Zpět na titulní stranuProgram divadla, hudby, poezieProgram kinaProgram předplatitelských cyklůZakoupit vstupenkuKulturní kalendář ke staženíFotogalerie kulturního domu, nahlédnutí do kronikyKontakty

      


  

 26. září  19.30

 Travesti show

Divadelní sál  
  
   V divadelním sále se uskuteční show travesti skupin Techtle Mechtle a Kočky v novém pořadu 

„HOLKY NA TAHU”

   Pro sezónu 2018 travesti skupina Techtle Mechtle přizvala ke spolupráci profesionální travesti skupinu Kočky, která už 15 let vystupuje po celé České republice. Slečny Dolores, Stacey, Cathrin, Gina a Kelly přivážejí společně nový zábavný pořad. Pořádně rozjetá party už od samého začátku nabídne řadu známých písniček, scének a zpěvaček i zpěváků. Těšit se můžete na Hanku Zagorovou v podání slečny Dolores, Cher jako opravdovou od slečny Stacey, nestárnoucí skupinu Abba v podání slečen Cathrin a Giny, Bonnie Tyler slečny Kelly, Naďu Urbánkovou, Helenu Vondráčkovou, Věru Bílou, Lucii Bílou a řadu dalších dam, které rozhodně na správné party nemohou chybět.
  

Vstupné: v předprodeji 280 Kč, na místě 300 Kč  •  Délka představení: cca 105 minut (+ přestávka)
Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji na radnici nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

 do 6. října

Výstava

Koncertní sál  
  
   Při příležitosti 100. výročí založení Československa připravil Spolek divadelních ochotníků Sedlčany tematickou výstavu s názvem

DIVADELNÍ PLAKÁTY PROTI PROUDU ČASU

   Návštěvníci si tak mohou v koncertním sále prohlédnout vybrané plakáty divadelních inscenací, jež místní ochotníci sehráli v uplynulých sto letech, z nichž mnohé dosud nebyly vystaveny. Jak sami ochotníci říkají: „Nechte se tak trochu, proti proudu času, unést jejich historickou podobou a zajímavým ztvárněním do jednotlivých etap našich dějin”.


Výstava je přístupná v pracovní dny v době od 8.00 do 16.00 hodin a při každé večerní kulturní akci do 6. října 2017. 
  

 3. října  19.30

 Zábavný pořad

Divadelní sál  
  
   Měsíc říjen zahájíme zábavným pořadem

ÚSMĚVY IVA ŠMOLDASE
S PÍSNIČKAMI PEPY ŠTROSSE

  Inteligentní humor Iva ŠMOLDASE jest nabíledni - kdo by neznal jeho geniální odpovědi, vyprávění a úvahy například z rozhlasového pořadu „Lenoška…”, či mnoha televizních vystoupení, a nebo z předešlých vystoupení u nás v KDJS. Swingové písničky v podání folkového dua „Pepa Štross a syn” jen umocňují zážitek z pěkného večera.

Vstupenky je možné si zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení v pokladně KDJS. Vstupenky je možno pořídit rovněž na www.kdjs-sedlcany.cz. Vstupné: 200 Kč. Délka představení cca 90 minut + přestávka.

Vstupné: 200 Kč  •  Délka představení: cca 90 minut (+ přestávka)
Vstupenky je též možné zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

 7. října  15.00

 Pohádka pro děti (a rodiče)

Divadelní sál  
  
   Do divadelního sálu KDJS Vás zveme na první dětské představení letošní sezony, s kterým k nám přijíždí soubor Divadlo pohádka Praha

O CHYTRÉ PRINCEZNĚ

  Bylo nebylo jedno veliké království. A v tom království velký zámek, ve kterém žila krásná princezna. Jednoho dne oním královstvím putoval chudý krejčovský tovaryš Jiřík a krásná princezna jej okouzlila... Chudý tovaryš si posteskl a vyslovil své přání, které vyslyšel samotný čert Chytrolín. Jiřík upsal svou duši a čert mu pomohl. Ale pak přišel čas, kdy si přišel čert pro Jiříka a … a nebýt chytré princezny, asi by pohádka dopadla jinak.
  

