Zpět na titulní stranuProgram divadla, hudby, poezieProgram kinaProgram předplatitelských cyklůZakoupit vstupenkuKulturní kalendář ke staženíFotogalerie kulturního domu, nahlédnutí do kronikyKontakty

      


  

  18. ledna  19.30

   Divadelní představení – Dárkový balíček KDJS

Divadelní sál

 
   Do Divadelního sálu Vás zveme na novou hru - komedii Jakuba Zindulky (autora úspěšného Manželského čtyřúhelníku) nazvanou

TCHÝNĚ NA ZABITÍ

   Ani sama Smrt nezabrání tchýním prudit a montovat se do života jejich mladým. Hra je o vtazích mezi tchyní a zetěm, snachou a tchyní, mezi matkou a dcerou, synem a matkou, mezi mladými manžely a konečně (a hlavně) mezi tchyněmi samotnými.
   S představením k nám přijíždí Divadelní společnost FANNY AGENTURA DANY HOMOLOVÉ a sama principálka zve na představení slovy „nenechte si ujít další tzv. řachandu, navíc okořeněnou duchařinou“.

Hrají: 
Lucie Zedníčková, Dana Homolová, Martin Kraus a Anna Kulovaná. 
  

Vstupné: 250 Kč  •  Délka představení: cca. 90 min (+ přestávka)
Vstupenky je též možné zakoupit v předprodeji v Informačním centru na nám. TGM 
nebo na místě před začátkem představení.

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  od 6. ledna 

   Výstava

Koncertní sál

 
  V koncertním sále je instalována 

VÝSTAVA OBRAZŮ KAROLINY STRAKOVÉ

které jsou tvořeny technikou „enkaustika“, tj. autorka je maluje – žehlí. Objevila ji v roce 2004 a našla v ní ideální způsob, jak vyjádřit svůj bohatý vnitřní svět. Enkaustika jí vyhovuje především tím, že jí dává prostor volně projevit emoce. Spojení horkého vosku, sytých barev a hry světla umožňuje velice tvořivé malování. Každý obraz je dílem určitého rozpoložení a aktuálního stavu mysli, těla, duše i ducha.
   Karolinu těší a naplňuje sdílet své životní pocity s dalšími lidmi. Inspiruje ji svět lidských emocí a cítí se obohacena, když její obrazy lidi oslovují. Jak sama říká: „Díky lidem, kterým se mé obrázky líbí, se můj vnitřní svět rozrůstá.“ Už na základní škole Karolinu přitahovalo umění, toužila malovat. Fascinovaly ji sakrální malby, obdivovala fresky na stěnách kostelů. S nadšením se pokoušela o svá první díla, aby svoji uměleckou dráhu vzápětí předčasně uzavřela s pocitem, že mistrovství proslulých malířů nemůže nikdy dosáhnout. „Umělec ze mě nikdy nebude,“ byla její myšlenka, která v dětství způsobila, že přestala malovat. Až v dospělém věku pak našla techniku, která jí učarovala natolik, že své touhy znovu začala proměňovat ve výtvarná díla. V říjnu 2012 uspořádala v galerii Domova Sue Ryder (Praha) svoji první výstavu pod názvem „Rozpomínám se“. Vystavila zde 26 obrazů plných života, které symbolizovaly její osobní cestu. Většina obrazů byla prodána a někteří návštěvníci se obrátili na autorku s přáním, aby vytvořila obraz přímo pro ně. Začala tedy tvořit i na zakázku a pak následovaly další samostatné výstavy.

Výstava je přístupná v Kulturním domě Josefa Suka v Sedlčanech – v pracovní dny v době od 8.00 do 16.00 hodin a při každé večerní kulturní akci. 

  21. ledna  18.00

   Divadlo - předplatné

Divadelní sál

 
   Čtvrtým představením předplatitelského cyklu divadla je komedii Nikolaje Vasiljeviče Gogola 

REVIZOR

kterou uvádí Spolek divadelních ochotníků Petrovice.

