Zpět na titulní stranuProgram divadla, hudby, poezieProgram kinaProgram předplatitelských cyklůZakoupit vstupenkuKulturní kalendář ke staženíFotogalerie kulturního domu, nahlédnutí do kronikyKontakty

      

  22. února  14.00

Maškarní karneval pro děti

Společenský sál  

  
   Do Společenského sálu Vás i v letošním roce zveme ve spolupráci s KLUBEM VELKÁ KOBRA na tradiční

VELKÝ DĚTSKÝ KARNEVAL

   Letos se koná již 27. ročník. A jako již tradičně Vás čekají soutěže a hry, mnoho hudby a tance, občerstvení, volba nejhezčí a nejkurióznější masky a hlavně hodně pěkné zábavy.

Vstupenky je možné si zakoupit pouze před začátkem karnevalu v pokladně KDJS. Akce trvá do 17.00 hodin.
  

  23. února  19.00

Koncert

Divadelní sál  

  
   Do Divadelního sálu Vás zveme na velice zajímavý koncert skvělé skupiny muzikantů, protože

MALINA BROTHERS SLAVÍ 10 LET 

   Bratři Malinové, tedy banjista Luboš (Druhá tráva), kytarista Pavel a houslista Josef se společně sešli na pódiu v unikátním projektu nazvaném Malina Brothers, ke kterému přizvali ještě kontrabasistu Pavla Peroutku. Za několik posledních dekád se objevili jako hudebníci či producenti snad na všech důležitých albech tohoto žánru u nás. Mj. spolupracovali s Robertem Křesťanem, Pavlem Bobkem, Věrou Martinovou, Wabim Daňkem, Charliem McCoyem (Bob Dylan, Elvis Presley) aj. Mají za sebou řadu koncertů v USA i na domácích pódiích. Vydali tři řadová CD a na jaře 2019 natočili DVD s hosty Charliem Mc Coyem a Kateřinou García. Skupina v roce 2020 slaví deset let existence a v rámci TOUR 2020 představí nové DVD i v Sedlčanech. 

Vstupné: 220  •  Délka představení: cca 100 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  24. února  19.30

Travesti show

Divadelní sál  

  
   Travesti show Techtle Mechtle a Kočky v novém pořadu

TANČÍRNA 

   přijíždí znovu do našeho města. Na své si přijdou však nejen milovníci tance, ale také dobré zábavy a legrace. Novou posilou souboru je pro letošní sezónu nejmenší travesti umělec v Čechách – slečna Saša. Malá je však jen svým vzrůstem, na jevišti jí rozhodně nepřehlédnete. Samozřejmě se na Vás těší známé oblíbené tváře – Dolores, Cathrin a Gina. Přijďte se přesvědčit, jak snadno se z pánů Lukáše, Martina, Jirky a Alexandra stanou známé zpěvačky, které při svých vystoupeních parodují. Tančírna Vás zaručeně roztančí a zapomenete na všechny starosti!

Vstupné: v předprodeji 290 Kč, na místě 310 Kč  •  Délka představení: cca 110 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

 od 18. února

Výstava

Koncertní sál  

  
   VÝSTAVA MLADŠÍCH ŽÁKŮ 
VÝTVARNÉHO OBORU ZUŠ SEDLČANY 2020

   Pedagogové: Diana Pinkasová, Lenka Feldsteinová a Vladimíra Křenková o výstavě napsali:
   V letošním roce pracujeme na velmi aktuálním tématu. Poznáváme, zkoumáme, vymýšlíme, jak chránit naši přírodu okolo nás. S nejmladšími objevujeme krásy lesa četbou knížky Neplač, Muchomůrko od Daisy Mrázkové, Ptačí sněm a Cestu do Pravěku. Poznáváme, zkoumáme vrstvy pod zemí od jádra Země až po kořeny stromů, co se děje ve vzduchu a jak reagují živočichové na současnou krajinu. Vydali jsme se na objevnou cestu s přírodovědcem Charlesem Darwinem, zaměřili se na práci archeologů a ochranářů přírody. Přemýšlíme, jak člověk vyspělé společnosti bohužel často zneužívá přírodu a v jakém přebytku.

   Vernisáž výstavy se koná v úterý 18. února od 17.00 hodin.

   Výstava je přístupná v Kulturním domě Josefa Suka v Sedlčanech – v pracovní dny v době od 8.00 do 16.00 hodin a při každé večerní kulturní akci. 


