Zpět na titulní stranuProgram divadla, hudby, poezieProgram kinaProgram předplatitelských cyklůZakoupit vstupenkuKulturní kalendář ke staženíFotogalerie kulturního domu, nahlédnutí do kronikyKontakty

      

  15. října  19.30

Koncert

Divadelní sál  

  
   Po úspěšných koncertech ÚSTŘEDNÍ HUDBY ARMÁDY ČESKÉ REPUBLIKY, kterou jsme v Sedlčanech již vícekrát uvítali, máme letos příležitost na sedlčanském jevišti vidět a slyšet další skvělý soubor. 

BIG BAND ÚSTŘEDNÍ HUDBY AČR

   Jako hostujícího sólistu tohoto orchestru uslyšíme letošního jubilanta a výborného zpěváka, kterým je

JOSEF LAUFER.

   Klasický Big Bandový repertoár, skvělý orchestr i sólisté jsou zárukou výjimečného hudebního zážitku.
  

Vstupné: 280 Kč  •  Délka představení: cca 85 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

 od 3. září

Výstava

Koncertní sál  
  
   První výstava nové kulturní sezony nese název

KVĚTINY, LOUKY, LESY

   Svá díla nám představí náš domácí sedlčanský autor 

STANISLAV KADLEC

   Výtvarné činnosti se věnuje již mnoho let. Narodil se v Příbrami v roce 1951, do svých 22 let žil v Jincích a v Sedlčanech žije a tvoří od roku 1973.
   Autor o sobě napsal: „Celý život se učím od mnohých malířů, to co mne zajímá je hlavně dojem a intuitivní pojetí. Snažím se zachytit vnitřní aspekt přírody - světlo v ní. Budou vystaveny hlavně nové obrazy za poslední dva roky i některé starší. Větší prostor než doposud dostanou květiny ať už ve formě klasické jako zátiší či jako součást přírody.“

Výstav trvá do 16. října 2019.

   Výstava je přístupná v Kulturním domě Josefa Suka v Sedlčanech – v pracovní dny v době od 8.00 do 16.00 hodin a při každé večerní kulturní akci. 

 od 18. října

Výstava

Koncertní sál  
  
   Další výstava, kterou nabídneme našim návštěvníkům je nazvána 

KRAJINA V OBRAZECH

   Její autor - malíř z podblanicka JOSEF BURKHARD se věnuje výtvarnému umění již od svého mládí. Je členem mezinárodního uměleckého projektu tolk.cz, který prezentuje tvorbu umělců po celém světě, Podblanické galerie ČSOP Vlašim a klubu přátel PG a ART galery.
   Žije a tvoří v Načeradci pod Blaníkem. První výstava byla uskutečněna v roce 2004 v Sedlčanech, která měla úspěch. Pro velmi kladné ohlasy prezentuje svá díla v dalších městech naší republiky např. ve Vlašimi, Benešově, Pelhřimově, Praze, Kolíně a dalších. K tvorbě malíř používá klasickou techniku olejomalby. Jeho vzorem a učitelem byl světově uznávaný malíř Bob Ross. Tyto obrazy jsou odrazem malířova ducha a charakteru. Malování je pro něj blahodárný čas dávající mu pocit klidu a svobody.

   Výstava je přístupná v Kulturním domě Josefa Suka v Sedlčanech – v pracovní dny v době od 8.00 do 16.00 hodin a při každé večerní kulturní akci. 

  19. října  19.00

Rock’n’rollový večírek

Společenský sál  

  

  24. října  19.30

Předplatné divadla

Divadelní sál  

  
   V divadelním sále se uskuteční další představení letošního předplatitelského cyklu divadla, kterým je hra Miluše Dreiseitlové a Zuzany Kožinové

„JEDNA A JEDNA JSOU TŘI”
…aneb Jak to tedy bylo Antoníne?

   Hra nám přibližuje dvě osudové ženy Antonína Dvořáka, milující ženu Annu a milovanou tajnou lásku Josefinu. Obě ženy vedou imaginární dialog o svém osudovém muži, rozdělený do klíčových epizod jejich pozoruhodného společného života od Dvořákových hudebních začátků a prvních úspěchů v Praze, přes turné Evropou až k slavné premiéře Novosvětské symfonie v New Yorku. Ústřední myšlenkou hry je věčná pravda filosofů života, že žít s bytostí milující je větší štěstí, než snít o životě s bytostí milovanou, protože štěstí nelze vysnít, jen prožít.

V režii Libora Hrušky hrají: 
Kateřina Seidlová, Lucie Kožinová a Zuzana Kožinová.

Uvádí Divadelní společnost Karel Soukup
  

Vstupné: 280 Kč  •  Délka představení: cca 75 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  26. října  19.30

Autorské čtení + beseda

Divadelní sál  

  
   Slavný americký spisovatel Robert Fulghum nalezl v České republice druhý domov. Patří zde k nejpopulárnějším spisovatelům a za všechny ty roky, co k nám jezdí, je už daleko více „náš“ než jejich. Teď přijíždí ještě jednou objet Česko a poznat se osobně s co největším množstvím svých čtenářů, které má rád stejně jako oni jeho.

ROBERT FULGHUM JE OPRAVÁŘ OSUDŮ!

