Zpět na titulní stranuProgram divadla, hudby, poezieProgram kinaProgram předplatitelských cyklůZakoupit vstupenkuKulturní kalendář ke staženíFotogalerie kulturního domu, nahlédnutí do kronikyKontakty

      

  12. listopadu  19.30

Divadlo

Divadelní sál  

  
   V divadelním sále se uskuteční divadelní představení Václava Havla

ZAHRADNÍ SLAVNOST,

které jak sami aktéři říkají: „Hrají ochotní herci z lidu zapsaní ve spolku Našlose ze Sedlčan”
   „Večer 3. prosince 1963. Publikum bouřilo nadšením a na jevišti se drobný mladík poněkud nevěřícně a rozpačitě usmíval, jako by sám byl překvapen tím nadšením. V pražském Divadle Na zábradlí měla premiéru hra Václava Havla Zahradní slavnost. Stačilo jen pár dní a studenti v pražských hospodách se navzájem trumfovali citáty z té nádherné absurdity: Žabinec bez brčka neusmažíš! Ani kolínští husaři nechodí do lesa bez obojku! Bez topůrka ani věrtel nezakopeš! Na dobově poněkud potemnělém dramatickém nebi se rozzářila supernova.”
   K 30. výročí sametové revoluce jsme se rozhodli od ledna 2019 zkoušet hru, která ve své době, po premiéře v prosinci 1963 v Divadle Na zábradlí lámala rekordy návštěvnosti. Odborníci ji nazvali klíčovou událostí moderního českého divadla. Jak zapůsobí na dnešního diváka? Zvládneme tuto dramatickou předlohu zpracovat i nyní po 56 letech od jejího uvedení? Srdečně Vás zveme na naše představení Zahradní slavnost. 
  

Vstupné: 100 Kč  •  Délka představení: cca 105 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  13. listopadu  19.30

koncert

Divadelní sál  

  
   Zajímavý vzpomínkový koncert na Petra Nováka máme možnost vidět na sedlčanském jevišti. Je nazvaný

VZPOMÍNKA NA PETRA NOVÁKA.

  Petrova doprovodná kapela George&Beatovens doprovází sólové zpěváky, kterými jsou 

KAREL KAHOVEC  a  VIKTOR SODOMA

   Přijďte zavzpomínat na hity jakými jsou písně Já budu chodit po špičkách, Hvězdičko blýskavá, Náhrobní kámen, Povídej od legendy Petra Nováka a další hity Karla Kahovce - Svou lásku jsem rozdal, Poprava blond holky, Paní v černém, Modřínů háj a pochopitelně také hity Viktora Sodomy.
  

Vstupné: 240 Kč  •  Délka představení: cca 100 minut (bez přestávky)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

 od 18. října

Výstava

Koncertní sál  
  
   Další výstava, kterou nabídneme našim návštěvníkům je nazvána 

KRAJINA V OBRAZECH

   Její autor - malíř z podblanicka JOSEF BURKHARD se věnuje výtvarnému umění již od svého mládí. Je členem mezinárodního uměleckého projektu tolk.cz, který prezentuje tvorbu umělců po celém světě, Podblanické galerie ČSOP Vlašim a klubu přátel PG a ART galery.
   Žije a tvoří v Načeradci pod Blaníkem. První výstava byla uskutečněna v roce 2004 v Sedlčanech, která měla úspěch. Pro velmi kladné ohlasy prezentuje svá díla v dalších městech naší republiky např. ve Vlašimi, Benešově, Pelhřimově, Praze, Kolíně a dalších. K tvorbě malíř používá klasickou techniku olejomalby. Jeho vzorem a učitelem byl světově uznávaný malíř Bob Ross. Tyto obrazy jsou odrazem malířova ducha a charakteru. Malování je pro něj blahodárný čas dávající mu pocit klidu a svobody.

Výstava trvá do 21. listopadu 2019.

   Výstava je přístupná v Kulturním domě Josefa Suka v Sedlčanech – v pracovní dny v době od 8.00 do 16.00 hodin a při každé večerní kulturní akci. 


  16. listopadu  19.00

Celostátní akce divadel

  
   Do KDJS zveme všechny příznivce divadla, protože poprvé v historii této celostátní akce se Sedlčany zapojí do akce nazvané

NOC DIVADEL

   Zahájení akce bude v 19 hodin a konec cca ve 22 hodin. Nejde o divadelní představení, ale spíše o seznámení s divadlem. V průběhu večera budou průběžně prováděny komentované prohlídky divadla včetně jeho zázemí – herecké šatny, sklad kulis, vlastní jeviště, zvuková a osvětlovací kabina. V kině budou promítány krátké sestřihy záznamů odehraných ochotnických představení. Ve vestibulu bude připraveno občerstvení, bude instalována výstava o minulosti ochotnického spolku a muzikálové melodie zahrají bratři Žakovi. Návštěvníci se budou moci nechat na památku vyfotografovat na jevišti v postavené divadelní scéně, takže nejen vzpomínky, ale i foto si mohou návštěvníci odnést domů.
  