  3. března  19.30

Divadlo - předplatné

Divadelní sál  

  
   Do divadelního sálu Vás zveme na určitě zajímavou a velice výpravnou (po stránce obsazení i scény) divadelní hru – historickou fresku s aktuálním tématem lidské identity 

KRÁS(K)A NA SCÉNĚ

  Londýn. Rok 1662. Král Karel II. vydává zákaz hraní ženských postav mužskými herci. Edward Kynaston, herec, který je na vrcholu díky svým ženským hrdinkám, začíná hrát zásadní hru svého života. Co když žije skutečný život jen na prknech s vůní divadelních šminek a v reálném životě je jen bezradným pozorovatelem? To vše ve světě, který se stal navíc nelítostným a bez náznaku soucitu či pochopení. „Jako žena mohu být i tím, čím nemohu být jako muž”. 
   Hrají členové Městského divadla Mladá Boleslav. V hlavní roli 

Daniel Bambas 
– držitel ceny Thálie
  

Vstupné: 350  •  Délka představení: cca 140 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  10. března  19.30

Koncert

Divadelní sál  

  
   Po úspěšném a zcela vyprodaném minulém tour vyráží 

POKÁČ

na jarní část koncertů k nové desce Úplně Levej. Jedna z jeho zastávek je i koncert v Sedlčanech. Jako host tohoto populárního písničkáře vystoupí Pavel ČADEK.

  

Vstupné: 350  •  Délka představení: cca 95 minut (bez přestávky)  •  Vstupenky je možné zakoupit výhradně u SMSTICKET. 

Prodej vstupenek výhradně 
u SMSTICKET

  12. března  19.00

Divadlo - předplatné

Divadelní sál  

  
   Zveme Vás na slavnostní divadelní představení – součást 56. ročníku tradičního Hudebního festivalu SUKOVY SEDLČANY. V letošním roce uvádíme jednu z nejslavnějších stálic operního repertoáru, italskou operou z pera skladatele Giuseppe Verdiho

RIGOLETTO

   Opera měla svou premiéru roku 1851, kdy se libretista Francesco Maria Piave nechal výrazně inspirovat slavnou hrou Victora Huga „Král se baví”. Samotná hra, stejně jako její pozdější hudební zpracování, je kromě jiného především kritickou sondou nekompromisně dokládající obraz vulgární, obscénní, marnivé společnosti, jež se ocitá v zářném kontrastu s citem bezvýhradným, samozřejmým, s citem bez otazníků, s křehkým vztahem otce a dcery. I z těchto důvodů byla hra ve své době pod velmi silným tlakem tehdejší cenzury a její osud nebyl zdaleka jednoduchý. 
   Hrají členové operního souboru a orchestru Divadla F. X. Šaldy z Liberce.
Dirigent: Martin Doubravský. Režie: Oldřich Kříž.

  


Vstupné: 450  •  Délka představení: cca 160 minut (+ 2 přestávky)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  17. března  16.00

 VSTUPENKY 

Divadlo – vyhrazeno pro důchodce Divadelní sál  
  18. března  19.30  VSTUPENKY  Divadlo – pro veřejnost  

  
   Sedlčanský divadelní spolek NAŠLOSE, z.s. uvádí detektivní hru francouzského dramatika Roberta Thomase 

OSM ŽEN

kterou proslavil také půvabný hudební film Francois Ozona z roku 2002. 