   „Jsme tu všichni? Je zle, jede k nám Revizor!! Pozor, jede k nám Revizor!!! Inkognito!!! Není s ním žádná legrace! Ten nám zvedne mandle! Před časem řídil celý resort! Z něho má vítr i parlament!!! S ministrem hraje karty, k panovníkovi jezdí. Má uši – moc tenký! A hlavně nos!!! Před nikým si nebere servítky!!! Raději si všichni zameťte před vlastním prahem! Najednou strčí hlavu do dveří: „A tady vás mám, milánkové!“ – Hrůza! Je to velký zvíře a nic mu neunikne! To by mohlo vzít moc škaredej konec!!!” 

   Fenomenální oslava lidské hlouposti z pera geniálního ruského autora, který ani 165 let po své smrti nezemřel. Gogol žije! Přijďte se přesvědčit, že obyčejný zázrak je mnohem silnější než neobyčejný lidský omyl. 
  

Vstupné: 120 Kč  •  Délka představení: cca. 100 min (+ přestávka)
Vstupenky je též možné zakoupit v předprodeji v Informačním centru na nám. TGM 
nebo na místě před začátkem představení.

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  24. ledna  19.30

   Koncert

Divadelní sál

 
   První koncert v roce 2018 je skutečně zajímavý a poměrně i netradiční. Dochází v něm k unikátnímu spojení dívčího smyčcového tria INFLAGRANTI s doprovodnou rockovou kapelou a sólového zpěváka skupiny KABÁT – JOSEFA VOJTKA. To vše v pořadu

LIVE AT BROADWAY

   Repertoár je sestavený ze světových hitů napříč žánry (klasika, rock, muzikál). Unikátní forma koncertního vystoupení navazuje na velice úspěšné loňské turné. Síla výjimečnosti tohoto projektu spočívá v netradičním spojení něžných smyčců a rockového slavíka. Každý koncert je originální a s velice působivou atmosférou.
  

Vstupné: 370 – 470 Kč  •  Délka představení: cca. 100 min (+ přestávka)
Vstupenky je též možné zakoupit v předprodeji v Informačním centru na nám. TGM 
nebo na místě před začátkem představení.

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  28. ledna  15.00

   Představení pro děti a rodiče

Divadelní sál 

 
   Pro naše nejmenší diváky a jejich doprovody je připraveno pohádkové představení

ČERTŮV ŠVAGR

které na motivy klasické pohádky Boženy Němcové napsala pro Divadelní společnost Julie Jurištové paní Dana Bartůňková. Tento dětský muzikál vás zavede za hlavním hrdinou Petrem. Zlá a vypočítavá macecha vyžene nevlastního syna z domu a všude ho posílají k čertu. Po sedmi letech se vrací na zem, kde poznává dobré i zlé.

V režii Dany Pražákové hrají: 
Julie Jurištová, Dana Bartůňková, Aneta Krejčíková, Libor Jeník, Radovan Snítil, Daniel Koťan, Michal Dadura
  

Vstupné: 90 Kč  •  Délka představení: cca. 65 min (bez přestávky)
Vstupenky je též možné zakoupit v předprodeji v Informačním centru na nám. TGM 
nebo na místě před začátkem představení.

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  31. ledna  19.30

   Předplatné slova, hudby a poezie

Divadelní sál

 
   V pořadí třetí večer předplatitelského cyklu slova, hudby a poezie bude netradičně v prostředí Divadelního sálu, neboť Koncertní sál je pro tento pořad „malý“. Jedná se o nevšední koncert s průvodním slovem, kde posluchači půjdou spolu s umělci tria HARMONIA BRNO po cestě různých životních etap této slavné zpěvačky. 

HVĚZDY EMY DESTINNOVÉ 
– aneb o Emě a pro Emu

   Ema Destinnová - to je i téma o spisovatelce, překladatelce a především o ženě, která měla své lásky, tajemství a spoustu zajímavých přátel přáteli.
Účinkuje TRIO HARMONIA BRNO – P.A.Přikrylová, M. Buriánková, M. Ondra

  

Vstupné: 200 Kč  •  Délka představení: cca. 75 min (+ přestávka)
Vstupenky je též možné zakoupit v předprodeji v Informačním centru na nám. TGM 
nebo na místě před začátkem představení.

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  POZOR ZMĚNA TERMÍNU PŘEDSTAVENÍ !!! Divadelní sál

 
   Divadelní představení MILOVAT K SMRTI, které bylo naplánováno na úterý 6. února 2018, musí být z vážných důvodů přesunuto 

na pondělí 12. března 2018.

