Zpět na titulní stranuProgram divadla, hudby, poezieProgram kinaProgram předplatitelských cyklůKulturní kalendář ke staženíFotogalerie kulturního domu, nahlédnutí do kronikyKontakty

  28. listopadu  20.00

  film USA – (1996), rež. M. Nichols

Představení Filmového klubu Sedlčany

  
KDO SE BOJÍ VIRGINIE WOLFOVÉ

Filmová adaptace stejnojmenné divadelní hry Edwarda Albeeho: Kdo se bojí Virginie Woolfové? byla filmovým debutem Mika Nicholse (Absolvent) a pro představitele hlavních rolí Elizabeth Taylor a Richarda Burtona jeden z vrcholů jejich kariéry. O kvalitě snímku svědčí třináct nominací na Oscara a celkem pět získaných sošek. Drama o konfliktu manželského páru, který se odehrává během jednoho sobotního večera, patří k filmové i divadelní klasice a ani po více než padesáti letech od natočení neztrácí nic ze svých kvalit.

Délka představení: 134 min.

  29. listopadu  20.00

  film USA – thriller (2019), rež. T. Taylor

  
MÁMA

Pro partičku středoškoláků z malého amerického městečka je klíčem k úspěšnému víkendu přemluvení dospělého, aby jim koupil alkohol. Osamělá paní Sue Ann je v tomhle směru přímo darem z nebes. Nejenže teenagerům koupí bednu alkoholu, ale navíc jim nabídne sklepní prostory ve svém odlehlém domě, aby si ho tam mohli vypít a trochu přitom zablbli... Hraje O. Spencer, J. Lewis, D. Brown a další.

Mládeži do 15 let nepřístupné • Délka představení: 99 min. • vstupné: 90 Kč

  30. listopadu  20.00

  film ČR – komedie (2019), rež. M. Horský

  
ŽENY V BĚHU

Komedie o ženách, které se nebojí vyběhnout štěstí naproti. Věra prožila s Jindřichem báječný život a je pevně rozhodnutá splnit jeho poslední přání – zaběhnout maraton! Emancipovaná a rázná matka tří dcer v tom nevidí žádný problém. Prostě si trasu rozdělí na čtyři díly. Hraje Z. Adamovská, T. Kostková, J. Boková, V. K. Kubařová.

Mládeži přístupné • Délka představení: 93 min. • vstupné: 90 Kč

  6. prosince  20.00

  film ČR – drama (2019), rež. D. Vigner

  
ABSTINENT

Jak rychle se lze dostat na dno láhve i života? Jak těžké je se od něj odrazit? Devatenáctiletý Adam je pacientem protialkoholní léčebny. Ocitá se tak na místě, které si většina lidí spojuje s už staršími opilci. Jenže realita je jiná. Alkoholově závislými se stávají čím dál častěji i velmi mladí lidé. Stačí k tomu málo. Adam měl život před sebou. Zbývalo mu jen dodělat maturitu, poslat přihlášku na vysokou. Ale to nespěchalo, byly to hlavně správné časy na pořádnou pařbu s partou, na rande s holkou nebo na pivko či něco ostřejšího s kámošem... Hraje J. Trojan, J. Bechynová, M. Čížek, A. Berecková a další. 

Mládeži do 12 let nevhodné • Délka představení: 78 min. • vstupné: 90 Kč

  7. prosince  20.00

  film CZE, SVK, UKR – drama (2019), V. Marhoul

  
NABARVENÉ PTÁČE

Nadčasové poselství o putování a útrapách malého židovského chlapce za druhé světové války. 
Ve snaze uchránit své dítě před masovým vyhlazováním Židů, posílají rodiče desetiletého syna k tetě Martě na venkov. Teta však záhy nečekaně umírá. Chlapec se tak musí vydat na cestu a protloukat se sám nepřátelským světem, ve kterém platí jen místní pravidla, předsudky a pověry. Kvůli své odlišnosti se během putování setkává se strachem, opovržením a krutostí. Hraje P. Kotlár, U. Kier, M. Doležalová a další.