Vstupné: 90 Kč  •  Délka představení: cca 60 minut (bez přestávky)
Vstupenky je též možné zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

 9. října  19.30

 Koncert – světová premiéra !!!

Divadelní sál  
  
   Máme tu čest Vás pozvat ve spolupráci s Agenturou Andante Ivy Klusalové na světovou premiéru koncertního pořadu, nad kterým převzal záštitu J. E. Libor Sečka – velvyslanec České republiky ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska.

BEATLES VE FRAKU 
(BEATLES NIGHT)

  Jedná se o jediný projekt tohoto druhu, který skýtá posluchačům možnost porovnání hudby Beatles ve smyčcovém podání v současné době - s hudbou, jak by ji napsal například Vivaldi, Händel a Corelli.
   Koncert je koncipován tak, aby se posluchači seznámili s hudbou této legendární skupiny i trochu jinak, než jen formou různých revivalů. Smyčcový YOLO KVARTET je složen z vysokoškolsky vzdělaných mladých hudebníků (absolventi HAMU), kteří hrají skladby Beatles přepracované do verzí pro smyčcové nástroje. Jednak tzv. klasicky, ale některé z nich jsou „aranžérsky zasazeny“ do různých hudebních období. Tyto skvělé „beatlesácké hity“ se představí tedy i tak, jak by byly hrány ve stoletích minulých, zároveň však v kontrapunktu se současností.

Vstupné: 250 Kč  •  Délka představení: cca 80 minut (+ přestávka)
Vstupenky je též možné zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

 od 9. října

Výstava

Koncertní sál  
  
   Příležitost 100. výročí založení Československa je určitě důvodem na „ohlédnutí se zpět“. Učinili jsme tak i v KDJS a připravili jsme pro Vás výstavu, kterou jsme nazvali tak trochu tajemně

CO VYDAL ARCHIV KDJS

   Návštěvníci si tak mohou v koncertním sále prohlédnout vybrané exponáty z našeho archivu. Nic bližšího o obsahu neprozradíme – uvidíte až na místě. Doufáme, že se rádi podíváte do minulosti sedlčanské kultury s námi. Pokud se výstava bude líbit, tak slibujeme, že připravíme pokračování. Materiálů máme poměrně dost a mnozí z návštěvníku si jistě rádi oživí své vlastní zážitky a vzpomínky.


Výstava je přístupná v Kulturním domě Josefa Suka v Sedlčanech – v pracovní dny v době od 8.00 do 16.00 hodin a při každé večerní kulturní akci od 9. října 2018 do 9. listopadu 2018. 
  

 17. října  18.00

Koncert 

Divadelní sál  
  
   Na další koncert Vás zveme ve spolupráci se Základní uměleckou školu v Sedlčanech. I v letošním roce se uskuteční tradiční

KONCERT UČITELŮ ZUŠ

  V pestrém hudebním programu zazní opět široké spektrum hudby – od klasiky, přes pop a swing až po rockovou hudbu. Připravena jsou sólová vystoupení a pochopitelně i různá hudební seskupení. Jednotlivé skladby českých i zahraničních autorů zazní v orchestrálních či zpívaných provedeních a jsou to nejen písně, koncertní skladby, ale i filmová hudba a aranžérsky za většinou skladem je podepsán skvělý hudebník, aranžér a pedagog Pavel Fořt. Mimo učitelů místní ZUŠ vystoupí i někteří hudební hosté…, ale to Vám prozradí až během koncertu moderátorka Olga Šafrová. 