  Jedná se o představení předplatného divadla. Vstupenky zakoupené na toto jednotlivé představení zůstávají v platnosti i pro nový termín, případně je lze vrátit v kanceláři prodeje v Informačním centru na náměstí TGM v Sedlčanech.

  

Vstupné: 250 Kč  • Vstupenky je též možné zakoupit v předprodeji v Informačním centru na nám. TGM nebo na místě před začátkem představení.

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  11. února  15.00

   Představení pro děti a rodiče

Divadelní sál 

 
   Pro naše nejmenší diváky a jejich doprovody je připraveno pohádkové představení

NA SALAŠI ZASE STRAŠÍ

  Juru a Ondru už možná znáte. V pohádce „Na salaši draci jsou“ ukázali, jak jsou stateční, když se za pomoci víly zbavili zlého černokněžníka a poradili si i s drakem. Také jste mohli vidět, jak slavili Vánoce, Velikonoce, masopust i to, jak jim pomohlo zlaté kapradí, které má čarovnou moc. Ale rok ještě neskončil a Jura s Ondrou stojí před dalším nesnadným úkolem. Na salaši se totiž objeví zlá a prohnaná divoženka. Jura s Ondrou budou mít co dělat, aby se jí zbavili. Zvláště, když jejich kamarádka víla ztratí všechna svá kouzla. Jak to všechno dopadne, se dozvíte v pohádce „Na salaši zase straší“. A co víc, poznáte další lidové zvyky a tradice. Uvidíte, jak Jura s Ondrou budou připravovat posvícení, péct brambory, jakou práci jim dá sehnat na svátek svatého Martina husu i to, proč se převléknou za Mikuláše a čerta. 

Hrají: 
Ondra Ivan Remta
Jura   František Kreuzmann
Divoženka Milada Čechová
Víla    Hana Benešová
  


Vstupné: 80 Kč  •  Délka představení: cca. 60 min (bez přestávky)
Vstupenky je též možné zakoupit v předprodeji v Turistickém informačním centru na nám. TGM 34 nebo na místě před začátkem představení.

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  od 12. února 

   Výstava

Koncertní sál

 
  V pondělí 12. února 2018 proběhne od 17.00 hodin v koncertním sále KDJS vernisáž výstavy výtvarných prací žáků 2. ZŠ Propojení Sedlčany, která je uváděna pod názvem 

SVĚT KOLEM NÁS

Vystaveny budou práce mladších i starších žáků školy. Vernisáží nás provede paní Vlaďka Křenková, vedoucí výtvarného kabinetu školy. Během vernisáže zazní také hudební vystoupení včetně školní hymny.

Výstava je přístupná v Kulturním domě Josefa Suka v Sedlčanech – v pracovní dny v době od 8.00 do 16.00 hodin a při každé večerní kulturní akci. 
 

  15. února  19.30

   Koncert

Divadelní sál

 
   Do našeho Divadelního sálu zavítají hudebníci a zpěváci známí zejména z velice populární TV stanice ŠLÁGR. V dvouhodinovém pořadu kapely

ŠLÁGR BAND

vystoupí někteří z oblíbených hudebníků a zpěváků. Kdo z fanoušku této televize by je neznal?

MÁRA
FRANKIE ZHYRNOV
KAREL PETERKA 
a manželé VERONIKA a VÁCLAV ŘIHÁKOVI.

   Repertoár koncertu tvoří oblíbené skladby, například Renáta, Dva, Lásky jedné tmavovlásky, Babička, To je ten náš život, Hraj, Harmonikář, Proč ta vojna zlá, ale i Pretty Woman, Hrníčky s puntíčky a další.

  

Vstupné: 250 Kč  •  Délka představení: cca. 120 min (bez přestávky)
Vstupenky je též možné zakoupit v předprodeji v Turistickém informačním centru na nám. TGM nebo na místě před začátkem představení.

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  20. února  19.30

   Hudebně-zábavný pořad – Dárkový balíček KDJS

Divadelní sál

 
   Posledním představením letošního Dárkového balíčku KDJS je pořad

KOŽÍŠEK JE JAKO HRON!

