Zpět na titulní stranuProgram divadla, hudby, poezieProgram kinaProgram předplatitelských cyklůKulturní kalendář ke staženíFotogalerie kulturního domu, nahlédnutí do kronikyKontakty

  23. listopadu  20.00

  film Česko – režie Václav Kadrnka (2017)

Představení Filmového klubu Sedlčany
  
KŘIŽÁČEK

Křižáček je „historická roadmovie” odehrávající se v době vrcholného středověku a inspirovaná romantickou básní Jaroslava Vrchlického. Malý chlapec ovlivněn legendami o dětských křížových výpravách utíká z domova a jeho otec, skutečný rytíř Bořek (Karel Roden) se vydává na takřka marnou pouť za jeho nalezením. Václav Kadrnka (Osmdesát dopisů) opět natočil meditativní film s velmi originální filmovou řečí, který nabízí neobvyklý zážitek. Umělecké kvality filmu ocenila i porota MFF Karlovy Vary, kde Křižáček získal letos cenu za nejlepší film. 
   Film uvedeme za účasti režiséra Václava Kadrnky.

Délka představení: 90 min.

 
  24. listopadu  20.00

  film USA – akční, dobrodružný (2017)

 
  
MUMIE

V Egyptě před dvěma tisíci let se velmi ambiciózní princezna Ahmanet chystala na převzetí vlády po svém otci. Pro naplnění svého cíle se neváhala spojit s temnými silami a provádět věci, z nichž tuhla krev v žilách. Potrestali ji mumifikací za živa a pohřbili tak, aby ji nikdo nenašel...Hrají T. Cruise, S. Boutella a další.

Mládeži do 12 let nevhodné • Délka představení: 110  min. • vstupné: 90 Kč

 
  25. listopadu  20.00

  film Francie – drama (2017)

 
  
ŽIVOT ZA ŽIVOT

Tři mladí surfaři si za úsvitu vyjedou na rozbouřené moře. Když jedou o pár hodin později domů, stane se nehoda. Jeden z nich, Simon, zůstává zcela odkázán na lékařské přístroje a zdá se že jeho šancena přežití je mizivá... Hrají T. Rahim a další.

Mládeži do 12 let nevhodné • Délka představení: 104 min. • vstupné: 100 Kč

 
  1. prosince  20.00

  film USA – koncert (2017)

 
  
METALLICA QUEBEC MAGNETIC

Koncertní klenot Quebec Magnetic je unikátním, precizně zpracovaným záznamem legendární show. Takhle hraje kapela na svém vrcholu... Ještě před beznadějně vyprodaným koncertem v dubnu 2018 uvolnila legenda metalu kapela METALLICA na jeden večer do českých kin projekci svého nezapomenutelného koncertu Metallica Quebec Magnetic.

vstupné: 200 Kč

 
  2. prosince  20.00

  film Francie – drama (2017)

 
  
VÍNO NÁS SPOJUJE

Jean již dlouho cestuje po světě, ale jeho otec vážně onemocněl, a tak se vrací do krajiny svého dětství. Po otcově smrti se musí spolu se dvěma sourozenci rozhodnout, co bude se zděděným
rodinným vinohradem. Tři sourozenci tak upevňují vztah nejen mezi sebou samými, ale i k vinohradu. Hrají P. Marmaï, A. Girardot, F. Civil.

Mládeži do 12 let nevhodné • Délka představení: 113 min. • vstupné: 90 Kč

 
  7. prosince  20.00

  film USA – režie Jim Jarmush (1991)

Představení Filmového klubu Sedlčany
  
NOC NA ZEMI

Pět povídek, pět taxikářů, pět měst, ale jedna Země a jedna noc - to je další klenot z dílny mistra neobyčejného vyprávění příběhů obyčejných lidí Jima Jarmusche. Těšit se můžete nejen na jeho proslulou filmovou poetiku, ale i na pořádnou dávku “jarmuschovského” humoru a na zvučná herecká jména, jako jsou Winona Ryder (Střihoruký Edward) nebo Roberto Benigni (Život je krásný). Ani hudební fanoušci nepřijdou zkrátka, na hudbě si totiž Jarmusch dává obzvlášť záležet. Račte si nastoupit!

