Zpět na titulní stranuProgram divadla, hudby, poezieProgram kinaProgram předplatitelských cyklůKulturní kalendář ke staženíFotogalerie kulturního domu, nahlédnutí do kronikyKontakty

  9. srpna  20.00

  film GB – dokument (2019), rež. D. Fairhhead          DVD PREMIÉRA 13. 6. 2019   

  
SPITFIRE

Říkalo se, že je to učiněná krása. Jenže tahle krása uměla zabíjet. Spitfire vypráví impozantní, velký příběh o vizi, odhodlání a odvaze. Příběh letounu, který vznikl ze soutěživosti, nabral obrysů v době, kdy se stahovala válečná mračna, a své ostruhy si vysloužil v žáru boje – a stal se nejslavnějším stíhacím letounem na světě. Příběh letounu Spitfire, který změnil běh světových dějin, je vyprávěný posledními dosud žijícími veterány druhé světové války.

Mládeži do 12 let nevhodné • Délka představení: 99 min. • vstupné: 90 Kč

  10. srpna  20.00

  film Česko – komedie, drama (2019), rež. R. Bajgar          DVD PREMIÉRA 1. 8. 2019   

  
TERORISTKA

Komedie Teroristka je příběhem učitelky v důchodu, která celý život učila žáky, že základem všeho je slušnost a násilí nic neřeší. Jenže zjistí, že přesně na to gauneři spoléhají. „Učitelky v důchodu přece nestřílejí lidi," říká darebák. „Právě. Ale teď už si tím nikdo nebude jistý," odpoví mu paní, než odjistí zbraň. Hraje I.Janžurová, M. Hofmann, T. Vilmelmová a další.

Mládeži do 12 let nevhodné • Délka představení: 95 min. • vstupné: 90 Kč

  16. srpna  20.00

  film USA – dokument (2019), rež. J. Chin, A. Honnold

  
FREE SOLO

Alex Honnold si neklade v životě zrovna malé cíle: špičkový americký sportovec udivuje svět odvážným balancováním na hraně života a smrti, když zdolává složité strmé vrcholy sám a bez jakéhokoli jištění. Yosemitský gigant El Capitan ale představuje výzvu, před kterou i chladnokrevný a zdánlivě emocí zbavený lezec zapochybuje. Snímek Free Solo je strhující studií muže, odhodlaného překonávat vlastní limity.

Mládeži přístupné • Délka představení: 100 min. • vstupné: 100 Kč

  17. srpna  20.00

  film GBR, USA, HUN - životopisný, historický, drama (2019), rež. W. Westmoreland

  
COLETTE: PŘÍBĚH VÁŠNĚ

Skandální příběh nekonvenční a talentované ženy, jejíž život byl stejně pikantní, jako romány, kterými okouzlila pařížskou společnost v první polovině 20. století. Mladinká Sidonie - Gabrielle Colette se zamiluje do o 15 let staršího, charismatického pařížského literáta Willyho. Poté, co se vezmou, je Colette z klidného venkovského prostředí katapultována do světa zářivých pařížských salónů a opojných večírků francouzské smetánky. Colette se přizpůsobuje novému životu... 
Hraje K. Knightely, D. West.

Mládeži do 12 let nevhodné • Délka představení: 111 min. • vstupné: 90 Kč

  23. srpna  20.00

  film Francie, Belgie – komedie (2019), rež. H. Gélin

  
LÁSKA NA DRUHÝ POHLED

Raphaelovi připadá jeho život naprosto dokonalý. Je slavným spisovatelem, čtenáři jej obdivují, milující a krásná žena ho podporuje. A to až do jednoho večera, kdy to v jejich vztahu trochu zaskřípe. Druhý den ráno se Raphael probudí do úplně jiného, alternativního světa, ve kterém musí znovu a od začátku bojovat o svou životní lásku. Hraje F. Civil, J. Japy.