   „Byl jednou jeden hodný muž a kolem toho muže bylo osm žen… Bojoval, jak nejlíp uměl, ale ty ženy byly silnější než on. Večer si šel ten chudák lehnout, unavený, zničený, zrazený. A pak to začalo…“
   Na zasněženém sídle uprostřed pustiny, které patří oblíbenému a úspěšnému podnikateli Marcelovi, se sjíždí na Vánoce celá rodina. Je tu jeho žena Gábi, která má velmi ráda své pohodlí a luxus, starší dcera Zuzanka, studující bez dohledu rodičů v Anglii, mladší dcera Káťa, drzá a provokující puberťačka, Gábinina sestra Augusta, hysterická stará panna, jejíž nezdar v hledání partnera odnášejí všichni kolem a Marcelova tchýně, babička, žijící pohodlně u své dcery, kterou, jak říká, zbožňuje. Do domu občas zavítá i Marcelova svůdná sestra Blanka, cynická a životem otrkaná „údajná oběť mužů“ a do kruhu nejbližších patří i stará hospodyně Chanelová, která zná nejedno tajemství tohoto domu, stejně jako mladá pohledná komorná Luiza, která si umí jít tvrdě za svým. Během jedné prazvláštní noci se osudy všech náhle protnou. Marcel je zabit a začíná nelítostné amatérské pátrání po vrahovi, během kterého vychází najevo nejedno překvapení. Charaktery všech zúčastněných dam se začínají tříbit, sněhová vánice za okny sílí a přichází čas na detektivku jako z románů Agathy Christie. Zanedlouho už totiž z domu není úniku, klubko polopravd a lží se zaplétá čím dál víc a nic ve skutečnosti není, jak se zdá! Užijte si s námi francouzský retro šarm této slavné hry plné napětí i lehké nadsázky a těšte se na skvělé herecké příležitosti, připravené pro našich osm hereček!!!
   „Jedna z nás lže a to je vrah. Ale ostatní lžou taky… Samozřejmě z jiných důvodů, a proto nemůžeme vraha vypátrat. Musíme být k sobě asi upřímnější, jinak… já nevím.”

   V režii Pavla Vopata  hrají: Jitka Jandová, Petra Belková, Jana Durďáková, Olga Šafrová, Olga Laštovičková, Jana Roškotová, Lída Hegerová, Eliška Hegerová

Hudební doprovod: Jakub Benetin
  

Vstupné: 150 Kč (představení pro důchodce 80 Kč)  •  Délka představení: cca 120 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 
  20. března  19.00

Koncert 

Společenský sál  

  
   Do Společenského sálu Vás i v letošním roce zveme na

BENEFIČNÍ KONCERT PRO KŘÍDLA

  Letos vystoupí na podporu DOMÁCÍHO HOSPICE KŘÍDLA sedlčanští umělci – hudební 

DUO Anna Chmelařová & Emily Steele

populární divadelní uskupení 
ZÁŽEH
 

a kapela 
PRVNÍ KÁVA


  

Vstupné: 150  •  Délka představení: cca 180 minut (+ 2 přestávky)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

 od 21. března

Výstava

Koncertní sál  
  
  V pořadí třetí výstavou roku 2020, kterou nabídneme našim návštěvníkům je výstava obyvatelky nedaleké obce Líchovy 

OLGY PÍRKOVÉ

Výstava má poetický název 

MOJE DUŠE

a jak sama autorka říká – je to „kreslení forem a poezie“. Na vernisáž jste srdečně zváni nejen ke shlédnutí výtvarných děl, ale také na autogramiádu nové knihy Olgy Pírkové, která v těchto dnech vychází jako její prvotina a naše shodný název jako výstava – tedy MOJE DUŠE.

   Vernisáž výstavy se koná v sobotu 21. března ve 14.00 hodin.

   Výstava je přístupná v Kulturním domě Josefa Suka v Sedlčanech – v pracovní dny v době od 8.00 do 16.00 hodin a při každé večerní kulturní akci. 


  25. března  19.30

Večer slova, hudby a poezie - předplatné

Koncertní sál  

  
   Do Koncertního sálu Vás zveme na další večer předplatitelského cyklu nazvaný

VEČER HUDBY A POEZIE

   V klasickém pořadu uslyšíme poezii českých autorů – Jaroslava Seiferta, Vítězslava Nezvala, Václava Renče a dalších. Zazní hudební skladby autorů Giacoba Baseva Cervetta, Antonína Dvořáka, Alexandra 
Arutjunjana a dalších.

Účinkují:
PETRA ŠPALKOVÁ - umělecký přednes
JAN SLÁDEČEK - violoncello
VÍTĚZSLAV PODRAZIL - klavír

  

Vstupné: 220  •  Délka představení: cca 100 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  27. března  19.00

