Zpět na titulní stranuProgram divadla, hudby, poezieProgram kinaProgram předplatitelských cyklůKulturní kalendář ke staženíFotogalerie kulturního domu, nahlédnutí do kronikyKontakty

  17. ledna  20.00

  film Německa – komedie (2019), rež. F.D. Fitz

  
BEZ VĚCÍ NAD VĚCÍ

Jaký by byl váš život, kdybyste se ze dne na den vzdali všech věcí. Nejlepší přátelé Toni a Paul se na 100 dnů vzdají díky sázce všeho, co vlastní. Každý den dostanou jednu ze svých věcí zpět. Během této výzvy si možná uvědomí, že jediné, bez čeho nelze žít, je přátelství. Hrají F. D. Fitz, M. Schweighöfer, M. Stein a další.

Mládeži do 12 let nevhodné • Délka představení: 111 min. • vstupné: 90 Kč

  18. ledna  20.00

  film Francie – komedie (2019), rež, R. Zolotowski

  
BEZSTAROSTNÁ DÍVKA

Naïmě je rovných 16 a letos v létě se bude muset rozhodnout, co chce od života, pokud ho nechce prošvihnout. Když se objeví její o pár let starší sestřenice Sofie s úžasným tělem a nebezpečně svůdným životním stylem, Naïma se vrhá vstříc létu plnému nezapomenutelných setkání… Hraje C. Coureau, M. Farid, N. Lopes a další.

Mládeži do 15 let nevhodné • Délka představení: 92 min. • vstupné: 90 Kč

  24. ledna  20.00

  film Francie – komedie (2019), rež. A. Mauduit

  
REBELKY

Bývalá královna krásy Sandra nemá práci ani vzdělání. Začne pracovat v místní konzervárně, kde ale nešťastnou náhodou způsobí smrt nadřízeného. Do klína jí přitom doslova spadně pytel peněz… Komedie Rebelky v hlavních rolích s C. De France a Y. Moreau, vypráví o smolařkách snažících se konečně urvat ze života to, co si zaslouží.

Mládeži do 15 let nevhodné • Délka představení: 87 min. • vstupné: 90 Kč

  25. ledna  20.00

  film ČR – drama, komedie (2019), rež. I. Pavlásková

  
PRAŽSKÉ ORGIE

Příběh filmu Pražské orgie nás zavádí do poloviny 70. let. Slavný americký spisovatel Nathan Zuckerman – často využívané alter ego Philipa Rotha – přijíždí do Prahy, aby zachránil a odvezl rukopis nevydané knihy. Na své pražské misi se seznámí se svéráznou a nezkrotnou spisovatelkou Olgou a pronikne na vyhlášené večírky, na nichž každý hledá únik ke krátké svobodě po svém. 
Hrají P. Kříž, K. Issová, J. Chernick a další.

Mládeži do 12 let nevhodný • Délka představení: 112 min. • vstupné: 90 Kč

  30. ledna  20.00

  film Kanady – (2018), r. J. Baichwal, E. Burtynsky, N. de Pencier

Představení Filmového klubu Sedlčany

  
ANTROPOCÉN: EPOCHA ČLOVĚKA

Dosáhli jsme bezprecedentního okamžiku v historii naší planety. Lidé v současnosti ovlivňují Zemi a geologické procesy více než všechny přírodní síly dohromady. Film je dokumentárním snímkem, který čtyři roky natáčel oceňovaný tým ve složení Jennifer Baichwalová, Nicholas de Pencier a Edward Burtynsky. Jedná se o dokument, který kombinuje umění a vědu a přináší empirický, neučebnicový náhled na klíčový moment v historii geologie. Dechberoucí snímky přináší provokativní a nezapomenutelný zážitek a názorně ukazují dopad lidstva na naši planetu.

Délka představení: 87 min.

  31. ledna  20.00

  film Francie – drama (2019), rež P. Godeau

  
YAO

Třináctiletý Yao žije ve vesnici na severu Senegalu a je ochotný udělat vše pro to, aby se mohl setkat se svým hrdinou, kterým je Seydou Tall, slavný francouzský herec, pozvaný do Dakaru, aby představil svou novou knihu a po prvé navštívil zemi, ze které pochází. Aby si mladý Yao splnil svůj sen, naplánuje útěk a sám překoná 387 kilometrů, které ho dělí od hlavního města. Herec je dojatý jeho odhodlaností a rozhodne se doprovodit chlapce zpět domů. Na prašných a nejistých senegalských cestách však Seydou pochopí, že se přibližuje nejen k chlapcově vesnici, ale zároveň ke svým kořenům...

