Zpět na titulní stranuProgram divadla, hudby, poezieProgram kinaProgram předplatitelských cyklůKulturní kalendář ke staženíFotogalerie kulturního domu, nahlédnutí do kronikyKontakty

  18. ledna  20.00

  film RUS, FRA, GER, BEL – režie Andrej Zvjagincev (2017)

Představení Filmového klubu Sedlčany
  
NEMILOVANÍ

Filmový klub zahájí rok 2018 novinkou ruského režiséra Andreje Zvjaginceva (Návrat, Leviathan). Hlavními postavami snímku Nemilovaní jsou manželé Žeňa a Boris, kteří procházejí bolestným rozvodem. Pohromadě je drží už jen poslední starost, prodej bytu, jinak si oba zařídili nový život po svém. Jejich dvanáctiletý syn Aljoša je spíš přítěží. Nestojí o něj ani jeden, jako by jim připomínal vlastní selhání. Všechno se změní ve chvíli, kdy Aljoša zmizí. Andrej Zvjagincev přináší další mistrovsky vystavěné drama o lidech, kteří jsou zamilovaní do vlastního odrazu v mobilních telefonech, ale jinak žijí ve skličujícím světě odcizení a nepochopení. 

Film uvedeme v den jeho české premiéry!

Délka představení: 127 min.

  19. ledna  18.00

  film USA – akční, dobrodružný (2017)

 
  
SPIDER-MAN: HOMECOMING

Mladý Peter Parker se ve filmu začíná více sbližovat se svou nově získanou identitou pavoučího superhrdiny. Když se však objevuje nový padouch Vulture, ocitá se v ohrožení vše, co je pro Petera skutečně důležité... Hraje T. Holland, M. Keaton a další.

Mládeži přístupné • Délka představení: 133 min. • vstupné: 90 Kč

  20. ledna  20.00

  film Velké Británie – přírodopisný (2017)       DVD premiéra 1. 1. 2018   

 
  
EARTH: DEN NA ZÁZRAČNÉ PLANETĚ

Nejnovější snímek představuje divákům nezapomenutelné hrdiny: mládě zebry, snažící se překonat rozvodněnou řeku; pandu, která usměrňuje svého hravého potomka; rodinu vorvaňů, s oblibou pospávající ve svislé poloze a mnoho dalších. V každém koutě Země nacházíme fascinující obyvatele...

Mládeži přístupné • Délka představení: 95 min. • vstupné: 80 Kč

  26. ledna  20.00

  film Francie – drama (2017)

 
  
POLIBEK OD BEATRICE

Claire žije podle pravidel. Pracuje jako porodní asistentka a svůj život zasvětila službě ostatním. Jenže porodnici, kde pracuje, budou brzy zavírat. A do toho se znovu objevuje Béatrice, bývalá milenka jejího zemřelého otce, vrtošivá a sobecká žena, která je jejím pravým opakem. Hrají C. Deneuve, C. Frot, O. Gourmet a další.

Mládeži do 12 let nevhodné • Délka představení: 117 min. • vstupné: 100 Kč

  27. ledna  20.00

  film GB, IRL – drama, horror, mysteriózní (2017)       DVD premiéra 1. 1. 2018   

  
ZABITÍ POSVÁTNÉHO JELENA

Steven Murphy je úspěšný kardiochirurg, který žije s krásnou ženou a dvěma dětmi zdánlivě pokojný život. Proč ale po práci vyhledává společnost podivínského teenagera Martina? A odkud se berou nevysvětlitelné tragické události, které promění život Murphyových v naprosté peklo? Film je moderní parafrází antického dramatu o neodčinitelné vině a krutém trestu.