Mládeži do 18 let nepřístupné • Délka představení: 169 min. • vstupné: 90 Kč

  12. prosince  20.00

  film Španělska – (2019), rež. P. Almodóvar

Představení Filmového klubu Sedlčany

  
BOLEST A SLÁVA

Salvator Mallo je slavný filmový režisér. Za svou kariéru posbíral mnoho úspěchů. Nyní se jeho svět hroutí. Salvator cítí jen prázdnotu a není schopen tvořit. Jestli chce dál žít, musí najít příčinu... Bolest a sláva je nejnovějším počinem z pera kultovního španělského režiséra a scenáristy Pedra Almodóvara. Ten do hlavních rolí obsadil své oblíbené a osvědčené herce – Antonia Banderase a Penelope Cruz.

Délka představení: 108 min.

  13. prosince  20.00

  film USA – komedie, akční sci-fi (2019), režie F. Gary Gray

  
MUŽI V ČERNÉM: GLOBÁLNÍ HROZBA

Muži a ženy v černém vždycky chránili Zemi před šmejdem z vesmíru. Ve svém novém 
dobrodružství čelí dosud největšímu globálnímu ohrožení: zákeřnému dvojímu agentovi v organizaci Mužů v černém. Hrají Ch. Hemsworth, T. Thompson, L. Neeson, R. Ferguson a další.

Mládeži přístupno • Délka představení: 115 min. • vstupné: 90 Kč

  14. prosince  20.00

  film ČR – akční komedie, hist. dokument, rež. J. Haluza

  
PRVNÍ AKČNÍ HRDINA

Mladý filmový fanoušek zjišťuje, že se stal hlavním hrdinou akčního filmu, který navzdory jeho vůli vytváří nevyzpytatelný Režisér. Podaří se mu díky znalosti žánrových pravidel porazit
zákeřné padouchy a zachránit svou životní lásku? Krátký film debutujícího Jana Haluzy skládá poctu tvorbě Oldřicha Lipského a Václava Vorlíčka i nejslavnějším hollywoodským akčňákům. To vše v originální hře s postupy akčního žánru, jaká v české kinematografii nemá obdoby. Hraje J. Mádl, K. Hádek, L. Haluzová a další. 

Mládeži přístupno • Délka představení: 70 min. • vstupné: 90 Kč

  15. prosince  15.00

  film ČR – animovaný, rodinný, dobrodružný (2019), rež. M. Žabka

Představení pro děti a rodiče

  
VELKÉ DOBRODRUŽSTVÍ ČTYŘLÍSTKU

Na kraji Třeskoprsk, v malém domku, bydlí čtyři kamarádi. Fifinka, Pinďa, Bobík a Myšpulín u táborového ohně vzpomínají na dobrodružství, která zažili v uplynulém roce. Každý z hrdinů vypráví příběh, který považuje za úplně nejlepší. S Pinďou zažijeme povedený horolezecký výlet na Ďáblův palec, s Myšpulínem napínavé pátrání po ukrutném Vlkodlakovi, s Bobíkem fantastickou cestu do vesmíru a s Fifinkou vánoční návštěvu u malých čertíků. Čí příběh bude nejkrásnější? 

Délka představení: 72 min. • vstupné: 90 Kč

  

  Vstupenky na filmová představení je možné zamluvit 1 týden dopředu v kanceláři kina KD od 8.00 do 14.00 hod. 
(tel.: 318 822 620) nebo v pokladně kina od 19.00 do 20.00 hod. (tel.: 318 822 620). Zamluvenou vstupenku 
je nutné vyzvednout nejpozději 30 min. před začátkem představení, jinak bude rezervace zrušena.
Zakoupenou vstupenku je možné vrátit nejpozději 30 minut před začátkem představení. Za takto vrácenou 
vstupenku obdržíte peníze zpět ihned. Za vstupenku vrácenou později obdržíte finanční obnos zpět pouze 
za předpokladu, že bude prodána.
 

Představení pro děti a rodiče Představení pro děti a rodiče       Představení Filmového klubu Sedlčany Představení Filmového klubu Sedlčany
  

HVĚZDÁRNA | FILMOVÝ KLUB | TANEČNÍ | KULTURNÍ KALENDÁŘE | ODKAZY | TECHNICKÉ INFORMACE | DOKUMENTY, GDPR