Mládeži do 12 let nevhodné • Délka představení: 104 min. • vstupné: 90 Kč

  1. února  20.00

  film ČR – komedie, drama (2019), rež. B. Karásek

  
KAREL, JÁ A TY

Uvěřitelný film o pauze v manželství, stálosti vztahů, empatii a mnoha dalších věcech. Saša (J. Boková) cítí, že se její vztah s manželem Karlem (M. König) vyčerpal, a tak od něj na čas odchází. Nachází chvilkový azyl u Dušana (M. Faderholz), který jim kdysi hrál na svatbě. Oba se snaží zorientovat ve svých vztazích.

Mládeži do 12 let nevhodné • Délka představení: 111 min. • vstupné: 90 Kč

  7. února  20.00

  film USA – akční komedie (2019), rež. M. Dowse

  
SPOLUJÍZDA

Stu je nervózní řidič Uberu a chce za každou cenu co nejlépe sloužit svým zákazníkům. Vic je zase drsný polda, který má v plánu dopadnout nebezpečného padoucha. Když se jejich cesty střetnou a propojí, začíná šílená jízda, při níž jim bude neustále hrozit ztráta nejen zdravého rozumu, ale občas i života. Hraje K. Nanjiani a D. Bautista.

Mládi do 15 let nepřístupné • Délka představení: 94 min. • vstupné: 90 Kč

  8. února  20.00

  film ČR, SR – romantická komedie (2019), rež. Lenka Kny        DVD premiéra 1. 2. 2020   

  
ŽENSKÁ NA VRCHOLU

Trochu svérázná svobodná matka, úspěšná majitelka biokavárny Helena (A. Polívková), odjíždí na popud své tety Ely (J. Krausová) s nadšeným osmiletým synem Mikulášem strávit advent na horách, aby se tak vyhnula svému citovému problému. Díky své roztržitosti a hře osudu se ocitá ve vysokohorské chatě Samota...

Mládeži přístupné • Délka představení: 109 min. • vstupné: 90 Kč

  9. února  15.00

  film USA – rodinný, dobrodružný (2019), rež. J. Favreau

  
LVÍ KRÁL

Film se odehrává v africké savaně, kde se narodil budoucí panovník všeho živého. Malý lví princ Simba zbožňuje svého otce, lvího krále Mufasu, a připravuje se na svou budoucí vládu. Avšak ne všichni se z malého Simby radují... 

Mládeži do 15 let nepřístupné • Délka představení: 118 min. • vstupné: 90 Kč

  13. února  20.00

  film Islandu - (2019), režie Grimur Hákonarson

Představení Filmového klubu Sedlčany

  
DALEKO OD REJKJAVÍKU

Mlčenlivá Inge vlastní malé hospodářství v odlehlé vesničce na severu Islandu. Vlivem nečekaných událostí přijde během pár dnů o většinu životních jistot a ocitá se až po uši v dluzích. Její neštěstí z velké části způsobilo chamtivé farmářské družstvo, jehož vedení kvůli zisku šikanuje místní chovatele. Když ale zažene do kouta dosud nenápadnou ženu, narazí na tvrdý odpor. Inge už nemá co ztratit a vydává se do boje. Beze strachu a plná odhodlání využívá všechny dostupné zbraně – ostré příspěvky na Facebooku, mléko i zásoby hnoje. Příběh o silné a tvrdohlavé ženě se odehrává v kulisách překrásné islandské krajiny a je protkán jemnou severskou absurditou.

Délka představení: 92 min.

  14. února  20.00

  film Francie – drama, krimi (2019), rež. Ladj Ly

  
BÍDNÍCI

Film, inspirovaný pařížskými nepokoji z roku 2005, se odehrává na půdě současného Montfermeilu – stejného místa, kde se bouřili slavní Bídníci Victora Huga. O více než 150 let později je podobnost mezi dnešní rozzlobenou mládeží v mikinách s kapucí a Hugovým Gavrochem více než zřejmá…Hrají D. Bonnard, J. Balibar a další.

Mládeži do 12 let nevhodné • Délka představení: 102 min. • vstupné: 110 Kč

  15. února  20.00

  film ČR – komedie (2019), rež. P. Kolečko

  
PŘES PRSTY

Příběh filmu se odehrává na beach volejbalových hřištích, ale nejen na nich. Linda (P. Hřebíčková) a Pavla (D. Nesvačilová) jsou parťačky, které beach volejbalu obětují všechno. Mladší Pavle tak trochu začínají tikat biologické hodiny a s přítelem Hynkem (V. Dyk) chce co nejdříve otěhotnět. To starší svobodná a bezdětná Linda nechápe...