Vstupné zdarma, případně dobrovolné  •  Délka akce cca 3 hodiny 
  17. listopadu  15.00

Pro děti a rodiče

Divadelní sál  

  
   Pro naše nejmenší diváky jsme připravili oblíbený pořad Michala Nesvadby, který uvádí společnost FunTasico s.r.o.

KOUZELNÁ ŠKOLKA - MICHAL K SNÍDANI

  Zábavné a poučné představení zároveň! Michal dětem servíruje legrační pokrmy, bavit se budou určitě i rodiče! Napadá Vás něco zábavného, když se řekne česká kuchyně, nějaký pokrm, že ne....?, tak mnoho jich „ochutnáte” právě od Michala. Třeba jablíčko v županu, máte to rádi...? U Michala tohle jablíčko mluví a opravdu chodí doma v županu! Ať přijdete najedení nebo ne, odcházíte vždycky hladoví! Michal si užije s dětmi na představení i oslavu svých narozenin! Jak bude vypadat dort a kolik na něm bude svíček, to už bude záležet jen a jen na dětech! Samé unikátní situace a zábava, tak to nezmeškejte!
Neméně důležitá je pointa tohoto představení! Michal při aktivním zapojení všech malých diváků v hledišti rozluští velkou záhadu, co se vlastně stane s jídlem, které necháme na talíři nedojedené!

Vstupné: přízemí 195 Kč, balkon 169 Kč  •  Délka představení: cca 60 minut (bez přestávky)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  20. listopadu  19.30

Divadlo

Divadelní sál  

  
   V divadelním sále se uskuteční představení Divadla DISK z Dobříše, které k nám opět přijíždí s konversační komedií Marca Camolletiho

„NA SPRÁVNÉ ADRESE”

  Odkvétající kabaretní hvězda Georgette pronajímá ve svém pařížském bytě pokoje. A tak spolu na jedné adrese bydlí ještě klavíristka Jeanine, malířka Jacqueline a služebná Marie-Louisa. O tom, že soužití žen takto rozdílných temperamentů není jednoduché, nás přesvědčí hned expozice hry. Všechny obyvatelky bytu se nezávisle na sobě rozhodnou radikálně změnit život a všechny (opět bez vědomí těch ostatních) si podají inzerát. Majitelka bytu hledá nového nájemce, pianistka žáka, malířka model pro obraz Spartaka a služebná životního partnera. Všechny čtyři inzeráty mají náhodně stejnou značku P. P. S., která však každá znamená něco jiného. Pak už jen zvoní zvonky u dveří a přicházejí zájemci. Čtvero mužů nejrůznějšího ražení se sice dostaví na správnou adresu, ale samozřejmě, jak to bývá, zrovna ve chvíli, kdy není doma správná inzerentka.

Hrají: členové a členky Divadla DISK Dobříš

  

Vstupné: 120 Kč  •  Délka představení: cca 100 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  21. listopadu  19.30

Koncert

Divadelní sál  

  
   V divadelním sále se uskuteční tradiční koncert populárního sedlčanského Big Bandu

BLUE ORCHESTRA SLAVÍ 15 LET

Program bude sestaven ze známých i nových melodií a bude plný pěkné muziky, vystoupení instrumentálních sólistů a pochopitelně i zpěváků tohoto tělesa.

  

Vstupné: 180 Kč  •  Délka představení: cca 105 minut  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  26. listopadu  19.30

Předplatné, slova, hudby a poezie

Divadelní sál  

  
   Pořad s názvem

DOPISY OLZE

   vznikl za účelem uctění 30. výročí sametové revoluce. V rámci tohoto jedinečného programu zazní hudba světových i českých autorů, která bude prokládána čtenou korespondencí Václava Havla v podání herečky Valérie Zawadské. 

Účinkují:
Eva Garajová - mezzosoprán
Kateřina Englichová – harfa
Valérie Zawadská - mluvené slovo

Vstupné: 250 Kč  •  Délka představení: cca 80 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  28. listopadu  19.30

Koncert

Divadelní sál  

  
   V divadelním sále se uskuteční koncert populární pražské dechovky

STRAHOVANKA

   Protože koncert bude v době zahájení adventu, bude již také vánočně zaměřen, a proto je nazván

„NEŽ PURPURA ZAVONÍ”

  Kapela zahraje mnoho písní doplněných svátečním, předvánoční atmosféru přibližujícím mluveným slovem. Uslyšíte mimo tradiční dechovky i klasické české a světové vánoční písně a koledy. Nebude chybět Tichá noc, Bílé vánoce I. Berlinga, tradicionály: Rolničky, Zvonky bílé, Vánoce přicházejí či Purpura J. Šlitra a J. Suchého. 
  

