová, Lída Hegerová, Eliška Hegerová

Hudební doprovod: Jakub Benetin
  

Vstupné: 150 Kč (představení pro důchodce 80 Kč)  •  Délka představení: cca 120 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 
 od 18. února

Výstava

Koncertní sál  

  
   VÝSTAVA MLADŠÍCH ŽÁKŮ 
VÝTVARNÉHO OBORU ZUŠ SEDLČANY 2020

   Pedagogové: Diana Pinkasová, Lenka Feldsteinová a Vladimíra Křenková o výstavě napsali:
   V letošním roce pracujeme na velmi aktuálním tématu. Poznáváme, zkoumáme, vymýšlíme, jak chránit naši přírodu okolo nás. S nejmladšími objevujeme krásy lesa četbou knížky Neplač, Muchomůrko od Daisy Mrázkové, Ptačí sněm a Cestu do Pravěku. Poznáváme, zkoumáme vrstvy pod zemí od jádra Země až po kořeny stromů, co se děje ve vzduchu a jak reagují živočichové na současnou krajinu. Vydali jsme se na objevnou cestu s přírodovědcem Charlesem Darwinem, zaměřili se na práci archeologů a ochranářů přírody. Přemýšlíme, jak člověk vyspělé společnosti bohužel často zneužívá přírodu a v jakém přebytku.

   

   Výstava je přístupná v Kulturním domě Josefa Suka v Sedlčanech – v pracovní dny v době od 8.00 do 16.00 hodin a při každé večerní kulturní akci. 


  20. března

   ZRUŠENO - jednáme o přesunutí na jiný termín

  
   Do Společenského sálu Vás i v letošním roce zveme na

BENEFIČNÍ KONCERT PRO KŘÍDLA

  Letos vystoupí na podporu DOMÁCÍHO HOSPICE KŘÍDLA sedlčanští umělci – hudební 

DUO Anna Chmelařová & Emily Steele

populární divadelní uskupení 
ZÁŽEH
 

a kapela 
PRVNÍ KÁVA


  

Vstupné: 150  •  Délka představení: cca 180 minut (+ 2 přestávky)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

 od 21. března

   ZRUŠENO - náhradní termín podzim 2020

  
  V pořadí třetí výstavou roku 2020, kterou nabídneme našim návštěvníkům je výstava obyvatelky nedaleké obce Líchovy 

OLGY PÍRKOVÉ

Výstava má poetický název 

MOJE DUŠE

a jak sama autorka říká – je to „kreslení forem a poezie“. Na vernisáž jste srdečně zváni nejen ke shlédnutí výtvarných děl, ale také na autogramiádu nové knihy Olgy Pírkové, která v těchto dnech vychází jako její prvotina a naše shodný název jako výstava – tedy MOJE DUŠE.
  


  25. března    ZRUŠENO - jednáme o přesunutí na jiný jarní termín

  
   Do Koncertního sálu Vás zveme na další večer předplatitelského cyklu nazvaný

VEČER HUDBY A POEZIE

   V klasickém pořadu uslyšíme poezii českých autorů – Jaroslava Seiferta, Vítězslava Nezvala, Václava Renče a dalších. Zazní hudební skladby autorů Giacoba Baseva Cervetta, Antonína Dvořáka, Alexandra 
Arutjunjana a dalších.

Účinkují:
PETRA ŠPALKOVÁ - umělecký přednes
JAN SLÁDEČEK - violoncello
VÍTĚZSLAV PODRAZIL - klavír

Vstupné: 220  •  Délka představení: cca 100 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  27. března

