Zpět na titulní stranuProgram divadla, hudby, poezieProgram kinaProgram předplatitelských cyklůZakoupit vstupenkuKulturní kalendář ke staženíFotogalerie kulturního domu, nahlédnutí do kronikyKontakty

      

  4. prosince  18.00

Koncert

Divadelní sál  

  
   Divadelní sál KDJS bude hostit tradiční 

ADVENTNÍ KONCERT 

V pestrém programu vystoupí sedlčanské sbory ZÁBOJ a ZÁBOJÁČEK pod vedením Vladimíry Severové. Společně s nimi budou účinkovat hudební soubory ZUŠ Sedlčany. Uslyšíme tedy Lidový soubor ZUŠ vedený Evou Mayerovou, soubor INFINITY MELODY vedený Janem Marhoulem a pod taktovkou Moniky Podrázké zahraje i Dechový orchestr ZUŠ.
  

Vstupné: dospělí 100 Kč, děti do 15 let 50 Kč  •  Délka představení: cca 70 minut (bez přestávky)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

 od 25. listopadu

Výstava

Koncertní sál  

  
   PETR SŮSA
ZDENKA MRÁZKOVÁ

Autoři obrazů o sobě napsali:
  „Jmenuji se Petr Sůsa, je mi 56 let a v příštím roce tomu už bude 40 let, co mi dělá malování radost.
   V mládí jsem obdivoval knihu ze sportovního prostředí s názvem Josef Bican – 5000 gólů. Moje letošní padesátá druhá výstava by mohla mít název: Petr Sůsa – 4 166 obrazů.
   Rád střídám oblíbené motivy – krajinky, zátiší, mně dobře známá místa ze Sedlčan, Častoboře, Příčov nebo třeba Vysokého Chlumce. Někdy maluji květiny, akty i náboženské motivy.
   V posledních letech jsem také ilustroval dětské omalovánky a dvě pohádkové knížky.
   Upravoval jsem pár kapliček po okolí a zvláštní i příjemnou kapitolou jsou výzdoby dětských pokojíčků. S největší radostí jsem maloval v pokojíčku svých vnoučátek.
   Tímto vás srdečně zve na výstavu obrazů a těší se na shledanou sedlčanský výtvarník z Dublovic.”


   „Jmenuji se Zdenka Mrázková. Je mi 49 let, žiji v Sedlčanech. Povoláním jsem kadeřnice. Kreslení je mojí vášní již od dětství. Ve svých obrazech se snažím s láskou zachytit krásy přírody a vše, co nám nabízí.”
  

   Výstava je přístupná v Kulturním domě Josefa Suka v Sedlčanech – v pracovní dny v době od 8.00 do 16.00 hodin a při každé večerní kulturní akci. 


  8. prosince  15.00

Pro děti a rodiče

Divadelní sál  

  
   Pro naše nejmenší diváky jsme připravili divadelní pohádku, kterou uvádí pražské „Divadlo D5“ a jmenuje se

PŘÍBĚHY VODNÍKA ČESÍLKA

   V malém rybníčku v lukách pod městem Jičínem bydlí důvtipný vodník Česílko a s ním jeho nerozlučný kamarád, velký kapr Osmikiláč. Když se chce kapr obrátit na druhou stranu, musí vodník Česílko vylézt z vody do rákosí a tam počkat, až se Osmikiláč překulí z boku na bok. Bývá mu přitom dlouhá chvíle, a tak se naučí hrát karty s dubovými listy nebo tančit s půvabnou vílou Andulkou. Poklidný život jim však záhy naruší zámecký Knížepán, který by rád dostal vílu Andulku za ženu a Osmikiláče na talíř. Podaří se Česílkovi kapra zachránit? A stane se Česílko nakonec Andulčiným ženichem anebo se Andulka provdá na zámek do Jičína? To všechno a ještě mnohem více se dozvíte v naší nové pohádce Příběhy vodníka Česílka!

Vstupné: 90 Kč  •  Délka představení: cca 60 minut (bez přestávky)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  11. prosince  19.30

Koncert

Divadelní sál  

  
   V divadelním sále se uskuteční - bohužel s největší pravděpodobností - poslední sedlčanský koncert legendární hudební skupiny

SPIRITUÁL KVINTET

   Jak je mezi hudební veřejností známo, tak se tato skvělá stálice české hudební scény rozhodla ukončit počátkem roku 2020, tj. po úctyhodných šedesáti letech, svoji koncertní činnost. Proto jsme velice rádi, že budeme moci na našem jevišti uvítat toto skvělé seskupení, které zahraje své největší hity v sestavě:

Jiří Tichota - šestistrunná kytara, zpěv, kapelník
Zdenka Tichotová - zpěv, perkuse
Veronika Součková - zpěv, perkuse
Jiří Holoubek - zpěv, dvanáctistrunná kytara
Dušan Vančura - zpěv, kontrabas
Jiří Cerha - zpěv, perkuse
Pavel Peroutka - zpěv, kontrabas.