Mládeži do 12 let nevhodné • Délka představení: 117 min. • vstupné: 90 Kč

  24. srpna  20.00

  film USA – akční dobrodružný (2019), rež. A. Boden

  
CAPITAIN MARVEL

Snímek Captain Marvel se odehrává v devadesátých letech dvacátého století a je tak zcela novým dobrodružstvím z dosud neviděného období filmového světa Marvel. Film sleduje příběh Carol Danversové, ze které se stala jedna z nejmocnějších superhrdinek světa. Když Zemi zasáhne mezihvězdná válka mezi dvěma mimozemskými rasami, Danversová se ocitá s malou skupinou spojenců přímo v srdci konfliktu. Hraje B. Larson, S. L. Jackson, B. Mendelson a další.

Mládeži do 12 let nevhodné • Délka představení: 124 min. • vstupné: 90 Kč

  30. srpna  19.00

  film Francie – animovaný, rodinný (2019), rež. D. Gansel

  
ASTERIX A TAJEMSTVÍ KOUZELNÉHO LEKTVARU

Sveřepí Galové se vracejí! Napětí stoupá, v kotlíku to vře! Tajemství síly obyvatel malé galské vesničky se ukrývá v kouzelném lektvaru. Recept na jeho výrobu pečlivě střeží druid Panoramix. Vždy býval expertem na sběr jmelí v korunách stromů. Když ale jednoho dne utrpí ošklivý pád, musí si připustit, že už není nejmladší.

Mládeži přístupné • Délka představení: 105 min. • vstupné: 90 Kč

  31. srpna  20.00

  film ČR – komedie, romantický (2019), rež. K. Janák

  
LOVENÍ

Hlavní postava filmu Eliška má svatbu a čeká na svůj velký moment. Namísto svého „ano“ ale ženich řekne „ne“ a od oltáře uteče. Naštěstí má zdrcená Eliška skvělou kamarádku s jasným receptem, co je potřeba dělat. Ona sama střídá kluky jako ponožky, a proto hned založí Elišce profil na osvědčené seznamce. Té to není příliš po chuti, ale je jí už 35 let, je single a má strach, aby jí neujel vlak. Hraje E. Geislerová, J. Prachař a další.

Mládeži do 12 let nevhodné • Délka představení: 106  min. • vstupné: 90 Kč

  6. září  20.00

  film ČR, SR – drama, komedie (2019), rež. J. Mádl

  
NA STŘEŠE

Na střeše je příběh o setkání s někým, koho považujeme za cizince, nicméně může být součástí, kterou postrádáme. Pokud máte parťáka, může být život zatracence, kterého nikdo nechce, docela zábavný. Trocha ilegálního chování s úmyslem někomu pomoct je motorem tohoto filmu. HrajíA. Švehlík, Duy Ahn Tran, V. Dyk a další.

Mládeži do 12 let nevhodné • Délka představení: 97  min. • vstupné: 90 Kč

  7. září  20.00

  film USA – drama, komedie, roadmovie (2019), rež. P. Farrely

  
ZELENÁ KNIHA

Bývalý vyhazovač a drobný podvodníček Tony „Pysk” Vallelonga má mezi newyorskými Italy pověst chlápka, který dokáže vyřešit každou šlamastyku. Slavný černošský klavírista Dr. Don Shirley si ho proto najímá jako řidiče a bodyguarda na turné po divokých státech amerického Jihu 60. let. Tony je horkokrevný, ne moc vzdělaný, ale o to mazanější. Dr. Don je jeho protikladem... Hraje V. Mortensen, M. Ali a další.