    ZRUŠENO BEZ NÁHRADY

  
   Do Divadelního sálu Vás zveme na koncert britského universitního orchestru

DURHAM UNIVERSITY ORCHESTRAL SOCIETY

   Toto těleso se skládá ze dvou orchestrů: Symfonického orchestru a Komorního orchestru. Obě tělesa jsou plně vedena studenty, což znamená, že všichni členové a dirigenti jsou studenti univerzity. Pravidelně proto vítají hosty, profesionální dirigenty, jako jsou například Peter Stark a Richard Dickins. Již několik let podnikají každý rok na jaře turné po Evropě, které se setkává s velice úspěšným ohlasem. V minulosti již navštívili Madrid, Berlín, Prahu, Vídeň, Budapešť, Lublaň a naposledy například Barcelonu. Tentokrát přijedou k nám do Sedlčan a zazní skladby špičkových skladatelů. Symfonie č. 35 – W. A. Mozarta, Náhrobek Couperinův – Maurice Ravela, Předehra ke Strace zlodějce – Gioacchina Rossiniho a Symfonie č. 9 – Antonína Dvořáka. 
  

Vstupenky bude možné vrátit v TIC (nám. TGM, Sedlčany) po jeho znovuotevření.
  29. března     ZRUŠENO  

  
   Nezapomínáme ani na naše nejmenší diváky, a protože se Velikonoce blíží, tak jsme připravili divadelní představení oblíbeného Divadla POHÁDKA z Prahy

VESELÉ VELIKONOCE

   Velikonoční zajíček na svém jarním putování má neobyčejná malovaná vajíčka, která v sobě ukrývají nejen lidová říkadla a velikonoční obyčeje, ale také nejednu pohádku ... tedy ... Hody hody doprovody máme vajíčka pohádkový .... 

  

Vstupenky bude možné vrátit v TIC (nám. TGM, Sedlčany) po jeho znovuotevření.
  31. března

   ZRUŠENO BEZ NÁHRADY

  
   Do Divadelního sálu Vás zveme na jarní

KONCERT PĚVECKÝCH SBORŮ

   Letos vystoupí tradiční účinkující, kterými bude sedlčanský Smíšený sbor ZÁBOJ Sedlčany a Dětský pěvecký sbor ZUŠ Sedlčany ZÁBOJÁČEK. O hudební doprovod se postarají učitelé ZUŠ Sedlčany
   Mimo těchto dvou místních sborů vystoupí také hostující sbor, a lze říci téměř „sbor družební”, kterým je ZÁBOJ PELHŘIMOV. Program bude složen ze skladeb širokého žánrového spektra – známých i méně známých skladeb našich i zahraničních autorů.
  

Vstupenky bude možné vrátit v TIC (nám. TGM, Sedlčany) po jeho znovuotevření.
  2. dubna

    ZRUŠENO - jednáme o přesunutí na jiný jarní termín   

  
   Do divadelního sálu Vás zveme ve spolupráci s Agenturou POINT s.r.o. na dnes již téměř legendární představení 

CAVEMAN

   Divadelní představení Caveman se stalo hitem od první chvíle, kdy bylo uvedeno na Broadwayi v roce 1995 a od té doby si získává srdce diváků na celém světě. Tato one man - show představuje humorné přemýšlení o rozdílech mezi muži a ženami a o tom jak tyto rozdíly často vyvolávají nedorozumění. 

Cavemana hrají: 
Jan Holík / Jakub Slach
  

Vstupné: 350  •  Délka představení: cca 90 minut (bez přestávky)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 
  14. dubna 

    ZRUŠENO - koncert přesunut na 1. října 2020  

  
   Po úspěšném koncertu s kapelou HOP TROP v roce 2019 se na sedlčanské podium vrací, tentokráte s populární skupinou 

SAMSON A JEHO PARTA,

legenda tohoto stylu hudby JAROSLAV SAMSON LENK. Společně se skupinou Hop Trop a Máci šestkrát vyhrál interpretační Portu, dvakrát autorskou a dvakrát cenu diváků. S Hop Tropem i sám je držitelem Zlaté Porty. Byl vyhlášen Osobností Porty 87, dále i Rytířem folku 2006 a za 44 let na pódiu má za sebou cca 8 000 představení. Na sedlčanském koncertě za doprovodu party svých kamarádů zahraje své hity – např. Průšvihovej den, Katce, Hloupej, … 