  

Vstupné: 350  •  Délka představení: cca 90 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  19. prosince  18.00

Představení ZUŠ Sedlčany

Divadelní sál  

  
   V divadelním sále se uskuteční představení 

PUTOVÁNÍ DO BETLÉMA

   Je to adventní pohádka pro diváky od 5 do 90 let. Je inspirovaná příběhem z knihy Kouzelný kalendář od Josteina Gaardera. Malá Elizabeth se vydá za ovečkou na cestu časem i prostorem do Betléma, kde se právě v roce 0 narodil Ježíš. Hrají, tančí a doprovázejí děti literárně - dramatického, tanečního a hudebního oboru ZUŠ Sedlčany. V představení účinkuje 50 dětí ve věku 7 - 17 let. Přijďte si projít cestu do Betléma společně s námi. 
  

Vstupné: dospělí 100 Kč, děti do 15 let 50 Kč  •  Délka představení: cca 50 minut (bez přestávky)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  21. prosince  15.00

Divadlo – písničkové představení

Divadelní sál  

  
   Společnost Mottygo s.r.o. uvádí

ŠTÍSTKO A POUPĚNKA – AŤ ŽIJÍ POHÁDKY!

  V zbrusu novém představení se Štístko a Poupěnka se svými broučky dostanou do pohádkového lesa.
   Natrefí na skřítka Tik Ťaka, kterého ještě nikdo nechytil. Naučí Pyšnou princeznu kouzelná slůvka. Pomůžou Karkulce, aby jí nesežral vlk. Potkají Jeníčka a Mařenku a perníkovou chaloupku. Budou si hrát na Pejska a Kočičku. Dokonce jim bude plnit sny Zoubková víla. Budeme papat ovoce a zeleninu se supermanem Mňamáčkem. Nezapomenou, že jen Kamarádi drží všichni za jednoho a jeden za všechny. A samozřejmě zahrají a zazpívají svoje osvědčené hity, které broučkové tak milují.
   Těší se na vás Štístko a Poupěnka na představení: Ať žijí pohádky!

Vstupné: 195 Kč každá osoba (dospělý i každé dítě bez omezení věku) musí mít platnou vstupenku. •  Délka představení: cca 60 minut (bez přestávky)  •  Vstupenky je možné zakoupit výhradně v síti Ticketportal! 

ZAKOUPIT VSTUPENKU V SÍTI
TICKETPORTAL
 

  26. prosince  16.00

Vánoční koncert

Divadelní sál  

  
   V sále sedlčanského divadla se uskuteční tradiční poslední akce kalendářního roku 

VÁNOČNÍ KONCERT 2019

   Hlavním protagonistou letošního koncertu bude oblíbená českobudějovická skupina 

NEZMAŘI

která si ke spolupráci na část koncertu přizvala místní dětský sbor 

ZÁBOJÁČEK

Takže mimo tradičních písní této populární skupiny zazní i písně vánoční a oba účinkující soubory zazpívají společně i vánoční koledy.
  

Vstupné: 280 Kč  •  Délka představení: cca 100 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

 

DÁLE PŘIPRAVUJEME

 
úterý 7. 1.   O ČEM SE NEVÍ
Předplatné poezie
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
čtvrtek 16. 1.   VZHŮRU DOLŮ
Divadlo – Dárkový balíček KDJS
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
pondělí 20. 1.   PARTIČKA
Show
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU V SÍTI
TICKETSTREAM
čtvrtek 23. 1.   MADAME RUBINSTEIN
Předplatné divadla
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
neděle 26. 1.   OBUŠKU, Z PYTLE VEN!
Pořad pro děti a rodiče
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
úterý 28. 1.   PETR KOLÁŘ – „ACOUSTICS“
Koncert
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
středa 29. 1.   POSEDLÍ DAKAREM
Beseda
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
úterý 18. 2.   MISS DIETRICH LITUJE
Divadlo
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
neděle 23. 2.   MALINA BROTHERS
Koncert
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
pondělí 24. 2.   TANČÍRNA - TRAVESTI SHOW
Divadlo
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
čtvrtek 2. 4.   CAVEMAN
Divadlo
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU

  a dále...

   

JOSEF DVOŘÁK (zábavný pořad), DVA NAHATÝ CHLAPI (divadlo), POKÁČ (koncert), SNĚHURKA (pořad pro děti a rodiče), J.A.NÁHLOVSKÝ + P. ŠTROS (zábavný pořad), SAMSON A JEHO PARTA (koncert), RIGOLETO (divadlo), PETRA ŠPALKOVÁ (předplatné poezie), KRÁS(K)A NA SCÉNĚ (divadlo), HOUSLE (divadlo), VĚRA MARTINOVÁ (koncert), …

  

HVĚZDÁRNA | FILMOVÝ KLUB | TANEČNÍ | KULTURNÍ KALENDÁŘE | ODKAZY | TECHNICKÉ INFORMACE | DOKUMENTY, GDPR