Mládeži do 12 let nevhodné • Délka představení: 130  min. • vstupné: 100 Kč

  13. září  20.00

  film Islandu – drama (2019), rež. H. Palmason

  
BÍLÝ BÍLÝ DEN

V odlehlém islandském městečku se bývalý policista vyrovnává s tragickým úmrtím své ženy. Smíření komplikuje zpráva, že jeho milovaná vedla ještě jiný, tajný život. Obrysy její minulosti vystupují z bílé mlhy jako okolní krajina. Byla mu nevěrná? Ingimundur nemůže jít dál, dokud nezjistí pravdu. Jeho zármutek se s rostoucím napětím mění v posedlost, která ohrozí jeho i jeho blízké. Hraje I. Sigurösson, I. Mekkin a další.

Mládeži do 15 let nepřístupné • Délka představení: 109  min. • vstupné: 100 Kč

  14. září  20.00

  film Česko – komedie (2019), rež. M. Horský

  
ŽENY V BĚHU

Komedie o ženách, které se nebojí vyběhnout štěstí naproti. Věra prožila s Jindřichem báječný život a je pevně rozhodnutá splnit jeho poslední přání – zaběhnout maraton! Emancipovaná a rázná matka tří dcer v tom nevidí žádný problém. Prostě si trasu rozdělí na čtyři díly. Hraje Z. Adamovská, T. Kostková, J. Boková, V. K. Kubařová.

Mládeži přístupné • Délka představení: 93  min. • vstupné: 90 Kč

  20. září  20.00

  film V. Británie – dokument, sport., životopisný (2019), rež. A. Kapadia

  
DIEGO MARADONA

Diego je usměvavý kluk, který miluje fotbal a svou velkou rodinu. Díky obrovskému talentu plní sny sobě, svým blízkým i stovkám milionů fanoušků po celém světě. V Neapoli, kde by i ďábel potřeboval bodyguarda, se Diego stává Bohem. Fanatický obdiv a slávu je těžké ustát a Diego skrývá svou lidskou tvář čím dál víc pod masku Maradony. 

Mládeži do 12 let nepřístupné • Délka představení: 130  min. • vstupné: 100 Kč

  21. září  20.00

  film ČR – černá komedie (2019), režie V. Michálek

  
ÚHOŘI MAJÍ NABITO

Úhoři mají nabito je černá komedie o partě chlapů, pro které se hra na URNU stala únikem z nudných životů. Zasahují u domnělých zločinců, evakuují kulturáky a do svých her zatahují nic netušící okolí. Žene je touha po adrenalinu a falešná představa, že jsou jako Robin Hood a jeho družina. Bohatým brát a chudým dávat. Hrají O. Kaiser, K. Hádek, M. Hádek, J. Vyorálek, A. Kameníková, M. Ruppert a další.

Mládeži do 12 let nevhodné • Délka představení: 100  min. • vstupné: 90 Kč

  22. září  15.00

  film USA – dobrodružný, animovaný (2019), rež. D. DeBlois

Představení pro děti a rodiče

  
KOUZELNÝ PARK

Mladý Viking Škyťák a drak Bezzubka se vracejí v pokračování úspěšné dobrodružné animované série Jak vycvičit draka. Společně budou hledat Skrytý svět, jedinou naději na záchranu lidskodračího společenství, v němž by se všichni mohli ukrýt. Najdou ho? A najdou ho včas?