  

Vstupné: 350  •  Délka představení: cca 120 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

  od 18. dubna

Výstava

Koncertní sál   

  
   Od 18. dubna 2020 bude pro návštěvníky připravena výstava s názvem

OČIMA ZVÍŘAT, OČIMA PŘÍRODY

   Vystavována budou díla sedlčanské spisovatelky 

Michaely Burdové

autorky fantasy knížek pro děti a mládež. Míša začala psát v 16 letech, její prvotina Poselství jednorožců se stala bestsellerem, prodalo se 20 000 výtisků a loni vyšel u nakladatelství Fragment dotisk. Úspěch zaznamenala i autorčina poslední kniha Dcera hvězd, na výstavě si můžete prohlédnout i ilustrace k této knížce. Její knihy vycházejí také v zahraničí, získala ocenění i nominace a podniká besedy se čtenáři po celé ČR. 
   Malování je její druhou velkou vášní. Miluje zvířata, proto maluje především šelmy, koně, pejsky i kočky, ale také kosatky, které zbožňuje. Maluje obrazy domácích mazlíčků na přání, ale v posledních letech se začala věnovat i malbě přírody. 
   Součástí výstavy jsou i autorčiny knihy. 


Výstavy jsou přístupné v Kulturním domě Josefa Suka v Sedlčanech – v pracovní dny v době od 8.00 do 16.00 hodin a při každé večerní kulturní akci.

  19. dubna  15.00

    ZRUŠENO - jednáme o přesunutí na jiný termín   

  
    Tradičně nezapomínáme ani na naše nejmenší diváky. A tentokrát jsme připravili do malého tzv. Koncertního sálu představení loutkového divadla, které v KDJS již dlouho nevystupovalo. Pozvali jsme Divadlo ŠUS se známým pohádkovým představením

DLOUHÝ, ŠIROKÝ A BYSTROZRAKÝ

Je to klasická pohádka českého spisovatele Karla Jaromíra Erbena o příběhu trojice těchto rozličných pohádkových postav...
  

Vstupné: 80  •  Délka představení: cca 60 minut (bez přestávky)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

  21. dubna  19.30

 Koncert

Společenský sál   

  
   Zveme Vás do Společenského sálu, který bude připraven jako jazzový klub, tj. posezení u stolů s možností doplnit poslech příjemné muziky i mírnou konzumací něčeho dobrého. V letošním roce jsme pozvali velice oblíbenou pražskou kapelu

METROPOLITAN JAZZ BAND PRAHA
se kterou jako sólová zpěvačka vystupuje
EVA EMINGEROVÁ

   MJB Praha trumpetisty Josefa Krajníka byl založen v r. 1972. Z původně dixielandového zaměření se léty postupně vykrystalizoval orchestr, který má v repertoáru skladby od dixielandu po mainstream. Přes některé personální výměny zůstává zvuk MJB díky nezaměnitelnému stylu hraní na trubku Josefa Krajníka stále stejný. Jeho styl vychází ze hry legendárního L. Armstronga, Roy Eldridge a dalších. Příchodem mladých hráčů nastal posun k modernějšímu přístupu k harmoniím a aranžmá jednotlivých skladeb. Zvláště rytmická skupina ve složení - piano, kontrabas, kytara, bicí - je motorem orchestru. Zde dominuje hra pianisty Radima Linharta, který patří k nové vlně mladých progresivních hudebníků. Jeho sólové výkony patří ke špičce současného interpretačního jazzového stylu. Na těchto základech tvoří svá sóla dechová sekce ve složení: trubka, tenor saxofon-klarinet, trombon. MJB je plně profesionální orchestr, jehož celoroční náplní je koncertování po celé Evropě.
  