Vstupné: 220 Kč  •  Délka představení: cca 95 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

 od 25. listopadu

Výstava

Koncertní sál  

  
   PETR SŮSA
ZDENKA MRÁZKOVÁ

Vernisáž výstavy se koná 25. listopadu 2019 od 18.00 hodin.

Úvodní slovo: David Krůta
Hudební doprovod: Stanislav Kadlec

Součástí vernisáže bude čtení autorky pohádkové knihy pro děti, kterou napsala paní Eva Roztočilová a ilustroval Petr Sůsa. Kniha se jmenuje Albína a Pepinka, příběhy dvou koček.

Autoři obrazů o sobě napsali:
  „Jmenuji se Petr Sůsa, je mi 56 let a v příštím roce tomu už bude 40 let, co mi dělá malování radost.
   V mládí jsem obdivoval knihu ze sportovního prostředí s názvem Josef Bican – 5000 gólů. Moje letošní padesátá druhá výstava by mohla mít název: Petr Sůsa – 4 166 obrazů.
   Rád střídám oblíbené motivy – krajinky, zátiší, mé dobře známá místa ze Sedlčan, Častoboře, Příčov nebo třeba Vysokého Chlumce. Někdy maluji květiny, akty i náboženské motivy.
   V posledních letech jsem také ilustroval dětské omalovánky a dvě pohádkové knížky.
   Upravoval jsem pár kapliček po okolí a zvláštní i příjemnou kapitolou jsou výzdoby dětských pokojíčků. S největší radostí jsem maloval v pokojíčku svých vnoučátek.
   Tímto vás srdečně zve na výstavu obrazů a těší se na shledanou sedlčanský výtvarník z Dublovic.”


   „Jmenuji se Zdenka Mrázková. Je mi 49 let, žiji v Sedlčanech. Povoláním jsem kadeřnice. Kreslení je mojí vášní již od dětství. Ve svých obrazech se snažím s láskou zachytit krásy přírody a vše, co nám nabízí.”
  

   Výstava je přístupná v Kulturním domě Josefa Suka v Sedlčanech – v pracovní dny v době od 8.00 do 16.00 hodin a při každé večerní kulturní akci. 


 

DÁLE PŘIPRAVUJEME

 
středa 4. 12.   ADVENTNÍ KONCERT
Koncert
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
neděle 8. 12.   VODNÍK ČESÍLKO
Pohádka pro děti a rodiče
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
středa 11. 12.   SPIRITUÁL KVINTET
Koncert
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
čtvrtek 19. 12.   PUTOVÁNÍ DO BETLÉMA
Divadlo – Vánoční pořad ZUŠ
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
sobota 21. 12.   ŠTÍSTKO A POUPĚNKA
Pořad pro děti a rodiče
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
čtvrtek 26. 12.   VÁNOČNÍ KONCERT
– NEZMAŘI A ZÁBOJÁČEK

Vánoční koncert
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
úterý 28. 1.   PETR KOLÁŘ
Koncert
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
středa 29. 1.   POSEDLÍ DAKAREM
Beseda
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
čtvrtek 2. 4.   CAVEMAN
Divadlo
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU

  a dále...

   

PARTIČKA (zábavný pořad), VZHŮRU DOLŮ (divadlo), MADAM RUBINTEIN (divadlo), OBUŠKU Z PYTLE VEN (pořad pro děti a rodiče), JOSEF DVOŘÁK (zábavný pořad), DVA NAHATÝ CHLAPI (divadlo), POKÁČ (koncert), SNĚHURKA (pořad pro děti a rodiče), MALINA BROTHERS (koncert), MADAM DITRICH LITUJE (divadlo), J.A.NÁHLOVSKÝ + P. ŠTROS (zábavný pořad), SAMSON A JEHO PARTA (koncert), RIGOLETO (divadlo), KRÁS(K)A NA SCÉNĚ (divadlo), HOUSLE (divadlo), VĚRA MARTINOVÁ (koncert), …

  

HVĚZDÁRNA | FILMOVÝ KLUB | TANEČNÍ | KULTURNÍ KALENDÁŘE | ODKAZY | TECHNICKÉ INFORMACE | DOKUMENTY, GDPR