Mládeži do 15 let nepřístupné • Délka představení: 109 min. • vstupné: 90 Kč

  2. února  20.00

  film Velké Británie – drama (2018)       premiéra 25. 1. 2018   

 
  
NA KONCI SVĚTA

Johny pracuje na farmě svých rodičů. Frustraci z osamělosti si vybíjí destruktivní konzumací alkoholu v hospodě a příležitotným sexem. Na farmu přichází rumunský pomocník Gheorge.
Oba dva spolu začínají pracovat a stejně intenzivně se začíná vyvíjet jejich osudový vztah, který
může oběma navždy změnit život. Hraje J. O'Connor a A. Secareanu.

Mládeži do 15 let nevhodné • Délka představení: 104 min. • vstupné: 80 Kč

  3. února  20.00

  film USA – akční drama (2017)       DVD premiéra 1. 2. 2018   

 
  
BARRY SEAL: NEBESKÝ GAUNER

Barry je pilot dopravního letedla, ale rutina vnitrostátních letů ho ubíjí. Proto skočí po nabídce od agenta CIA, aby létal pod záštitou tajných služeb. Barryho čekají přelety nad základnami kolumbijských narkobaronů, ze kterých pořizuje fotodokumentaci pro další boj s kartely. Jenže proč se však nespojit s protistranou a nevozit drogy do Ameriky? A proč se zároveň nestát i informátorem DEA? Barry hraje na všechny strany... Hraje T. Cruise.

Mládeži do 12 let nevhodné • Délka představení: 114 min. • vstupné: 90 Kč

  4. února  15.00

  film ČR – animovaná komedie (2017)

Představení pro děti a rodiče

  
HURVÍNEK A KOUZELNÉ MUZEUM

Je čas se odvázat! Legendární hrdinové, které dobře znáte, přicházejí v animované komedii pro celou rodinu. Filmový příběh nabízí zcela nové, původní dobrodružství Hurvínka a dalších.

Délka představení: 85 min. • vstupné: 90 Kč

  9. února  20.00

  film Itálie – drama, mysteriózní, fantasy (2017)

 
  
MÍSTO SPLNĚNÝCH PŘÁNÍ

Film se zaměřuje na tajemného hrdinu, stálého zákazníka restaurace The Place, který je připraven vyslyšet a vyplnit jakékoli přání osmi návštěvníků. Na oplátku však požaduje splnění jistých úkolů.
Kam až budou lidé ochotni zajít, aby splnili své sny?

Mládeži do 12 let nevhodné • Délka představení: 105 min. • vstupné: 90 Kč

  10. února  20.00

  film ČR, SR, POL – tragikomedie (2017)       DVD premiéra 10. 1. 2018   

 
  
ZAHRADNICTVÍ: DEZERTÉR

Druhý film trilogie Zahradnictví je příběhem mužů, kteří nasazovali životy v boji za svobodu. Přežili vlastní smrt, aby opětovně čelili ztrátě nadějí, ve které věřili a ke kterým se upínali. Každý z nich se snaží znovu nalézt „ domov“. Dezertér je tragikomickým dramatem těžce zkoušené lásky manželské, sourozenecké a lásky mezi rodiči a dětmi. Hrají J. Macháček, G. Míčová, K. Melíšková, 
A. Geislerová, M. Finger a další.

Mládeži přístupné • Délka představení: 115 min. • vstupné: 90 Kč

  16. února  20.00

  film Makedonie a Kosova – psychologický thriller, drama (2016)

 
  
TŘI DNY V ZÁŘÍ

Při náhodném setkání Jany a Mariky se rozehrává příběh plný tajemství a pochybností. Jeho pokračování se uskuteční na dlouho neobývané chatě. Ve třech dnech se postupně odhalují důvody a skutečné záměry jednání obou žen. Jana je vražedkyně na útěku a Marika je na misi, kterou chce zúčtovat se svou minulostí. Film se zabývá důsledky sexuálního násilí a utrpením, kterým ženy na Balkáně procházejí.