Vstupné: 220  •  Délka představení: cca 120 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

  23. – 29. dubna     ZRUŠENO - jednáme o přesunutí na jiný termín   

  
   Již tradičně jsou součástí hudebního festivalu Sukovy Sedlčany divadelní představení Spolku divadelních ochotníků Sedlčany, který v rámci letošního ročníku nastudoval hru podle stejnojmenného filmu Martina Friče, Otakara Vávry a Huga Haase

MRAVNOST NADE VŠE

   Ve hře je profesor Karas příkladem muže pevných zásad a mravného života, ale jen do okamžiku, než se objeví jeho prohřešek z mládí... Jde o typickou komedii se všemi atributy tohoto žánru. Za úsměvnými scénkami vyplouvá na povrch podstata hlouposti, snobismu a pokrytectví a kdy vnímavý divák ocení pravdivý přístup k životu - skutečnou mravnost!

   V režii Lidmily Sunegové hrají:
          Prof. Antonín Karas:    Miroslav BOUČEK
          Karolína, jeho žena:    Martina ŠTEMBERKOVÁ
          Eva, jejich dcera:        Růžena ŠACHOVÁ
          Ivan, jejich syn:          Jan ŠTEMBERK
          Věra Gregorová, nemanželská dcera: Tereza BOUČKOVÁ
          MUDr. Jílovský, lékař:  Jakub CHALOUPECKÝ
          JUDr. Mach, Karasův přítel: Jiří BOSÁK
          Sochař Konrád:           Pavel HERAN
          Spolek pro povznesení mravnosti: Petra DAŇKOVÁ, Hana NOVOTNÁ,
                                                        Jana ŠIMKOVÁ, Petra POHNÁNOVÁ
   Dále hrají: Barbora KOLÁŘOVÁ, Tereza HURTÍKOVÁ, Irena, ČEDÍKOVÁ,
                      Dominik TOMÁŠEK


Představení je uváděno místo původně plánovaného titulu PROČ MUŽI NEPOSLOUCHAJÍ A ŽENY NEUMÍ ČÍST V MAPÁCH.
  

Vstupné: 130  (představení pro důchodce 80,-)  •  Délka představení: cca 100 minut (+přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

 

 

DÁLE PŘIPRAVUJEME

 
pondělí 4. 5.   POKÁČ – náhradní termín za 10.3.2020
Koncert
  
Prodej vstupenek výhradně 
u SMSTICKET
úterý 5. 5.   ÚSMĚVY PEPY NÁHLOVSKÉHO
Zábavný pořad
  
čtvrtek 14. 5.   VĚRA MARTINOVÁ
– JUBILEUM TOUR 2020

Koncert
  
neděle 17. 5.   TADY BYDLÍM JÁ
Divadlo
  
čtvrtek 21. 5.   HOUSLE
Divadlo - Divadlo Ungelt
  
pátek 22. 5.   SUKŮV KOMORNÍ ORHESTR
Koncert
  
sobota 23. 5.   MLADOTA ENSEMBLE PRAGUE
Divadlo - Divadlo Ungelt
  
čtvrtek 28. 5.   SEDLČANSKÁ VONIČKA
Koncert
  

  a dále...

   

DĚTSKÝ DEN ROSA 2020 (dětské dopoledne), ANDREA KALIVODOVÁ (koncert), LUKÁŠ PAVLÁSEK (show), LOTRANDO A ZUBEJDA (pro děti a rodiče), RADŮZA (koncert), O KLUKOVI Z PLAKÁTU (pro děti a rodiče), ŽEBRÁCKÁ OPERA (divadlo), SNĚHOVÁ KRÁLOVNY (pro děti a rodiče), HANA ZAGOROVÁ (koncert), 4-TET (koncert), POHÁDKY NA VÁNOCE (pro děti a rodiče)…

  

HVĚZDÁRNA | FILMOVÝ KLUB | TANEČNÍ | KULTURNÍ KALENDÁŘE | ODKAZY | TECHNICKÉ INFORMACE | DOKUMENTY, GDPR