Mládeži do 12 let nevhodné • Délka představení: 101 min. • vstupné: 90 Kč

  21. února  20.00

  film USA – komedie (2019), rež. F. Wolf

  
RODIČE NA TAHU

Salma Hayek a Alec Baldwin jsou rodiče na tahu v bláznivé a nekorektní komedii o manželích a rodičích, kteří se čas od času ocitnou pod obraz, a jednou navíc zjistí, že jsou úplně švorc. Zachovávají si ovšem noblesu i soudržnost a vymýšlejí, jak se z problémů dostat. Bohužel si k tomu dají skleničku...

Mládeži do 12 let nevhodné • Délka představení: 97 min. • vstupné: 90 Kč

  22. února  20.00

  film USA – drama (2019), rež. Q. Tarantino

  
TENKRÁT V HOLLYWOODU

V devátém filmu kultovního režisera Q.Tarantina se televizní herec a jeho dlouholetý kaskadér rozhodnou prosadit se u filmu na konci zlaté éry Hoollywoodu – v roce 1969 v Los Angeles. Hrají L. DiCaprio a B. Pitt a další.

Mládeži do 15 let nepřístupné • Délka představení: 159 min. • vstupné: 90 Kč

  27. února  20.00

  film Polska – (2018), režie Pawel Pawlikowski

Představení Filmového klubu Sedlčany

  
STUDENÁ VÁLKA

V období budování stalinského Polska, ale také moderní západní Evropy se odehrává příběh velké osudové lásky zpěvačky Zuly a skladatele Wiktora. Nedokážou žít spolu, ale zároveň se fatálně přitahují a nevydrží být bez sebe. V kulisách Varšavy, Berlína a Paříže zní jazzová a folklorní hudba a Zula s Wiktorem rozehrávají nádhernou, ale hořkou baladu, svoji vlastní studenou válku. Kunderovsky laděným milostným eposem navazuje Pawel Pawlikowski na úspěch oscarové Idy. Za dílo nabité elektrizující hudbou i obrazovou krásou byl na festivalu v Cannes odměněn Cenou za nejlepší režii.

Délka představení: 89 min.

  28. února  20.00

  film Itálie – komedie (2019), rež. F. Falaschi

  
S CHUTÍ TOSKÁNSKA

Arturo byl uznávaný michelinský šéfkuchař, dokud pro problémy s ovládáním hněvu neskončil ve vězení. Po propuštění musí dělat veřejně prospěšné práce - učí vařit skupinku lidí s Aspergerovým syndromem. V jednom studentovi objeví kulinářského génia a rozhodne se mu pomoci vyhrát kuchařskou soutěž... Hrají V. Marchioni, L. Fedele a další.

Mládeži do 12 let nevhodné • Délka představení: 92 min. • vstupné: 90 Kč

  29. února  20.00

  film ČR, SR – komedie (2019), rež. J. Vejdělek        DVD premiéra 29. 2. 2020   

  
POSLEDNÍ ARISTOKRATKA

Rodilý Newyorčan Frank získá v restituci díky svým šlechtickým předkům dávné rodové sídlo – zámek Kostka. Potomek emigrantů se tak po více než čtyřiceti letech chystá s dcerou Marií a ženou Vivien na velký návrat do Čech. Čerství aristokraté jsou neznalí místních poměrů a nepolíbení českou realitou.. Hrají H. Čermák, T. Vilhelmová, Y. Stolařová a další.

Mládeži přístupné • Délka představení: 110 min. • vstupné: 90 Kč

  

  Vstupenky na filmová představení je možné zamluvit 1 týden dopředu v kanceláři kina KD od 8.00 do 14.00 hod. 
(tel.: 318 822 620) nebo v pokladně kina od 19.00 do 20.00 hod. (tel.: 318 822 620). Zamluvenou vstupenku 
je nutné vyzvednout nejpozději 30 min. před začátkem představení, jinak bude rezervace zrušena.
Zakoupenou vstupenku je možné vrátit nejpozději 30 minut před začátkem představení. Za takto vrácenou 
vstupenku obdržíte peníze zpět ihned. Za vstupenku vrácenou později obdržíte finanční obnos zpět pouze 
za předpokladu, že bude prodána.
 

Představení pro děti a rodiče Představení pro děti a rodiče       Představení Filmového klubu Sedlčany Představení Filmového klubu Sedlčany
  

HVĚZDÁRNA | FILMOVÝ KLUB | TANEČNÍ | KULTURNÍ KALENDÁŘE | ODKAZY | TECHNICKÉ INFORMACE | DOKUMENTY, GDPR