Mládeži do 15 let nepřístupné • Délka představení: 90 min. • vstupné: 90 Kč

  17. února  20.00

  film USA – akční komedie (2017)

 
  
KINGSMAN: ZLATÝ KRUH

S tajnými agenty tajné organizace Kingsman jsme se rozloučili v poněkud rozpačité situaci. Sice na poslední chvíli zachránili svět, ale sami na tom nebyli nejlépe. A nyní čelí zbylí hrdinové nové výzvě. Tajnou centrálu totiž zničil kdosi s pořádným arzenálem a celý svět se stává rukojmím dalšího šíleného padoucha... Hraje C. Firth, J. Moore.

Mládeži do 15 let nepřístupné • Délka představení: 140 min. • vstupné: 90 Kč

  22. února  20.00

  film Maďarsko – režie Béla Tarr, Ágnes Hranitzky (2011)

Představení Filmového klubu Sedlčany
  
NEMILOVANÍ

„Matko, jsem hlupák!“ Poslední slova filosofa Friedricha Nietzscheho, jehož setkání s týraným koněm vyústilo ve svérázné prozření, uvozují sérii výjevů z vyprahlého života otce, dcery a jejich koně v bezčasé pustině. Chátrající statek, vysychající studna, vzdorovitý kůň, nečekané návštěvy a potulní honáci. Uhrančivé podobenství o samotě, tíživém lidském osudu natočil legendární maďarský režisér Béla Tarr jako své poslední opus magnum. Nenechte si ujít tento divácky náročný, ale výjimečný snímek evropské kinematografie. 

Délka představení: 155 min.

  23. února  20.00

  film Francie – drama (2017)

 
  
RODIN

pátek 23. února ve 20 hod.
, 120 min. 
V roce 1880 získává revoluční sochař Auguste Rodin svou první státní zakázku: Bránu pekel. Následně poznává mladou nadanou žačku Camile, která se stává jeho asistentkou i milenkou. Po jejich rozchodu, z něhož se Camile nikdy nevzpamatuje, pokračuje sochař ve svém díle. Snímek objevuje Rodina jako erotikou nabitého senzualistu...

Mládeži do 15 let nepřístupné • Délka představení: 120 min. • vstupné: 90 Kč

  24. února  20.00

  film Dánska – drama (2017)

 
  
POTVORA

sobota 24. února ve 20 hod.
, 86 min. 
Rasmus a Maria se poznají na párty a prvotní flirt nabere rychlé grády. Maria se nastěhuje do Rasmusova bytu a po malých krůčcích si podmaňuje jeho životní prostor. Maria je cílevědomá, dominantní, Rasmus jako by tápal mezi pubertou a dospělostí. Ve filmu se rýsuje přesný portrét dvou zcela rozdílných lidí, jejichž vzájemná přitažlivost má destruktivní následky. Hrají A. Juul, A. Collin, R. Hammerich a další.

Mládeži do 15 let nepřístupné • Délka představení: 86 min. • vstupné: 90 Kč
  

 

  Vstupenky na filmová představení je možné zamluvit 1 týden dopředu v kanceláři kina KD od 8.00 do 14.00 hod. 
(tel.: 318 822 620) nebo v pokladně kina od 19.00 do 20.00 hod. (tel.: 318 822 620). Zamluvenou vstupenku 
je nutné vyzvednout nejpozději 30 min. před začátkem představení, jinak bude rezervace zrušena.
Zakoupenou vstupenku je možné vrátit nejpozději 30 minut před začátkem představení. Za takto vrácenou 
vstupenku obdržíte peníze zpět ihned. Za vstupenku vrácenou později obdržíte finanční obnos zpět pouze za předpokladu, že bude prodána.
 

Představení pro děti a rodiče Představení pro děti a rodiče       Představení Filmového klubu Sedlčany Představení Filmového klubu Sedlčany
  

HVĚZDÁRNA | FILMOVÝ KLUB | TANEČNÍ KURZY | KULTURNÍ KALENDÁŘE | ODKAZY | TECHNICKÉ INFORMACE | DOKUMENTY