   Celovečerní zábavný pořad našeho vynikajícího kouzelníka 

PAVLA KOŽÍŠKA 

s všestranným bavičem, populárním imitátorem a zpěvákem 

VLADIMÍREM HRONEM,

který jako kouzelník bude i čarovat. Těžký útok na vaši bránici! Spojení dvou bavičů, které zaručuje skvělou zábavu a strhující kouzelnickou show. 

  

Vstupné: 250 Kč  •  Délka představení: cca. 90 min (+ přestávka)
Vstupenky je též možné zakoupit v předprodeji v Turistickém informačním centru na nám. TGM  nebo na místě před začátkem představení.

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  22. února  19.30

   Koncert – travesti show

Divadelní sál

 
   Travesti skupina Techtle Mechtle společně se skupinou Screamers se představí v novém zábavném pořadu 

„112”

   Známá travesti skupina opět přijíždí s nový pořadem, který tentokrát nazvali tak trochu tajemně „112”. Těšit se opět můžete na slečny Dolores, Paulu, Halinu, Lili, Sašu a Láďu, který Vás provede celým pořadem. Jak samotný název napovídá, v rámci večera se objeví nejrůznější záchranné složky. Vtipy o policistech, hasičích a lékařích jsou přeci věčné. Samozřejmě nebude chybět spousta známých písniček, scének a krásných kostýmů.

Vstupné: v předprodeji 280 Kč, na místě v den konání 300 Kč  •  Délka představení: cca. 120 min (+ přestávka)
Vstupenky je též možné zakoupit v předprodeji v Turistickém informačním centru na nám. TGM  nebo na místě před začátkem představení.

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  27. února  19.30

   Koncert

Divadelní sál

 
   Měsíc únor zakončíme speciálním koncertem populární jihočeské skupiny NEZMAŘI, která v únoru 2018 zahajuje turné ke svému 40. výročí založení. Pořad se jmenuje jednoduše a výstižně

NEZMAŘI
40 let na cestě

   Během tohoto koncertu zazní písničky z počátků skupiny až po žhavou současnost. Diváci uslyší například písničky Ráno bylo stejný, Bodláky ve vlasech, Musíš jít dál, Písek, Růže a samozřejmě nebudou chybět ani další písně ze všech 13 CD, které kapela doposud vydala. Díky videoprojekci posluchači uvidí i spoustu fotografií spojených s historií Nezmarů a jak už to u této partičky chodí … o zábavu nebude nouze!

  

Vstupné: 200 Kč  •  Délka představení: cca. 110 min (bez přestávky)
Vstupenky je též možné zakoupit v předprodeji v Turistickém informačním centru na nám. TGM  nebo na místě před začátkem představení.

ZAKOUPIT VSTUPENKU

 

PLESY V KDJS

 
12. 1. od 20.00   RYBÁŘSKÝ PLES
27. 1. od 19.30   OCHOTNICKÝ PLES 
3. 2. od 19.00   PLES RUGBY
16. 2. od 19.00   PLES TK SLIMKA
17. 2. od 14.00   Velký dětský karneval
23. 2. od 19.30   PLES 2. ZŠ Propojení
24. 2. od 20.00   ŠIBŘINKY TJ TATRAN 
 

DÁLE PŘIPRAVUJEME

 
pondělí 12. 3.    MILOVAT K SMRTI 
Předplatné cyklu divadla
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
čtvrtek 15. 3.   NETOPÝR
Předplatné cyklu divadla
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
neděle 18. 3.   POHÁDKA 
Pro děti a rodiče
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
úterý 20. 3.   HALINA PAWLOWSKÁ
Zábavný pořad
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
úterý 27. 3.   PETRA ŠPALKOVÁ a ATLANTIS 
Předplatné slova, hudby a poezie
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
čtvrtek 29. 3.   TANČÍRNA – BLUE ORCHETRA 
Taneční večer - koncert
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
středa 16. 5.   ČECHOMOR 
Koncert
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU

  

HVĚZDÁRNA | FILMOVÝ KLUB | TANEČNÍ KURZY | KULTURNÍ KALENDÁŘE | ODKAZY | TECHNICKÉ INFORMACE | DOKUMENTY