Vstupné: dospělí 80 Kč, děti do 15 let 20 Kč  •  Délka představení: cca 80 minut (bez přestávky)
Vstupenky je též možné zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

 18. října  19.30

 Divadlo mimo předplatné

Divadelní sál  
  
   Do divadelního sálu KDJS Vás zveme tentokrát ve spolupráci s výborným pražským Divadlem UNGELT. Podařilo se nám dojednat s majitelem tohoto divadla – panem Milanem Heinem – pro tuto sezonu realizaci trojice skvělých divadelních představení. Tuto sérii představení lze nazvat „Minifestival Divadla UNGELT v KDJS Sedlčany“. Prvním představením je vynikající hra Lionela Goldsteina

PAN HALPERN A PAN JOHNSON

  Je to anglická tragikomedie. U hrobu paní Florence se setkají dva staří muži, pan Halpern a pan Johnson. Prozrazovat více by byla škoda. Přijďte se podívat. Hra měla světovou premiéru v Londýně a svou poslední roli v životě si v ní zahrál Sir Laurence Olivier. Divadlo Ungelt ji uvádí s PETREM KOSTKOU a FRANTIŠKEM NĚMCEM. Dovolujeme si Vás pozvat slovy Milana Heina: „Skvělá hra, skvělí herci, skvělý režisér! Vítejte v hledišti, dámy a pánové!“.  

Vstupné: 380 Kč  •  Délka představení: cca 90 minut (+ přestávka)
Vstupenky je též možné zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

 20. – 21. října

 Filmový festival

Kinosál  

    

  

 23. října  19.00

 Koncert 

Divadelní sál  
  
   Již téměř 16 let udivuje diváky svými neuvěřitelnými pěveckými, ale i hereckými výkony a nápady 

VOKÁLNÍ SESKUPENÍ
4TET

  Tentokrát k nám přijíždí se zbrusu nová koncertní verzí V, jejíž premiéra je datována 16. 10. 2018 – takže je to skutečně úplná novinka. Gentlemani v cylindrech opět připravili originální podívanou. 
  Verze V., kterou připravil se 4TETem stejný tým, jako verze předešlé, je scénicky a obsahově úplně jiná. Co ale zůstalo, je umělecky plnohodnotný, precizní a přitom osobitý projev vokálního seskupení, který se snoubí s již pověstnou dokonalostí a profesionalitou Jiřího Korna. Úžasné vokální výkony, nepřehlédnutelný design kostýmů Marie Markové a Jana Boušky, překvapivě originální pojetí aranžmá a neotřelé harmonie Jiřího Škorpíka i temperamentní herecké až "taneční" výkony některých aktérů na jevišti. To vše rozhodně nenechá nikoho chladným a odměnou jsou účinkujícím vždy vyprodané koncerty s neopakovatelnou atmosférou. 

   4TET
   Tenor         David Uličník 
   baritone 1   Jiří Korn 
   baritone 2   Jiří Škorpík 
   bass          Dušan Kollár
  

Vstupné: 690 Kč  •  Délka představení: cca 120 minut (bez přestávky)
Vstupenky je též možné zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

 27. října  19.30

 Rock’n’rollový večírek

Společenský sál  

Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji v Městském muzeu Sedlčany, tel.: 318 821 240 

 

 28. října  19.30

 Divadlo - předplatné

Divadelní sál  
  
   Do divadelního sálu KDJS Vás zveme na v pořadí druhé představení předplatitelského cyklu divadla. Tentokrát jsme pro Vás připravili velice úspěšné představení Divadla Verze Praha

ÚČA MUSÍ PRYČ!