Koncert

Divadelní sál  

  
   Do Divadelního sálu Vás zveme na koncert britského universitního orchestru

DURHAM UNIVERSITY ORCHESTRAL SOCIETY

   Toto těleso se skládá ze dvou orchestrů: Symfonického orchestru a Komorního orchestru. Obě tělesa jsou plně vedena studenty, což znamená, že všichni členové a dirigenti jsou studenti univerzity. Pravidelně proto vítají hosty, profesionální dirigenty, jako jsou například Peter Stark a Richard Dickins. Již několik let podnikají každý rok na jaře turné po Evropě, které se setkává s velice úspěšným ohlasem. V minulosti již navštívili Madrid, Berlín, Prahu, Vídeň, Budapešť, Lublaň a naposledy například Barcelonu. Tentokrát přijedou k nám do Sedlčan a zazní skladby špičkových skladatelů. Symfonie č. 35 – W. A. Mozarta, Náhrobek Couperinův – Maurice Ravela, Předehra ke Strace zlodějce – Gioacchina Rossiniho a Symfonie č. 9 – Antonína Dvořáka. 
  

Vstupné: 90  •  Délka představení: cca 60 minut (bez přestávky)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  29. března  15.00

Pro děti a rodiče

Divadelní sál  

  
   Nezapomínáme ani na naše nejmenší diváky, a protože se Velikonoce blíží, tak jsme připravili divadelní představení oblíbeného Divadla POHÁDKA z Prahy

VESELÉ VELIKONOCE

   Velikonoční zajíček na svém jarním putování má neobyčejná malovaná vajíčka, která v sobě ukrývají nejen lidová říkadla a velikonoční obyčeje, ale také nejednu pohádku ... tedy ... Hody hody doprovody máme vajíčka pohádkový .... 

  

Vstupné: 90  •  Délka představení: cca 60 minut (bez přestávky)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  31. března  18.00

Koncert 

Divadelní sál  

  
   Do Divadelního sálu Vás zveme na jarní

KONCERT PĚVECKÝCH SBORŮ

   Letos vystoupí tradiční účinkující, kterými bude sedlčanský Smíšený sbor ZÁBOJ Sedlčany a Dětský pěvecký sbor ZUŠ Sedlčany ZÁBOJÁČEK. O hudební doprovod se postarají učitelé ZUŠ Sedlčany
   Mimo těchto dvou místních sborů vystoupí také hostující sbor, a lze říci téměř „sbor družební”, kterým je ZÁBOJ PELHŘIMOV. Program bude složen ze skladeb širokého žánrového spektra – známých i méně známých skladeb našich i zahraničních autorů.
  

Vstupné: 150  •  Délka představení: cca 180 minut (+ 2 přestávky)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. 

ZAKOUPIT VSTUPENKU

 

DÁLE PŘIPRAVUJEME

 
čtvrtek 2. 4.   CAVEMAN
Divadlo
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
úterý 14. 4.   SAMSON A JEHO PARTA
Koncert při stolové úpravě
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
úterý 21. 4.   METROPOLITAN JAZZ BAND 
a EVA EMINGEROVÁ

Koncert
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
sobota 25. 4.   MRAVNOST NADE VŠE
Divadlo - Spolek divadelních ochotníků Sedlčany
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
pondělí 27. 4.   MRAVNOST NADE VŠE
Divadlo - Spolek divadelních ochotníků Sedlčany
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
úterý 28. 4.   MRAVNOST NADE VŠE
Divadlo - Spolek divadelních ochotníků Sedlčany
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
středa 29. 4.   MRAVNOST NADE VŠE
Divadlo - Spolek divadelních ochotníků Sedlčany
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
úterý 5. 5.   ÚSMĚVY PEPY NÁHLOVSKÉHO
Zábavný pořad
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
čtvrtek 14. 5.   VĚRA MARTINOVÁ
Koncert
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
čtvrtek 21. 5.   HOUSLE
Divadlo - Divadlo Ungelt
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU

  a dále...

   

HOUSLE (divadlo UNGELT), TADY BYDLÍM JÁ (divadlo), MLADOTA ENSEBLE (koncert), SUKŮV KOMORNÍ ORCHESTR (koncert), SEDLČANSKÁ VONIČKA (koncert), ANDREA KALIVODOVÁ (koncert), LUKÁŠ PAVLÁSEK (show), LOTRANDO A ZUBEJDA (pro děti a rodiče), RADŮZA (koncert), O KLUKOVI Z PLAKÁTU (pro děti a rodiče), ŽEBRÁCKÁ OPERA (divadlo)

  

HVĚZDÁRNA | FILMOVÝ KLUB | TANEČNÍ | KULTURNÍ KALENDÁŘE | ODKAZY | TECHNICKÉ INFORMACE | DOKUMENTY, GDPR