   Komponovaný večer plný zábavy, během kterého je cokoliv možné a nic není úplně jisté – jen to, že Robert Fulghum bude na místě a diváci budou mít příležitost zeptat se jej úplně na cokoli. Uvidíte scénické čtení, pozveme vás do hospody U Devíti draků a jedné ovce a seznámíte se s dějem posledního románu Roberta Fulghuma Opravář osudů. A že je s čím seznamovat! Jde přece o román, který napsal pro svoje české fanoušky a který se v Česku odehrává!

Autor: Robert Fulghum, Úprava: Tereza Verecká
Hrají: Diana Toniková/Martina Šindelářová, Ladislav Odrazil/Petr Jeřábek, Robert Fulghum
  

Vstupné: 150 Kč  •  Délka představení: cca 75 minut (bez přestávky)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  28. října  15.00

Pro děti a rodiče

Divadelní sál  

  
   Pro naše nejmenší diváky jsme připravili divadelní zpracování kultovního večerníčku 

MAXIPES FÍK

   Příhody malé holčičky Áji a jejího kamaráda velkého psa - Maxipsa Fíka. Divadelní zpracování slavného večerníčku ...
Hrají: Zdeněk Tomeš, Patrik Vojtíšek, Rostislav Trtík

Představení uvádí Kulturní portál.cz.
  

Vstupné: 90 Kč  •  Délka představení: cca 70 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  29. října  19.30

    VSTUPENKY                     Divadlo

Divadelní sál  
  30. října  19.30     VSTUPENKY  
  31. října  19.30     VSTUPENKY  

  
   Spolek divadelních ochotníků Sedlčany Vás srdečně zve na poslední 3 reprízy bláznivé hudební retro-komedie Jiřího Janků a Petra Svojtky 

60’s aneb ŠEDESÁTKY

   Prostřednictvím příběhu retrofila máte poslední a jedinečnou možnost vrátit se do dob, kdy klukům rostly dlouhé vlasy, láska nebyla sprostým slovem a z rádií zněl hit za hitem! 
   V režii Richarda Otradovce hrají a zpívají: Jiří Dundr, Miloslava Kelichová, Tereza Boučková, Pavel Heran, Jaroslav Repetný, Sláva Bloch, Kateřina Skalská, Richard Otradovec, Pavel Žak, Renata Volková, Renata Holoubková a Miroslav Bouček.
   Hudbu k představení, které bylo s úspěchem sehráno v dubnu letošního roku, nahráli členové sedlčanského big bandu Blue Orchestra pod vedením Pavla Fořta.
  

Vstupné: 130 Kč  •  Délka představení: cca 120 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

 

DÁLE PŘIPRAVUJEME

 
středa 6. 11.   KONCERT UČITELŮ ZUŠ SEDLČANY
koncert
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
čtvrtek 7. 11.   …NA HRUŠCE SEDÍ DIKTÁTOR 
Předplatné divadla
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
úterý 12. 11.   ZAHRADNÍ SLAVNOST 
divadlo
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
středa 13. 11.   KAREL KAHOVEC, VIKTOR SODOMA + G&B
Vzpomínka na Petra Nováka
Koncert
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
sobota 16. 11.   NOC DIVADEL
Celostátní akce divadel
  
neděle 17. 11.   KOUZELNÁ ŠKOLKA 
– MICHAL K SNÍDANI

Zábavný program pro děti
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
středa 20. 11.   NA SPRÁVNÉ ADRESE
Divadlo mimo předplatné
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
čtvrtek 21. 11.   BLUE ORCHESTRA
Koncert
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
úterý 26. 11.   DOPISY OLZE 
Předplatné cyklu slova, hudby a poezie
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
čtvrtek 28. 11.   STRAHOVANKA 
Koncert
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
středa 4. 12.   ADVENTNÍ KONCERT
Koncert
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
středa 11. 12.   SPIRITUÁL KVINTET
Koncert
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
čtvrtek 19. 12.   PUTOVÁNÍ DO BETLÉMA
Divadlo – Vánoční představení ZUŠ
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
čtvrtek 26. 12.   VÁNOČNÍ KONCERT
koncert skupiny Nezmaři 
s dětským sborem Zábojáček

  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
středa 29. 1.   POSEDLÍ DAKAREM
Beseda
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU

  a dále...

   

ADVENTNÍ KONCERT – ZÁBOJ a ZUŠ, VODNÍK ČESÍLKO (pořad pro děti), VÁNOČNÍ KONCERT ZÁBOJ A ZÁBOJÁČEK (koncert), NEZMAŘI (Vánoční koncert), PARTIČKA, VZHŮRU DOLŮ, DAKAR 2020, MADAM RUBINSTEIN, OBUŠKU Z PYTLE VEN, JOSEF DVOŘÁK, DVA NAHATÝ CHLAPI, MALINA BROTHERS, J.A.NÁHLOVSKÝ + P. ŠTROS, SNĚHURKA, SAMSON A JEHO PARTA, ROGILETO, KRÁS(K)A NA SCÉNĚ, HOUSLE, …

  

HVĚZDÁRNA | FILMOVÝ KLUB | TANEČNÍ | KULTURNÍ KALENDÁŘE | ODKAZY | TECHNICKÉ INFORMACE | DOKUMENTY, GDPR