   Hra se odehrává na podzim v 5. třídě základní školy, kde se sešlo pět rodičů dětí a očekávají jejich třídní učitelku. Emoce vřou, v prvním pololetí se známky dětí rapidně zhoršily, atmosféra ve třídě je špatná, navíc čekají děti po pololetí přestupové zkoušky na osmiletá gymnázia. Kdo za známky nese zodpovědnost? Samozřejmě učitelka! A proto je nutné ji ihned odvolat. Pět rodičů je pět rozdílných charakterů - zatrpklý nezaměstnaný, který je neustále za zadkem své dceři, ambiciózní ranařka, nerozhodná intelektuálka a manželský pár v krizi, navíc vykořeněný přestěhováním do místa školy kvůli práci. Učitelka však nedává svoji kůži zadarmo - nastaví rodičům zrcadlo a ukazuje se, že jejich děti jsou různým způsobem problémové a zdrojem nepokojů ve třídě.

Hrají:
David Prachař, Jana Janěková ml., Kristýna Frejová, Linda Rybová, Igor Chmela, Petra Špalková
  

Vstupné: 320 Kč  •  Délka představení: cca 90 minut (bez přestávky)
Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

 31. října  19.30

 Koncert

Koncertní sál  
  
   V koncertního sále KDJS se uskuteční koncert skupiny

SPOLEKTIV

   Sami o sobe uvádí: 
„Výhradně se věnujeme zpívané autorské hudbě s prvky folku, rocku, šansonu a jazzu. Zjistili jsme, že se pro náš hudební styl dnes používají zajímavé ekvivalenty – folk-alternative, indie-folk, folk-progressive či prostě acoustic. Pro nás je rozhodující, že zpíváme a doprovázíme se převážně na akustické nástroje s použitím klasických kytar a šestistrunných baskytar, dechových nástrojů, perkusí, etnických nástrojů i moderních industriálních nástrojů a přístrojů. Naše současné písničky jsou mnohem přímočařejší než ty z doby před dvaceti lety a podle nás mají větší tah na branku. Sami to tak cítíme, především při živém vystoupení, při kterém dnes z pódií divákům předáváme daleko větší energii než kdysi. Spolektiv je pro současnou pětici nás muzikantů doslova živou vodou, o kterou se rádi dělíme s našimi posluchači.
   Hrajeme ve složení: Renata Švecová – zpěv a perkuse; Jarda Hnízdil – zpěv, kytara, akordeon; Martin Jančura – zpěv, kytara, perkuse, saxofon; Tonda Vidlák – saxofony, klarinet, flétny, dechový syntezátor; Jirka Regásek – baskytary
  

Vstupné: 150 Kč  •  Délka představení: cca 90 minut (+ přestávka)
Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

 

DÁLE PŘIPRAVUJEME

 
čtvrtek 1. 11.   LÁSKA, TO (NE)JSOU JEN PÍSMENA
Jitka Molavcová
Předplatné poezie
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
neděle 4. 11.   KRYSÁCI A ZTRACENÝ LUDVÍK
Pohádka pro děti a rodiče
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
pondělí 5. 11.   VZPOMÍNKY NA SEDLČANSKO 
SLOVEM I HUDBOU

Hudebně-literární večer
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
středa 7. 11.   PŘEMYSLŮV SOUD 
Předplatné cyklu divadla
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
čtvrtek 8. 11.    VOJTA „KIĎÁK“ TOMÁŠKO
Koncert
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
středa 14. 11.   LACO DECZI a CELULA NEW YORK
Koncert
   
ZAKOUPIT VSTUPENKU
15. – 22. 11.   DŮM NA NEBESÍCH
Divadlo – Spolek divadelních ochotníků Sedlčany
(včetně předplatného)
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
neděle 25. 11.   POJĎTE PANE, BUDEME SI HRÁT 
aneb Medvědi od Kolína
 
Pohádka pro děti a rodiče
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
úterý 27. 11.   JANEK LEDECKÝ
„VÁNOČNÍ TOUR 2018“

Koncert
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU

  

HVĚZDÁRNA | FILMOVÝ KLUB | TANEČNÍ KURZY | KULTURNÍ KALENDÁŘE | ODKAZY | TECHNICKÉ INFORMACE | DOKUMENTY