Délka představení: 129 min.

 
  8. prosince  20.00

  film USA – akční sci-fi (2017)               DVD premiéra 22. 11. 2017  

 
  
VÁLKA O PLANETU OPIC

Z inteligentního šimpanze Caesara se stal vůdce rozrůstajícího se společenství opic a vede i boj s lidskou armádou vedenou plukovníkem McCulloughem.Nevyhnutelně se blíží epická bitva s plukovníkem, která určí, kdo se stane vůdčím druhem... Hrají A. Serkins, W. Harrelson a další.

Mládeži do 15 let nepřístupný • Délka představení: 143 min. • vstupné: 90 Kč

 
  9. prosince  18.00

  film Švýcarska, Francie – animovaný (2017)               premiéra 7. 12. 2017  

  
MŮJ ŽIVOT CUKETKY

Cuketka není žádná padavka, ale malý čiperný chlapec. Poté co přijde o maminku, má pocit, že je sám na světě. To ale ještě neví, s kým se ve svém novém životě v dětském domově setká. Simon, Ahmed, Jujube, Alice a Béatrice ti všichni si procházejí nelehkým dětstvím, ale zároveň zůstávají hravými dětmi, které objevují stále nové věci...

Mládeži přístupné • Délka představení: 67 min. • vstupné: 100 Kč

 
  15. prosince  20.00

  film Norska – thriller, mystický (2017)               premiéra 14. 12. 2017  

 
  
THELMA

Křehká Thelma právě nastoupila na vysokou školu. I přes urputnou snahu jejích rodičů kontrolovat každý její krok, poprvé zakouší nezávislost studentského života. Když se však zamiluje do krásné spolužačky Anjy, začnou se dít nevysvětlitelné a děsivé věci a Thelma s hrůzou zjišťuje, že je jejich příčinou asi ona sama. Hrají E. Harboe, K. Wilkins a další.

Mládeži do 15 let nepřístupné  • Délka představení: 116 min. • vstupné: 80 Kč

 
  16. prosince  20.00

  Film ČR – rodinný film (2017)

 
  
ALDABRA: BYL JEDNOU JEDEN OSTROV

Působivý snímek nabízí unikátní osudové příběhy podivuhodných živočichů, kteří obývají atol Aldabra, kteří se zde rodí, vytvářejí společenství, přivádějí na svět mladé i bojují o své přežití. Aldabra je jedním z mála míst na Zemi, které po staletí zůstává prakticky nedotčeno civilizací.

Mládeži přístupné • Délka představení: 73 min. • vstupné: 90 Kč

 
  17. prosince  15.00

  film USA – animovaná komedie (2017)

Představení pro děti a rodiče
  
JÁ, PADOUCH 3

Bývalý padouch Gru má problém. Mezi prsty si nechal utéct aktuálně nejhledanějšího zlosyna na světě, a tak dostal výpověď v Antipadoušské lize. Jeho mimoni jsou čím dál nespokojenější s tím, že už páníček není zlý. A do toho všeho se Gru dozví, že má dvojče, který je mu k nepoznání podobný.

Mládeži přístupné • Délka představení: 96 min. • vstupné: 90 Kč

 

  Vstupenky na filmová představení je možné zamluvit 1 týden dopředu v kanceláři kina KD od 8.00 do 14.00 hod. 
(tel.: 318 822 620) nebo v pokladně kina od 19.00 do 20.00 hod. (tel.: 318 822 620). Zamluvenou vstupenku 
je nutné vyzvednout nejpozději 30 min. před začátkem představení, jinak bude rezervace zrušena.
Zakoupenou vstupenku je možné vrátit nejpozději 30 minut před začátkem představení. Za takto vrácenou 
vstupenku obdržíte peníze zpět ihned. Za vstupenku vrácenou později obdržíte finanční obnos zpět pouze za předpokladu, že bude prodána.
 

Představení pro děti a rodiče Představení pro děti a rodiče       Představení Filmového klubu Sedlčany Představení Filmového klubu Sedlčany
  

HVĚZDÁRNA | FILMOVÝ KLUB | TANEČNÍ KURZY | KULTURNÍ KALENDÁŘE | ODKAZY | TECHNICKÉ INFORMACE | DOKUMENTY