Délka představení: 104  min. • vstupné: 90 Kč

  26. září  20.00

  film ČSSR – psychologický (1968), rež. J. Herz

Představení Filmového klubu Sedlčany

  
SPALOVAČ MRTVOL

Filmový klub zahájí další sezonu čerstvě restaurovanou verzí jednoho z nejvýznamnějších českých filmů. Spalovač mrtvol je adaptací stejnojmenné novely spisovatele Ladislava Fuchse, která v žánru psychologické grotesky rozehrává přerod obyčejného muže v psychopatického vraha. Karel Kopfrkingl je zaměstnancem krematoria, ale jinak vede šťastný a klidný život s manželkou a dětmi. Stálá přítomnost smrti ho však pohlcuje natolik, že se nechává ovlivnit sílící nacistickou propagandou. 
   Film Spalovač mrtvol, který patří k nejvýraznějším snímkům režiséra Juraje Herze, poskytl mimořádnou hereckou příležitost hereckým představitelům – Rudolfovi Hrušínskému v hlavní roli a také Vlastě Chramostové, pro niž se role Kopfrkinglovy manželky stala jednou z posledních filmových příležitostí. Herečka se díky svým otevřeným politickým názorům vzápětí dostala na seznam zakázaných osob československého komunistického režimu. Podobně jako její manžel kameraman Stanislav Milota, který tomuto černobílému snímku dodal originální vizuální styl. 
   Restaurovaná verze měla premiéru na letošním Mezinárodním filmovém festivale v Karlových Varech.

Mládeži do 12 let nevhodné • Délka představení: 96  min.

  27. září  20.00

  film ČR – dokument, komedie, sportovní (2019), rež. T. Bojar, R. Kohoutová
     DVD premiéra 18. 7. 2019   

  
LETNÍ HOKEJ

V létě 2017 se mladí hokejisté z východočeského Náchoda vypravili do dalekého Maroka, kde je čekal rozhodně nejzábavnější tréninkový kemp jejich dosavadní kariéry. Nepřijeli sem totiž jenom hrát hokej, ale hlavně se zblízka seznámit s místními lidmi a jejich způsobem života. O několik měsíců později zase hokejisté z marockého Salé zamířili do České republiky, aby tu v obrácené podobě zažili to samé. Výsledkem je živý dialog dvou rozdílných kultur, plný různých malých překvapení a osvobozujícího humoru. Naučili se Češi v Maroku smlouvat? Potvrdili tu pověst hokejové velmoci? Sehnali Maročané v Čechách maso halal? Pochopili tu, co je to ofsajd? 

Mládeži přístupné • Délka představení: 75  min. • vstupné: 100 Kč

  28. září  20.00

  film Francie – drama (2019), rež. C. Vidal-Naquet        DVD premiéra 18. 7. 2019   

  
ZATOULANÝ (Sauvage)

Muži jsou pro Léa zaměnitelní stejně jako dny, jimiž se protlouká. Jeho minulost je nám neznámá, budoucnost nejasná. Jediným opěrným bodem je pro dvaadvacetiletého mladíka přítomnost, a ta není dvakrát růžová – prodává se na ulici, nemá, kde by složil hlavu, a únik mu dokážou poskytnout jen drogy. Na rozdíl od ostatních prostitutů navíc nechodí s klienty, aby si vydělal peníze, nýbrž aby si na pár okamžiků užil blízkost a teplo těl, která má uspokojit. Hraje F. Matiraud, E. Bernard, N. Dibla a další.

Mládeži do 18 let nepřístupné • Délka představení: 99  min. • vstupné: 90 Kč

  

  Vstupenky na filmová představení je možné zamluvit 1 týden dopředu v kanceláři kina KD od 8.00 do 14.00 hod. 
(tel.: 318 822 620) nebo v pokladně kina od 19.00 do 20.00 hod. (tel.: 318 822 620). Zamluvenou vstupenku 
je nutné vyzvednout nejpozději 30 min. před začátkem představení, jinak bude rezervace zrušena.
Zakoupenou vstupenku je možné vrátit nejpozději 30 minut před začátkem představení. Za takto vrácenou 
vstupenku obdržíte peníze zpět ihned. Za vstupenku vrácenou později obdržíte finanční obnos zpět pouze 
za předpokladu, že bude prodána.
 

Představení pro děti a rodiče Představení pro děti a rodiče       Představení Filmového klubu Sedlčany Představení Filmového klubu Sedlčany
  

HVĚZDÁRNA | FILMOVÝ KLUB | TANEČNÍ | KULTURNÍ KALENDÁŘE | ODKAZY | TECHNICKÉ INFORMACE | DOKUMENTY, GDPR